SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Zážitok pre oči aj uši

0

Spoločnosť TP Vision predstavila už tradične koncom januára v Barcelone kľúčovým partnerom a médiám nové technológie, partnerstvá a produkty na rok 2024.

Medzi ich highlighty patrí nový systém Ambilight Plus, dva nové modely TV OLED+, slúchadlá so solárnymi článkami či nový operačný systém Titan OS.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Ambilight Plus

Jednou z hlavných konkurenčných výhod televízorov značky Philips je systém Ambilight, ktorý podľa obsahu obrazu osvetľuje stenu za televízorom, čím navodzuje dojem väčšej plochy obrazu a pomáha tak chrániť zrak pri sledovaní TV v zatemnenej miestnosti.

Nová verzia systému Ambilight Plus posúva efekt zadného podsvietenia na novú úroveň pridaním viacerých šošoviek k jednotlivým zadným farebným LED diódam. Ambilight Plus tak dokáže vytvoriť dynamickejšie, väčšie celkové osvetlenie s väčším rozlíšením a dokáže premietať až štyri rôzne svetlá v rôznych hĺbkach a pridať tak nový dvojrozmerný efekt na celkový pohlcujúci zážitok. 

Bezpečný pohyb v meste aj kvalitný zvuk

Otvorené slúchadlá sú často prvou voľbou športovcov, ktorí potrebujú počuť okolitý svet. Problémom doteraz bolo, že otvorené slúchadlá boli trochu väčšie. Nový model slúchadiel A6709 z radu GO ponúka skutočný otvorený akustický dizajn, ktorý umožňuje používateľovi byť ostražitý k okoliu a zároveň udržiavať sluchový kanál suchý a čistý. Gumový dizajn robí A6709 ideálnym aj pre energeticky náročnejšie športy s hodnotením odolnosti voči potu IP55.

Napriek otvorenému dizajnu je kvalita zvuku výborná vďaka portom, ktoré presne smerujú zvuk z reproduktorov do ucha, zatiaľ čo inovatívny dipólový dizajn minimalizuje celkové šírenie zvuku, zlepšuje jeho smerovanie a znižuje nežiaduce úniky zvuku. Kvalita hovoru je vynikajúca vďaka dvom mikrofónom vybaveným umelou inteligenciou s rušením okolitého hluku.

Slúchadlá so solárnymi článkami

Úplne nové bezdrôtové slúchadlá A6219 s technológiou solárnych článkov Powerfoyle umožňujú dobíjanie pomocou umelého svetla aj slnečného svetla. Vďaka tomu poskytujú takmer nekonečnú životnosť batérie a odstraňujú potrebu pripájania k sieti alebo výmeny batérií. Tri hodiny nabíjania poskytnú asi 1 hodinu ďalšej prevádzky na batériu. Používatelia môžu sledovať priebeh dobíjania pomocou aplikácie Philips Headphones.

A6219 znejú skvele vďaka použitiu prírodzeného zvukového profilu Philips - pôvodne predstaveného v najvyššom rade Fidelio - zrekonštruovaného novovytvorenými 40 mm reproduktormi a s možnosťou prepínateľnej funkcie dynamického zosilnenia basov.

Komfort ušiam poskytujú mäkké priedušné látkové poťahy na náušníkoch, ktoré sú naplnené gélovou hmotou, udržiavajúcou uši chladné aj počas dlhého behu. Slúchadlá disponujú hodnotením IP55, čo ich chráni pred vodou, potom a prachom.

Nový prémiový televízor OLED+959

OLED+959 dosahuje status vlajkovej lode vďaka kombinácii viacerých technológií a materiálov. Systém Ambient Intelligence V3 doplnil optimalizáciu HDR na úroveň okolitého svetla a súčasne zvyšuje kontrast v reálnom čase, aby sa lepšie zhodoval so svetelným výstupom displeja pre scény so slabým osvetlením alebo aby sa znížilo orezávanie veľmi svetlej scény.

AI Machine Sharpness V2 využíva nové algoritmy a dodatočný výkon nového dvojitého čipu P5 AI na vytváranie detailnejších a super ­realistických obrázkov,  zatiaľ čo nový algoritmus Smart Bit Enhancement V3 rozširuje 8-bitové video na takmer 14-bitovú presnosť – na vyriešenie akéhokoľvek pruhovania v nekvalitných, sivých zónach bez straty detailov v ostatných častiach obrazu.

Panel META 2.0 teraz obsahuje technológiu Micro Lens Array Plus so zlepšenou svetelnou účinnosťou, ktorá zvyšuje výkon vďaka novému zariadeniu na analýzu šošoviek 3D MLA, ktoré optimalizuje uhly a zakrivenie šošoviek MLA. Zahrnutie nového algoritmu META Multi ­Booster umožňuje dosiahnuť maximálny jas až 3000 nitov, čo je nové maximum pre technológiu OLED. Algoritmus META 2.0 Multi Booster obsahuje aj zlepšenie detailov na optimalizáciu kvality obrazu v oblastiach s extrémne nízkymi odtieňmi sivej, čím sa optimalizuje výkon HDR pre jasný aj tmavý obsah.

Ako správna vlajková loď ponúka OLED+959 aj špičkovú kvalitu TV zvuku vďaka novému integrovanému zvukovému systému 5.1.2. s až 18 reproduktormi Bowers & Wilkins. Ten obsahuje vyhradené predné, ľavé, stredové a pravé (LCR) reproduktory, pričom každý kanál obsahuje dva 30 × 50 mm stredopásmové meniče plus 19 mm titánový kupolový výškový reproduktor, teraz s trubicou Nautilus. Každý ľavý a pravý bočný reproduktor obsahuje dva 30 x 50 mm meniče, zatiaľ čo kanály Atmos obsahujú aj dva 30 × 50 mm pre každý ľavý a pravý výškový reproduktor.

Všetky reproduktory sú akusticky izolované, namontované vo vlastných pevných krytoch. V zadnej časti súpravy je vyhradená basová skrinka so 75 mm subwooferom podporovaným dvoma pármi vyvážených pasívnych žiaričov 45 × 65 mm. Zosilňovač teraz obsahuje šesť modulov, ktoré ponúkajú 12 kanálov zosilnenia s celkovým výkonom 102 W, pričom každý kanál má svoje vlastné spracovanie signálu.

Celkovým výsledkom je televízor, ktorý je schopný premietať zvuk vo vysokom rozlíšení a v rozšírenej kvalite ako v kine, ďaleko do miestnosti na sledovanie, s priestrannou zvukovou scénou, ktorá má výraznú výšku aj šírku, plus hlboké presné basy. Pre divákov, ktorí hľadajú ešte hlbšie basy, OLED+959 obsahuje možnosť pripojenia na externý subwoofer.

OLED+959 môže ponúknuť aj herný zážitok na úrovni vlajkovej lode prostredníctvom nového herného panela okrem MEMC hrania a VRR rozšíreného na 144 Hz vrátane Dolby Vision Gaming. MEMC umožňuje hráčom aktivovať možnosť Smooth zo súprav spracovania pohybu P5 AI, aby si mohli vychutnať pohyb bez trhania a teraz s minimálnou latenciou – zníženou z 200 ms na 40 ms.

Vlajková loď OLED+959 bude uvedená na trh s uhlopriečkou 65" v 3. štvrťroku.

OLED+909: kombinácia toho najlepšieho

Nový model OLED+909 predstavuje kombináciu 8. generácie procesora P5 AI, technológie META 2.0 s kvalitou zvuku zvukového systému Bowers & Wilkins 3.1 a technológie Ambilight.

Ôsma generácia procesora P5 AI obsahuje novú funkciu Ambient Intelligence V3, ktorá teraz zahŕňa optimalizáciu HDR na úroveň okolitého osvetlenia – pracuje v súlade s funkciou HDR Advanced na monitorovanie a úpravu kvality HDR a zabezpečenie výnimočného výkonu HDR pri sledovaní v jasných podmienkach, zvýšením kontrastu – v reálnom čase – v scénach so slabým osvetlením, aby lepšie zodpovedali svetelnému výkonu displeja, alebo znížením orezávania svetlej scény.

Panel META 2.0 obsahuje technológiu Micro Lens Array Plus a algoritmus META Multi Booster na zvýšenie svetelného výkonu až na nový vrchol 3000 nitov, čo je nové maximum pre technológiu OLED.

Zvukový systém 3.1 Bowers & Wilkins s predným výstupom obsahuje vyhradené predné ľavé, stredové a pravé (LCR) reproduktory, pričom každý kanál obsahuje dva 30 mm × 50 mm stredopásmové meniče plus 19 mm titánový kopulovitý výškový reproduktor, teraz s trubicou Nautilus a s každým reproduktorom akusticky izolovaným vo vnútri vlastného pevného krytu. Na zadnú časť súpravy je vyhradená basová skrinka so 75 mm subwooferom podporovaným štyrmi pasívnymi radiátormi.

K dispozícii je osem kanálov zosilnenia s celkovým menovitým výkonom 81 W, pričom každý kanál má svoje vlastné vyhradené spracovanie signálu. Celkovým výsledkom je výnimočne prepracovaný zvuk televízora s vysokým rozlíšením a kombináciou hlbokých presných basov so širokou zvukovou scénou. Systém je tiež vyladený tak, aby zodpovedal konkrétnej veľkosti obrazovky, aby sa zabezpečilo, že krištáľovo čistý dialóg bude zarovnaný so stredom obrazovky. Pre divákov, ktorí hľadajú ešte hlbšie basy, OLED+909 obsahuje možnosť pripojenia externého subwoofera.

OLED+909 bude k dispozícii v júni s veľkosťou obrazovky 55", 65" a 77".

Nový OS

Na podujatí bolo ohlásené aj strategické partnerstvo s Titan OS, čo je európska spoločnosť, ktorá vyvinula nezávislý operačný systém s cieľom poskytnúť výrobcom možnosť ponúkať prispôsobenejšiu platformu Smart TV. Operačný systém Titan obsahuje reklamné riešenia spravované spoločnosťou Titan Advertising, ktoré umožňujú výrobcom televízorov rozšíriť svoje podnikanie aj nad rámec hardvéru, čím sa otvára príležitosť generovať toky príjmov pre 40 % trhu s televízormi, ktoré nemajú vlastný operačný systém.

Titan poskytne zákazníkom prístup k rozsiahlemu zoznamu prémiových aplikácií a kanálov prostredníctvom zmlúv s globálnymi a lokálnymi partnermi na rok 2024 vrátane Netflixu, Prime Video, YouTube, Disney +, Pluto TV, DAZN a mnoho ďalších. Nový operačný systém Titan sa spočiatku objaví na dvoch modeloch značky Philips 2024 – PML9009 a PUS8909, ktoré budú uvedené na trh v prvej polovici roku 2024.

Zdroj+foto: PHILIPS

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať