PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Bude Samsung Galaxy S8 prvý smartfón, ktorý bude snímať odtlačky prstov cez displej?

0

Očakáva sa, že Samsung Galaxy S8 prinesie významné zmeny v hardvéri. Zvesti hovoria o zaoblenom hornom aj dolnom okraji displeja a odstránení fyzického domovského tlačidla. Logicky sa teda vynára otázka, čo sa stane s čítačkou odtlačkov prstov.

Najnovšie uniknuté informácie naznačujú, že Galaxy 8 ako prvý smartfón na svete ponúkne technológiu optického rozpoznávania odtlačkov prstov. Eliminuje sa tak potreba umiestniť snímač odtlačkov pod domovským tlačidlom. Skener by totiž mal byť integrovaný priamo do displeja. Bolo by tak možné odstrániť všetky tlačidlá na prednej strane a dosiahnuť tak skutočne „full-screen“ smartfón (o niečo podobné sa snaží Xiaomi s Mi Mix).

Optický snímač odtlačkov prstov funguje tak, že prst treba umiestniť na sklenú doštičku, v prípade smartfónu na sklo displeja. Pracuje rýchlejšie ako ultrazvukové rozpoznávanie odtlačkov prstov, ktoré umožňuje technológia Qualcomm Sense ID.

Podľa webu Android Authority je síce optické rozpoznávanie rýchlejšie, ale menej bezpečné ako ultrazvukové, pretože snímač zachytáva iba 2D obraz, a tak ho možno oklamať. Je však možné, že Samsung pracuje na pokročilom elektrooptickom snímači, ktorý bude schopný rozlíšiť živý prst od obrazu prsta.  

Zdroj: sammobile.com

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung odtlacok

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať