SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Zabudnite na 2D Google Mapy. Immersive View vás úplne vtiahne do reálnej podoby sveta

0

Pre väčšinu používateľov sú Mapy Google aplikácia na 2D zobrazovanie, no ak vaše zariadenie zvládne viac grafiky a trochu viac údajov, môžete spustiť aj 3D aplikáciu Google Earth a získať 3D pohľad na krajinu a budovy. Na podujatí Google I/O spoločnosť oznámila, že v Mapách Google posúva grafiku na ešte vyššiu úroveň funkciou Immersive View. Tvrdí, že vďaka nej pri skúmaní oblasti v Mapách Google budete mať „pocit, že ste tam, ešte skôr, než do ne naozajj vkročíte“.

Video v podstate premení Mapy Google na 3D verziu SimCity s grafikou videohier. Sú tu simulované autá, ktoré jazdia po cestách, a po oblohe lietajú vtáky. Mraky sa posúvajú nad hlavou a vrhajú tiene na svet. Počasie je simulované a voda má realistické odrazy. Londýn má dokonca animované obrie koleso, ktoré sa točí dookola. Pri mnohých veciach Google používa reálne údaje. Autá predstavujú aktuálnu úroveň premávky na danej ulici. Počasie predstavuje skutočné počasie, a to aj pre historické údaje. Slnko sa pohybuje v reálnom čase s dennou dobou.

Ďalšia časť videa vás prenesie do podniku, ktorý má tiež úplné 3D rozloženie. To všetko je možné vďaka kombinácii masívnych súborov údajov z Máp Google, Google Earth a Street View. Google hovorí, že Immersive View sa najprv „začne... sprístupňovať v Los Angeles, Londýne, New Yorku, San Franciscu a Tokiu v priebehu tohto roka, pričom ďalšie mestá pribudnú čoskoro“. Podľa spoločnosti bude Immersive View fungovať „takmer na akomkoľvek telefóne a zariadení“.

Zdroj: arstechnica.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať