SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Google má nový programovací jazyk, ktorým chce nahradiť C++

3

Google odhalil podrobnosti o novom programovacom jazyku Carbon, o ktorom si myslí, že by mohol byť nástupcom C++.  Programovacie jazyky sa neustále zdokonaľujú a vyvíjajú a v posledných rokoch prišlo niekoľko modelov, ktoré sú jednoduchšie na používanie. Napríklad jazyk Swift od Applu otvoril možnosti pre menej skúsených programátorov. Mnohí považovali Rust za nástupcu C++, no na nedávnom podujatí hlavný softvérový inžinier Googlu Chandler Carruth vysvetlil, že tento programovací jazyk, ktorý bol pôvodne produktom Mozilly, nemá rovnakú „obojsmernú interoperabilitu“ ako iné nástroje, čo vnáša „jazykovú bariéru“ do „prekladu“ medzi rôznymi programovacími jazykmi.

Novo ohlásený Carbon by mal byť interoperabilný s populárnym kódom C++ a pre používateľov, ktorí naň chcú úplne prejsť, by mala byť migrácia pomerne jednoduchá. Pre tých, ktorí si nie sú istí úplným prechodom, Carruth podrobnejšie opísal niektoré dôvody, prečo by sa mal Carbon považovať za výkonného nástupcu jazyka C++. Patrí medzi ne okrem iného jednoduchšia gramatika a plynulejší import API.

Rodinu Carbon z veľkej časti tvoria zamestnanci Googlu, ale nie výlučne. Na to, aby bol úspešný, musí ísť o „nezávislý a komunitný projekt“. V súčasnosti je programovací jazyk Carbon len experimentom. Ak si ho chcete vyskúšať, môžete si stiahnuť jeho zdrojový kód, prípadne sa môžete rozhodnúť experimentovať s ním vo svojom prehliadači pomocou webovej aplikácie Compiler Explorer.

Zdroj: techradar.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

nechceli... reakcia na: Google má nový programovací jazyk, ktorým chce nahradiť C++

1.8.2022 15:08
nechceli... oni to preložili a v zdrojovom článku je "grammar".
Reagovať

novy nazov reakcia na: Google má nový programovací jazyk, ktorým chce nahradiť C++

1.8.2022 11:08
Slovne spojenie jednoduchšia gramatika pocujem pri programovani prvy raz.
Nechceli ste nahodou napisat jednoduchšia syntax ?
Reagovať

RE: novy nazov reakcia na: novy nazov

1.8.2022 15:08
nechceli... oni to preložili a v zdrojovom článku je "grammar".
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať