SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Business Lease: Začíname novú éru v mobilite

Tlačové správy
0

Spoločnosť, ktorá oslavuje 20. výročie pôsobenia na Slovensku, bola prvou, ktorá odštartovala na Slovensku operatívny lízing. Ako prvá prináša aj revolúciu v mobilite.

Mobilita zažíva svoju novú éru. Kým pred 20 rokmi bolo možné si po prvý raz už aj na Slovensku prenajať vozidlo na operatívny lízing, a teda namiesto vlastnenia vozidla využívať len auto s príslušnými službami, dnes čoraz výraznejšia potreba nižších nákladov, efektívnejšieho využívania vozidiel, potreba väčšej flexibility, ale aj proaktívneho manažovania vozidiel otvárajú v mobilite novú éru. Už to nie je len o mobilite spojenej s jedným užívateľom či jedným vozidlom. „Hovoríme tu o potrebe flexibility a prepojenosti viacerých foriem mobility. Jednou z nich je napríklad revolučná inovácia - Mobility karta. Tá umožní prepojenie rôznych spôsobov dopravy – využívanie vozidiel na operatívny lízing, taxíkov, autobusov, vlakov či lietadiel tak, aby užívateľovi zabezpečila mobilitu podľa jeho potrieb v čase, keď to potrebuje,“ skonštatoval dnes v Bratislave Stijn Otten, riaditeľ oddelenia Lab inovácií v rámci spoločnosti Business Lease Group. Otten získal v januári na Automobilovom galavečere 2018 ocenenie Automobilový talent roka 2017 práve za inovatívne riešenia v mobilite. Pri príležitosti terajšieho 20. výročia spoločnosti Business Lease Slovakia zavítal aj na Slovensko, kde predstavil niekoľko inovatívnych riešení, ktoré spoločnosť v najbližšom čase ponúkne v rámci svojich služieb.

Prelomový rok
Práve rok 2018 je pre Business Lease Slovakia zlomový. „Tak, ako pred dvadsiatimi rokmi bola Business Lease prvou lízingovou spoločnosťou, ktorá priniesla produkt operatívneho lízingu na Slovensko, dnes je Business Lease opäť prvou spoločnosťou, ktorá prináša prelomové riešenia mobility pre klientov a mení sa tak z tradičnej lízingovej spoločnosti na poskytovateľa komplexných služieb mobility,“ podotkla na stretnutí s novinármi výkonná riaditeľka spoločnosti Lucia Čišková. Business Lease v súčasnosti poskytuje štyri hlavné produkty – popri operatívnom lízingu a správe vozidlového parku aj krátkodobý prenájom cez vlastnú požičovňu a osobný lízing, teda operatívny lízing pre fyzické osoby. „Hoci auto bude stále číslo jedna medzi prostriedkami mobility, meniace sa potreby a preferencie klientov nás nútia neustále prinášať inovatívne riešenia,“ skonštatovala.  Ako dodala, keďže Business Lease tu chce byť pre svojich klientov aj o ďalších dvadsať rokov, aktívne pracujú v rámci Business Lease Group na výskume a vývoji nových produktov a služieb mobility. Spoločnosť dnes viaceré z nich predstavila a budú súčasťou jej  ponuky riešenia mobility pre klientov.

 Stijn Otten, riaditeľ oddelenia Lab inovácií v rámci spoločnosti Business Lease Group

Nová éra mobility
Ako podotkol Otten, spoločnosť vyvinula a na trh prichádza s novým revolučným riešením, ktoré integruje do jednej Mobility karty možnosť využívania rôznych foriem dopravy podľa načasovania a potrieb užívateľov. „Tí už v rámci napríklad služobných  ciest mimo mesta a na dlhšie vzdialenosti nemajú potrebu šoférovať a namiesto cesty autom siahajú po alternatívnych riešeniach mobility. Do Košíc či Prahy napríklad cestujú vlakom a ušetrený čas, ktorý by strávili za volantom, využívajú na odpočinok, prípadne prácu. Často kombinujú - využívajú na cestu aj lietadlo a následne presadajú do taxíka, prípadne využívajú taxislužby typu Taxify, Uber alebo HopIn. Karta im umožní okamžite načasovať a integrovať túto dopravu tak, aby bola podľa ich požiadaviek mobility,“ ozrejmila systém fungovania Mobility karty Lucia Čišková. Popri časovej a finančnej úspore prinesie užívateľovi nesporne administratívnu úsporu bezhotovostného riešenia všetkých dodatočných nákladov na dopravu a mobilitu popri operatívnom lízingu na jednej spoločnej mesačnej faktúre.

Zaujímavým je aj ďalšie inovatívne riešenie. Zahusťujúce sa administratívne priestory najmä vo väčších centrách neumožňujú zamestnávateľom často vyhradiť pre vozidlá zamestnancov dostatok parkovacích miest. „Preto môžu zamestnancom poskytnúť mobility budget, kedy si každý zamestnanec určuje sám, kde a ako ho minie. Či na auto alebo mestskú hromadnú dopravu, prípadne taxi, vlak a podobne,“ vysvetlila ďalšiu novinku Lucia Čišková. „Potreba znižovania nákladov a efektívnejšie a flexibilnejšie využívanie vozidiel sa odzrkadľuje aj v riešení zdieľania vozidiel cez car sharingové platformy,“ doplnil Stijn Otten.

Prax tiež potvrdila, že užívatelia čakajú proaktívne riešenia od dodávateľov služieb pri využití dostupných dát. „Napríklad proaktívne pripomenutie servisnej prehliadky klientovi, proaktívnu a okamžitú reakciu v prípade nehody a podobne. Všetky tieto dáta pritom už vozidlo má a vie ich cez telematické zariadenia prenášať k dodávateľom, ktorí následne vedia pri spracúvaní dát vytvárať skutočnú „customer experience“, a byť tak vždy o krok vpred,“ podotkla Čišková.

Vášeň pre mobilitu
Novú éru mobility štartuje Business Lease spolu s oslavou svojich 20. narodenín na Slovensku. Práve v máji 1998 sa holandská spoločnosť Business Lease Group rozhodla expandovať do strednej a východnej Európy. Business Lease bola úplne prvou lízingovou spoločnosťou, ktorá priniesla na slovenský trh produkt operatívneho lízingu. „V tom čase predstava vozidlo nevlastniť, len si ho prenajímať spolu so všetkými súvisiacimi službami, patrila skôr do kategórie science fiction,“ podotkla Čišková. Prvé spoločnosti, ktoré prechádzali na operatívny lízing, boli veľké korporáty, ktoré tento produkt poznali zo svojich materských firiem zo zahraničia. Až postupne začali pribúdať malé a stredné firmy kvôli benefitom, ktoré operatívny lízing prináša. Od roku 2013 dokonca vidieť trend masívneho prechodu firiem z finančného na operatívny lízing.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spolu s otvorením pobočky v Košiciach v roku 2007 spoločnosť zmenila svoje sídlo v rámci Bratislavy a zmenila aj logo a slogan na „Same cars, better care“. V roku 2012 pribudlo centrum odpredaja jazdených vozidiel, o rok neskôr produkt správy vozidlového parku a v roku 2014 odštartovala spoločnosť ponuku krátkodobého prenájmu vozidiel cez vlastnú autopožičovňu. Rok 2015 priniesol prelom a väčšie angažovanie sa v elektromobilite – spoločnosť odovzdala klientovi prvý elektromobil VW e-Up a vďaka podpisu zmluvy s automobilkou Tesla sa dokonca stala nateraz jedinou lízingovou spoločnosťou na Slovensku, ktorá môže poskytovať prestížny elektromobil Tesla na operatívny lízing vrátane balíka komplexnej starostlivosti Tesla Experience. V súčasnosti Business Lease Slovakia spravuje klientom 30 elektromobilov. Celkovo má Business Lease vo svojom portfóliu 500 klientov, ktorým financuje a spravuje spolu 5200 vozidiel. Vlani odštartovala osobný lízing vozidiel, teda operatívny lízing pre fyzické osoby.

Za najväčší úspech spoločnosti však považujem spokojnosť našich klientov. Už 50 klientov z celkového počtu 500 je s nami viac ako jedno desaťročie, čo hovorí o tom, že Business Lease si zakladá na dlhodobom partnerskom vzťahu s klientom,“ skonštatovala Lucia Čišková.

Tento rok s odštartovaním novej stratégie poskytovateľa komplexnej mobility zmenila Business Lease aj korporátnu identitu, ktorej základom sa stala vášeň pre mobilitu. „Business Lease Slovakia je úžasná spoločnosť. Keďže sme rodinnou spoločnosťou, sústreďujeme sa skôr na rozvoj pre ďalšiu generáciu, než primárne na zisky. V nasledujúcich 20 rokoch želám Business Lease Slovakia cestu prosperity založenú na prosperite našich klientov, teda flexibilnú organizáciu, ktorá žije a dýcha pre riešenie ich potrieb mobility,“ povedal Otten.

Zobrazit Galériu

mediamedia, s.r.o.

Všetky autorove články
mobilita Business Lease lizing

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať