SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Aplikácie pre Windows sa už dajú spúšťať aj na chromebookoch

2

Google prináša do chromebookov podporu aplikácií pre Windows prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou Parallels. Systém Chrome OS teraz umožňuje spúšťať úplnú verziu systému Windows vo virtuálnom stroji, aby získal prístup k existujúcim desktopovým aplikáciám. Táto možnosť je určená len pre firmy, aplikáciu si teda budú môcť kúpiť iba firemní zákazníci za 69,99 USD na používateľa.

Parallels Desktop pre Chromebook Enterprise spustí úplnú kópiu Windows, čo umožní operačnému systému spoločnosti Microsoft fungovať vedľa operačného systému Chrome OS a aplikácií pre Android. Chrome OS dokonca presmeruje určité typy súborov Windows priamo na inštanciu Parallels, aby sa uľahčilo spúšťanie súborov, na ktoré by ste zvyčajne používali desktopovú aplikáciu.

Integrácia nie je taká plynulá ako režim Coherence, ktorý sa zvyčajne nachádza v Parallels Desktop a umožňuje vám pripnúť aplikácie pre Windows k doku Mac OS a spustiť ich bez toho, aby ste videli celú plochu a panel úloh systému Windows. Vo virtuálnom stroji Parallels Desktop však budete môcť spúšťať viac úplných aplikácií pre Windows, aj keď ste offline.

Tlačiarne, ktoré sú podporované v Chrome OS, budú k dispozícii aj vo Windows, ale webové kamery, mikrofóny a akékoľvek ďalšie zariadenia USB nebudú v systéme Windows zatiaľ podporované.  Táto možnosť by mala prísť v budúcej aktualizácii. Parallels Desktop pre Chromebook Enterprise bude obmedzený na chromebooky dodávané s procesormi Intel Core i5 alebo Core i7 a 8 GB RAM pri zariadeniach s ventilátorom alebo 16 GB RAM pri modeloch bez ventilátora.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Aplikácie pre Windows sa už dajú spúšťať aj na chromebookoch

27.10.2020 14:10
Pozeram, ze ten bulvar z ktoreho to okopirovali to nazval "virtual machine" a ich translator prelozil na stroj. Pisatelia pcrevue nerozmyslaju nad tym, co opisuju. Ale su spokojni, ze z google ads zarobky chodia.
Reagovať

haraburda reakcia na: Aplikácie pre Windows sa už dajú spúšťať aj na chromebookoch

26.10.2020 15:10
To už mi je len integrácia - virtuálny stroj. Ste úbohí.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať