Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Google vylepšil rozšírenú realitu na vyšší level. Čoskoro príde do smartfónov

0

Google sa od oficiálneho uvedenia začiatkom minulého roka snaží zlepšovať svoju platformu rozšírenej reality ARCore. Teraz je pripravený predstaviť niektoré z inovácií novej generácie v oblasti detekcie hĺbky a fyziky, ktoré sú prísľubom toho, že skúsenosti s AR budú oveľa realistickejšie. Novinky budú súčasťou úplne nového rozhrania Depth API a umožnia vývojárom vykonať to, čo sa nazýva oklúzia, čo je situácia, keď umelý objekt môže byť prekrytý ďalším objektom z reálneho sveta.

Ak napríklad umiestnite do obývačky virtuálnu mačku, tá zmizne z dohľadu, keď fotoaparát nakloníte tak, že sa pred ňu dostane posteľ, stôl alebo iný predmet. Výsledkom je realistickejšia scéna, pretože detekcia hĺbky vykonávaná v smartfóne znamená, že vaše zariadenie lepšie pochopí každý objekt v scéne, ako aj vzájomnú vzdialenosť jednotlivých objektov.

Google tvrdí, že to dokáže optimalizáciou existujúceho softvéru, smartfón na to nebude potrebovať špeciálny senzor či typ procesora. Navyše sa všetko uskutoční v samotnom zariadení a nebude sa vyžadovať pomoc z cloudu. Pokiaľ máte telefón, ktorý podporuje ARCore (čo robí takmer každý nový telefón s Androidom vydaný v posledných rokoch), budete mať prístup k týmto novým funkciám. Funkcia oklúzie je k dispozícii ako súčasť aktualizácie aplikácie Houzz na bytový dizajn, ako aj vlastnej AR funkcie spoločnosti Google vo vyhľadávaní.

Nové funkcie Depth API ešte nie sú dostupné v komerčných aplikáciách alebo službách, ale Google tvrdí, že tieto zlepšenia budú po vycizelovaní v budúcnosti sprístupnené vývojárom. Google okrem toho vyvinul spôsob, ako môžu AR objekty realistickejšie komunikovať so skutočným svetom, pohybovať sa v prostredí tak, ako by to robil 3D objekt v skutočnom svete, a interagovať s povrchmi, ako by ste to očakávali od fyzickej hmoty.

Napríklad v jednej ukážke sa podarilo vytvoriť farebné útvary, ktoré sa mohli odraziť prakticky od akéhokoľvek povrchu, hoci aj riadidiel rotopedu. Google hovorí, že aktualizované Depth API bude v budúcnosti dostupné pre všetkých vývojárov, neuvádza však konkrétny termín. Dá sa predpokladať, že tieto možnosti sa objavia v AR mobilných a webových aplikáciách niekedy v budúcom roku.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon Google rozsirena realita AR Pixel kamera foto app aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať