SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

BBW 2019: Špičkové 3D skenery a 3D kamery Made in Slovakia

0

Na konferencii Bratislava Busniess Week 2019 medzi inovatívnymi produktami zaujala spoločnosť Photoneo, ktorú zastupoval Branislav Puliš, VP of Sales & Marketing.

PCR: Predstavte nám, prosím, Photoneo: čím sa zaoberá, kedy vzniklo a aké úspechy zatiaľ dosiahlo.

Slovenská spoločnosť Photoneo, založená v roku 2013, vyvíja a implementuje sofistikované a inovatívne riešenia v oblasti 3D strojového videnia, založené na vlastnom 3D vision hardvéri a softvéri. Tak prispieva k rozšíreniu a napredovaniu automatizácie. Jej vlajkovým produktom je MotionCam-3D, 3D kamera, schopná snímať objekty v pohybe s najvyšším rozlíšením a najvyššou presnosťou na svete.

Pre svoju unikátnosť získala kamera významné ocenenia – čerstvú platinovú cenu programu Vision Systems Design 2019 Innovators Awards, a v minulom roku VISION Award 2018. Okrem toho ju v tomto roku vymenovali medzi top inovácie v inVISION Top Innovations 2019. Okrem kamery vyrába Photoneo aj medzinárodne ocenené 3D skenery PhoXi 3D Scanner family, vyznačujúce sa vysokým rozlíšením a skenovacím objemom, rýchlosťou skenovania i najlepším výkonom vo svojej kategórii s ohľadom na šum a celkovú efektívnosť.

Ďalšou dôležitou súčasťou produktového portfólia spoločnosti sú bin picking riešenia, od základných, 3D Localization C++ SDK a Locator, po kompletné automatizované riešenie Bin Picking Studio či aplikáciu AnyPick, založenú na umelej inteligencii. Photoneo vyvinulo tiež autonómneho mobilného robota Phollower 100. Významným plusom je, že produkty Photoneo sú kompatibilné s ostatnými softvérmi značiek ako Halcon, LabVIEW, Matrox Imaging alebo Adaptive Vision. 

PCR: Aké sú aktuálne trendy na Slovensku v tejto oblasti a kde nachádzajú tieto inovatívne projekty či riešenia uplatnenie?

Hardvér a softvér z dielne Photoneo nachádza širokú škálu využitia v automatizácii priemyslu - od bin picking aplikácií vo výrobe a logistike, po paletizáciu, depaletizáciu, kontrolu kvality, metrológiu, triedenie objektov, bezpečnostné systémy a mnoho ďalších.

Autonómny mobilný robot Phollower 100 je jedinečným riešením pre bezpečný automatizovaný transport a manipuláciu s materiálom v hoteloch, skladoch i továrňach. Cieľom tohto projektu je umožniť ľudskej pracovnej sile venovať sa sofistikovanejším činnostiam a monotónne a nebezpečné úlohy odovzdať strojom. 

PCR: Čo je vaša konkurenčná výhoda a aké máte výsledky?  

Výhoda našej spoločnosti oproti konkurencii spočíva práve v širokej škále vlastných softvérových a hardvérových produktov pre pokročilú automatizáciu. Preto dokáže Photoneo pokryť celé automatizačné riešenia vo vlastnej réžii. Vlastné 3D skenery a kamery sa kvalitou a výkonom radia k svetovej špičke, čomu nasvedčujú aj pribúdajúce ocenenia udelené expertmi z oblasti 3D strojového videnia.

Vďaka svojej unikátnosti a inovatívnosti boli po celom svete implementovaných už stovky Photoneo riešení s ich 3D strojovým videním. Popri obchodnom zastúpení v Nemecku otvorila spoločnosť nedávno nové pobočky v Číne a USA, vďaka čomu je schopná poskytovať zákazníkom okamžitú podporu na mieste. Taktiež sa jej podarilo za relatívne krátky čas vybudovať silnú globálnu sieť distribútorov a certifikovaných integrátorov. 

PCR: Čo plánujete do budúcnosti? 

Naším cieľom je, aby sme boli pre zákazníkov voľbou číslo jeden pri výbere 3D riešení. Trh 3D senzorov rastie rýchlym tempom, čo vyžaduje neustále zlepšovanie technológií a implementovanie nových, inovatívnych riešení. My sa na jednej strane usilujeme kontinuálne aktualizovať naše už existujúce produkty, a na strane druhej pripravujeme uvedenie niekoľkých nových, jedinečných produktov, založených na našom 3D sensing know-how.

Čo sa týka MotionCam-3D, zatiaľ predávame inžinierske vzorky, no pripravujeme všetko potrebné pre jej uvedenie na trh vo forme štandardného produktu. Nové produkty, ktoré pripravujeme, budú založené na tej istej, nami patentovanej technológii s názvom “Parallel Structured Light”, implementovanej pomocou CMOS senzoru, ktorý sa vyrába pre nás na mieru.

Zavádzanie robotiky do rôznych oblastí je na vzostupe a vývoj 3D strojového videnia je toho nevyhnutnou súčasťou. Photoneo vyvíja pre roboty nie len “oči”, ale aj “mozog”, aby boli schopné rozumieť okolitému prostrediu. Mohli by sme povedať, že ide o ďalší významný krok v priemyselnej revolúcii.

PCR: Prečo ste sa rozhodli stať sa partnerom BBW, čo vám to dalo a ako hodnotíte prvý ročník?

Bratislava Business Week je zaujímavý projekt, ktorý spája prvotriednych spíkrov, expertov a lídrov v oblasti inovatívnych technológií, biznisu a globálnych trendov. Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou platformy, ktorej cieľom je podporovať intelektuálnu zvedavosť, inšpirovať, vzdelávať a prezentovať inovatívne myšlienky.

Napĺňa nás hrdosťou, že sme mohli k diskutovaným témam prispieť našou expertízou a vniesť nové pohľady do sveta umelej inteligencie i strojového učenia (machine learning). Je veľmi dôležité, aby takéto platformy vznikali, a preto prvý ročník konferencie hodnotíme veľmi pozitívne.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
hardver softvéri 3D technika tlač inovácie app aplikácia skener kamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať