Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

HP Instant Ink: Atrament alebo toner ako služba

0

Špeciálny projekt

Služba HP Instant Ink mení zaužívanú prax nákupu kaziet do atramentových a tonerov do laserových tlačiarní a rieši nepríjemnú situáciu, keď potrebujete tlačiť a práve sa vám minul toner. Väčšina moderných tlačiarní síce umožňuje zistiť aktuálny stav atramentov či tonera, ale domáci používatelia to väčšinou začnú riešiť až vtedy, keď sa atrament v nie­ktorej kazete alebo toner minie. Potom možno prejdú do opačného extrému a pre istotu si do zásoby kúpia väčšie množstvo spotrebného materiálu pre svoju tlačiareň. Ak sa ich potreba tlače z rôznych dôvodov zmení, napríklad sa skončí povinný home office alebo deti skončia štúdium, nemusia tento materiál minúť.

CANON_052021

HP Instant Ink funguje na princípe mesačného predplatného, podobne ako si predplácate služby typu Netflix či HBO Go, úložnú kapacitu v cloudových službách, softvér typu Microsoft 365 alebo objem hovorov a dát u mobilných operátorov. Služba HP Instant Ink bola dosiaľ k dispozícii v 18 krajinách, kde sa osvedčila a predplatilo si ju viac ako deväť miliónov používateľov. Preto v súčasnosti expanduje do 35 krajín vrátane Slovenska.

Služba je určená pre domácich používateľov. Ocenia ju rodiny, kde sú žiaci a študenti, ale aj ľudia, ktorí pracujú z domu. Predplatiteľom tlačovej služby sú automaticky zasielané originálne atramentové kazety značky HP, len čo začne existujúca náplň dochádzať. Cieľom služby je ponúknuť vám istotu, že budete môcť tlačiť vždy, keď budete potrebovať. To znamená, že sa nemôže stať, že by ste nemohli tlačiť. Instant Ink funguje tak, že tlačiareň pripojená k internetu priebežne posiela do cloudovej služby informácie o stave tonerov a objeme tlače. Ak služba na základe týchto informácií zistí, že tlačiarni dochádza atrament alebo toner, automaticky zabezpečí doručenie novej tlačovej kazety ešte predtým, než sa tá existujúca minie.

Zákazníci si môžu vybrať z bohatej ponuky mesačných plánov predplatného. Tie sú odstupňované podľa toho, koľko strán potrebujete mesačne vytlačiť. Ceny sa začínajú od 0,99 eura za mesiac a umožňujú usporiť až 70 % nákladov na originálny atrament od HP. Pri tonerových kazetách začínajú ponuky na sume 1,99 eura za mesiac a umožňujú ušetriť až 50 % nákladov. Pri tomto modeli platíte len za objem služby, ktorý aktuálne využívate, pričom plán predplatného si môžete flexibilne meniť podľa aktuálnych či predpokladaných potrieb.

Služba funguje tak, že sa prihlásite na portáli hpinstantink.com a overíte si, či vaša tlačiareň je so službou kompatibilná. Potom si vyberiete plán podľa aktuálnych alebo predpokladaných potrieb. Zdôrazňujeme, že plány nie sú založené na spotrebe atramentu či tonera, ale na počte vytlačených strán. Inak povedané, ak si vyberiete napríklad plán, pri ktorom za 100 strán mesačne zaplatíte 4,99 eura, je úplne jedno, či je na strane len niekoľko riadkov textu, alebo takmer na celej strane sú obrázky. Túto sumu môžete interpretovať aj tak, že 100 strán vytlačíte približne za cenu dvoch káv v kaviarni. Navyše farebné stránky sa počítajú rovnako ako čiernobiele. Atrament alebo toner, náklady na doručenie nových kaziet aj na odoslanie prázdnych kaziet na recykláciu sú zahrnuté v cene plánu. Počet vytlačených strán si môžete kontrolovať pomocou webového rozhrania alebo mobilnej aplikácie. Keď sa budete blížiť k mesačnému limitu vytlačených strán, dostanete upozornenie. Napríklad ak máte plán na vytlačenie 50 strán mesačne, upozornenie dostanete po vytlačení 35. strany. Ak sa vaše potreby budú časom meniť, zmena plánu je veľmi jednoduchá. Služba HP Instant Ink je flexibilná, takže používatelia si môžu predplatné kedykoľvek zmeniť podľa aktuálnych potrieb alebo zrušiť bez nutnosti vypovedať zmluvu, hradiť ročný poplatok alebo dodržať zmluvný záväzok. Navyše nevyužité stránky sa dajú prenášať z jedného mesiaca do druhého, ale najneskôr tretí mesiac ich treba minúť. Ak budete tráviť mesiac či dva na chalupe, nie je problém zmeniť adresu na doručovanie tonerov.

Mobilná aplikácia vám poskytne aj ďalšie užitočné funkcie, napríklad skenovanie viacerých položiek s automatickou detekciou okrajov dokumentov. Skeny sa ukladajú ako samostatné stránky. Pri skenovaní kníh aplikácia automaticky urobí korekciu obrazu, zlúči stránku a uloží ju do jedného súboru. Funkcia automatických opráv odstraňuje rušivé stopy a stopy od dierovačky.

Čoraz viac zákazníkov považuje za prioritu ochranu životného prostredia. Traja zo štyroch spotrebiteľov považujú pri výbere tlačiarne udržateľnosť za veľmi dôležité kritérium. Služba Instant Ink vám poskytne nielen pohodlie a istotu, že vám nikdy nedôjde toner, ale umožňuje vám aj podporiť udržateľný životný štýl. Každá dodávka tlačovej kazety od spoločnosti HP automaticky zahŕňa predplatenú recykláciu, takže použitú atramentovú alebo tonerovú kazetu môžete bezplatne odoslať späť na recykláciu a na opätovné použitie. V praxi to funguje tak, že balík s novými kazetami, ktorý vám prinesie kuriér, obsahuje aj obálku, v ktorej po výmene pošlete prázdnu kazetu na recykláciu. Prázdne kazety sa posielajú poštou, pričom poštovné je už uhradené.

Služba Instant Ink je k dispozícii aj pre tlačový systém HP+, určený pre spotrebiteľov a malé firmy, ktorý zohľadňuje nové hybridné modely práce aj trávenie voľného času. Podľa údajov NPD/GFK sa objem tlače zvýšil o viac ako 6 %. Dôvodom je, že milióny ľudí sa učia a pracujú z domova. HP preto reaguje na rastúci dopyt po tlači a modernizuje systém HP+ s cieľom zlepšiť používateľskú skúsenosť s tlačou. Vďaka HP+ získavajú zákazníci šesť mesiacov Instant Ink bez poplatku a možnosť ľahko spravovať svoje predplatné z aplikácie HP Smart App. Služba má mesačne viac ako 48 miliónov aktívnych používateľov a zákazníci s touto službou získavajú možnosť tlačiť a skenovať prakticky odkiaľkoľvek. Cloudové riešenie má aj ďalšie výhody. Automaticky deteguje a opravuje problémy s pripojením a chráni pred malvérovými útokmi.

Atramentové plány

• 15 stránok mesačne:  0,99 EUR

• 50 stránok mesačne:  2,99 EUR

• 100 stránok mesačne:  4,99 EUR

• 300 stránok mesačne:  11,99 EUR

• 700 stránok mesačne:  24,99 EUR

 

Tonerové plány

• 50 stránok mesačne:  1,99 EUR

• 100 stránok mesačne:  3,99 EUR

• 400 stránok mesačne:  13,99 EUR

• 800 stránok mesačne:  19,99 EUR

• 1500 stránok mesačne:  25,99 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať