HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

BeQuiet! Pure Base 600: Nízkorozpočtová tichá PC skrinka

0

Je to len nedávno, čo BeQuiet! k zdrojom a chladičom doplnil a začal vyrábať počítačové skrinky. Po úvodných drahých modeloch prišiel rad i na lacnejšie, cenovo dostupné deriváty. Už z firemného názvu tohto nemeckého výrobcu je jasné, že sa bude okrem iného klásť dôraz i na tichý chod. Testovaná skrinka Pure Base 600 spadá rozmerovo medzi stredne veľké (492 × 220 × 445 mm) modely, pripravené na formát dosiek ATX. Vonkajšie masky (predok aj vrch) sú podľa očakávania z plastu. V dielenskom spracovaní som si nevšimol nijaké nedostatky, všetko je vyhotovené s rovnakou precíznosťou ako pri drahších výrobkoch. Na zvýšenie atraktivity vzhľadu povrchová úprava imituje brúsený hliník. Čelný panel je okrem dvoch 5,25" záslepiek čistý.

Všetka externá výbava je dobre situovaná vpredu navrchu – na lište, ktorá vznikla skosením hrany. Len škoda, že porty USB (3.1 gen. 1) sú iba dva. Zato poteší trojstupňový regulátor ventilátorov. V najpomalšom režime, pri 5 V, je systémové chladenie naozaj mimoriadne tiché. V skrinke sú osadené dva Pure Wings (jeden na vstupe a druhý na výduchu). Tie majú trojpinový konektor, čím sú odkázané prakticky na pevnú lineárnu reguláciu. S inteligentným riadením PWM sa teda nepočíta. Na margo kvality ventilátorov treba dodať, že hoci ide o nižšiu triedu ­BeQuiet!, všeobecne patria medzi tie najlepšie, aké sa do skriniek dávajú. Výhradu mám však k vyhotoveniu prachovej zábrany pred predným ventilátorom. Je nedemontovateľná a horšie sa čistí, ale hlavne má hrubé sito, ktoré prach nezadrží. Filter pod zdrojom je už v poriadku (jemný, vyberateľný, umývateľný).

Chvályhodná je široká kompatibilita s chladičmi. Z bežných vzdušných nebude žiadny privysoký a do stropu (alebo i dopredu) môžete nainštalovať 360-milimetrový radiátor vodného chladenia. Ak túto možnosť nevyužijete, strop zostáva vďaka modulárnemu krytu zatvorený. Všade je aj od­hlučňujúca hmota, ktorá účinne tlmí napríklad pískajúce cievky alebo hluk HDD.

Diskové koše formátu 3,5" sú tri, ale jednotlivo si ich môžete prehadzovať v šiestich pozíciách. Tým sa vyhnete kolíziám s dlhšími než 28-centimetrovými grafickými kartami. Pozície na 2,5" SSD sú dve a šikovne sa delia o montážny podnos na základnú dosku (ibaže sú z druhej strany). Hrúbka plechov je 0,8 – 0,9 mm, čo korešponduje s cenovou kategóriou, v ktorej skrinka je zaradená. V obchodoch ju nájdete s veľkým temperovaným sklom cez celú pravú stenu, ale i vo variante s plnou bočnicou. Farebne ide o kombináciu čiernej s oranžovými alebo striebornými prvkami. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Široká kompatibilita s chladičmi, solídne spracovanie, odhlučnenie, skvelý funkčný návrh interiéru, perfektné možnosti manažmentu kabeláže, regulátor otáčok, slušné ventilátory, výhodný pomer cena/hodnota
- Neefektívny prachový filter, dva porty USB sú málo

HODNOTENIE:

Návrh interiéru: 100 %
Spracovanie: 90 %
Chladenie:  100 %
Konektivita: 80 %
Celkovo: 93 %

• Cena: 75/90 EUR (bez okna/s oknom)

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
BeQuiet!

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať