Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Aplikácia eBlok

0

» Každý z nás má doma zásuvku, škatuľu alebo organizér plný pokladničných blokov, ktoré si odkladáme pre prípad reklamácie. Žiaľ, neraz sa stáva, že ak sa nám produkt naozaj pokazí a je čas na reklamáciu, strávime dlhý čas hľadaním pokladničného bloku. Nová aplikácia eBlok od slovenských vývojárov sľubuje koniec tejto tortúry, vďaka nej máme možnosť pokladničný doklad si jednoducho naskenovať do mobilu a prehľadne si ho založiť, takže odteraz ho budeme mať vždy poruke, presnejšie povedané, vo vrecku.  Bezplatná aplikácia je dostupná v Google Play a App Store. Po jej stiahnutí si vytvoríme účet, pričom budeme upozornení, že pridané pokladničné doklady by nemali byť staršie ako dva týždne, potom už môžeme začať s pridávaním bločkov. Proces je jednoduchý: pokladničný blok odfotíme, obstrihneme, zadáme DKP (teda daňový kód pokladne) a je to. Môžeme si k nemu zadať dátum nákupu, cenu a prípadne štítky, podľa ktorých si príslušný blok vieme potom pohodlne a rýchlo vyhľadať. Páčila sa nám aj možnosť odfotiť si produkt k danému bloku na jednoduchšie vyhľadávanie v budúcnosti.

  

A ako je to s možnosťou reklamácie pomocou uloženej kópie bločka? Zákon neupravuje, v akej forme má kupujúci ako spotrebiteľ predložiť potrebný doklad pri uplatnení reklamácie chybného tovaru u predajcu. Kupujúci spotrebiteľ je oprávnený predložiť predávajúcemu aj kópiu predmetného dokladu, dokonca aj v elektronickej podobe prostredníctvom aplikácie eBlok. Následne by mal predávajúci takto predložený doklad akceptovať v súvislosti s ďalším vybavením reklamácie chybného tovaru. V prípade, že by predávajúci neakceptoval prípadnú reklamáciu chybného tovaru zo strany kupujúceho ako spotrebiteľa, a to z dôvodu predloženia eBloku, ten má právo domáhať sa ochrany svojich spotrebiteľských práv na príslušnom inšpektoráte Slovenskej obchodnej inšpekcie, resp. na príslušnom súde Slovenskej republiky. Fotenie  blokov do dvoch týždňov od nákupu je bezpečnostný prvok, ktorý chráni predajcov pred nekalou manipuláciou alebo falšovaním blokov, ale zo zákona aj blok odfotený zo staršieho dátumu je dostatočný doklad o kúpe daného tovaru, a teda by ho mali uznať.

  

Ide o veľmi šikovnú aplikáciu, ktorú určite využijete. Naozaj prehľadná aplikácia je zadarmo a bez reklám, čo nás milo prekvapilo. Produkty sa v nej hľadajú jednoducho. Jediné, čo by sa jej dalo vyčítať, je skutočnosť, že staršie produkty nemôžeme spätne pridávať. Nie je to však povolené z bezpečnostných dôvodov, takže to treba akceptovať.

Zobrazit Galériu

Veronika Búcsiová

Všetky autorove články
eBlok

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať