SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

HP predstavuje prvý herný notebook s dvoma displejmi a nový rad herných inovácií

Tlačové správy
0

Spoločnosť HP na hernom festivale HP Gaming Festival v Pekingu odhalila svoje super-výkonné novinky OMEN a HP Pavilion Gaming, ktoré ponúkajú o level lepší herný zážitok.

OMEN X 2S - prvý herný notebook na svete s dvoma displejmi1 - ponúka mimoriadne možnosti výkonu a multitaskingu, notebooky OMEN 15 a OMEN 17 zase výnimočnú silu vo svojej zatiaľ najtenšej reinkarnácii, a notebooky HP Pavilion Gaming 15 a HP Pavilion Gaming 17 disponujú všestrannosťou a mobilitou, ktorú ocenia hráči aj kreatívci. V kombinácii s vylepšeným softvérom OMEN Command Center a novými displejmi a príslušenstvom pre modely OMEN a HP Pavilion Gaming, prichádza HP so špičkovým herným ekosystémom, ktorý má všetko, čo hráči potrebujú na dosiahnutie lepších herných výsledkov a cieľov.

Podľa štatistík herného priemyslu 82 % ľudí pri hre komunikuje cez správy na mobilnom telefóne, 61 % počúva hudbu a 49 % sleduje herné streamy, videá a navštevuje webové stránky2. HP na toto zareagovalo a rozšírilo model OMEN X 2S o bezprecedentnú druhú obrazovku v podobe používateľsky príjemného šesťpalcového dotykového displeja s rozlíšením 1080p, ktorý umožňuje hráčom komunikovať priamo pri hre s priateľmi na Wech a WhatsApp, vyberať hudbu na Spotify a sledovať Twitch a YouTube. Druhý displej môže slúžiť aj ako ovládací hub pre softvér OMEN Command Center.

 "Súčasťou našej filozofie neustáleho vývoja je aj posúvanie hraníc toho, čo je možné vďaka inovatívne evolučným aj revolučným produktom HP," uviedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc. "OMEN X 2S je vynikajúcim príkladom toho, že HP píše nové pravidlá hry a mení spôsob práce s herným notebookom."

Notebooky navrhnuté pre hranie ďalšej generácie
OMEN X 2S
, prvý herný notebook na svete1 s dvoma obrazovkami, obrovskými možnosťami multi-taskingu a podporou pomocou vyhradených klávesových skratiek, posúva hranice toho, čo sa od herného notebooku očakáva. Sledovanie videa na obrazovke pri hraní, počúvanie hudby na Spotify pri hraní online hier už nie je vykúpené nutnosťou neustále vyskakovať z herného okna pomocou klávesových skratiek. Vďaka podpore funkcie zrkadlenia obrazovky v reálnom čase, ktorá umožňuje vybrať a zväčšiť časť hlavnej obrazovky na druhej obrazovke, vrátane skopírovania mapovej časti pretekárskej hry, centruje model OMEN X 2S videnie hráča a pohyb jeho hlavy je tak viac vertikálny ako horizontálny.

Tento super výkonný notebook je len 20 mm tenký, má celokovovú šasi a je prvým pätnásťpalcovým herným laptopom na svete, v ktorého chladiacom systéme Thermal Grizzly Conductonaut kolujú tekuté kovy. Výsledkom je fenomenálny odvod tepla pri desaťnásobne vyššej tepelnej vodivosti oproti silikónovej teplovodivej paste3, až o 28 % 4 vyššia rýchlosť snímok (FPS) oproti tradičnej paste pri testovaní v Apex Legends a o 8,5 % 5 rýchlejší čas odozvy v teste Blender Benchmark.
Snaha o menšie, chladnejšie a výkonnejšie zariadenia sa nevyhla ani modelom OMEN 15 a OMEN 17. S 20 % a 18 % znížením výšky profilu oproti predchádzajúcim verziám sa tieto modely ponúkajú v zoštíhlenom prevedení 20 mm a 27 mm.
Všetky tri notebooky sú vybavené technológiou OMEN Tempest s modernizovaným pokročilým tepelným riešením poháňaným 12 V ventilátorom, ktorý využíva trojstranné odvetrávanie s päťsmerným prúdením vzduchu. Vďaka podpore až NVIDIA® GeForce RTX ™ 2080 v prípade OMEN 17 a Max-Q66 pri modeloch OMEN X 2S a OMEN 15 sú realistické vizualizácie herného prostredia samozrejmosťou. Navyše multitasking a hry s masívnymi hernými svetmi, ktorých hranie je vysoko náročné na zdroje, nikdy nešli lepšie - o to sa stará najnovší výkonný mobilný procesor Intel® Core™ i9 deviatej generácie7 s až 5,0 GHz Turbo8, ôsmimi jadrami, 16 vláknami a až 32 GB RAM.

Využite najnovšiu technológiu ukladania dát vrátane nedávno oznámeného Solid State Storage10 disku Intel® Optane™ Memory9 H10. Nová technológia Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax) určená pre podporu gigabitových rýchlostí zrýchľuje hranie v bezdrôtovom režime vďaka až trikrát vyššej prenosovej rýchlosti, než má Wi-Fi 5 (802.11ac)11. Ďalšou výhodou je displej spĺňajúci požiadavky štandardu Esports s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a rozlíšením 1080p12, vďaka ktorému môžete rozohrať bleskové herné akcie. Grafika NVIDIA® G-SYNC® je štandardnou špecifikáciou modelu OMEN X 2S a voliteľne aj pri modeloch OMEN 15 a OMEN 17.

Update softvéru OMEN Command Center

OMEN Command Center sa od svojho vzniku vyvinul ako softvérové riešenie pre správu a zlepšovanie herného hardvéru. Vývoj pokračuje dvoma updatami pre všetky tri nové modely notebookov OMEN. Funkcia Performance Control ovláda otáčky ventilátora pre optimálne chladenie alebo výkon na základe zvoleného nastavenia. Nová funkcia OMEN Dynamic Power riadi výkon procesora a GPU na základe toho, čo hra v danom okamihu využíva na maximalizáciu FPS. Kombinácia týchto výkonných funkcií zlepšuje hru a zároveň dodáva ďalší rozmer flexibility.

Hrajte rýchlosťou Esports

Kombinácia notebooku OMEN X 25 a herného monitora OMEN X 25f * 13 je navrhnutá pre maximálny FPS, ktorá bola doteraz výsadou špičkových herných systémov, ktoré sú robustného dizajnu a používajú sa v univerzitnom a profesionálnom hernom športe (e-sport). Z tohto dôvodu majú tieto modely ultra-tenké rámčeky, dobu odozvy v rade milisekúnd. Vďaka technológii NVIDIA® G-SYNC® a AMD Radeon™ FreeSync™14 pre synchronizáciu tých najvyšších dostupných obnovovacích frekvencií 240 Hz na GPU je prehrávanie obrazu úplne plynulé. OMEN X 25 vám otvorí cestu do sveta profesionálnych hráčov a v sezóne 2019 ho môžete vidieť vo výbave profesionálnych hráčov Overwatch League.

Bez káblov

Osloboďte sa od káblov s myšou OMEN Photon Wireless Mouse, ktorá ponúka celý rad možností personalizácie, vrátane odnímateľných opierok na prsty a 11 programovateľných tlačidiel. Herná myš má funkčný dizajn a disponuje systémom vyrovnania odporu tlačidiel, vďaka ktorému je klikanie na optomechanickej myši komfortné pre veľké i malé prsty.

OMEN Photon ponúka až 50 hodín životnosti baterie16 vďaka svojej 2,4 GHz proaktívnej bezdrôtovej technológii, dobe odozvy 0,2 ms, schopnosti nabíjania na akomkoľvek povrchu s podporou Qi riešenia problémov s latenciou, konektivitou a životnosťou batérií u bezdrôtových myší15.

Podložka OMEN Outpost Mousepad má v sebe zabudovanú bezdrôtovú nabíjaciu technológiu Qi, ktorá dobije myš OMEN Photon Mouse za 2,5 hodiny - navyše funguje aj s kompatibilnými smartfónmi. Podložka má na jednej strane tvrdší a na druhej mäkší povrch; oba sú dôkladne testované, aby sa používaním netrhali. Požadovanú tvrdosť zvolíte jednoduchým otočením podložky. Port USB-A Passthrough pre bezdrôtový dongle a prispôsobiteľné RGB LED osvetlenie cez OMEN Command Center predstavuje ďalšie výhody tohto moderného príslušenstva17.

OMEN lifestyle

Kreslo OMEN Citadel Gaming Chair je navrhnuté pre maximálne pohodlie. Veľká podložka a vysoká opierka napomáhajú zdravému držaniu tela a ponúkajú plnú podporu chrbtice.

Mobilita + gaming

Najnovší notebook HP Pavilion Gaming 15 má tenší rámik obrazovky než jeho predchádzajúce verzie, čo je o osem percent nižšia a pri jeho uvedení na trh ho sprevádza ďalšia novinka: HP Pavilion Gaming 17. Nové modely ponúkajú lepšie technické parametre prakticky vo všetkých oblastiach - od najnovších výkonných mobilných procesorov Intel Core i5 / i7 9. generácie až po nedávno oznámenú grafiku NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti s Max-Q6.

Skvelé herné zážitky prináša používateľom aj herná myš HP Pavilion Gaming Mouse 200, ktorej precízny dizajn zaručuje presnosť mierenia a pohybu kurzora, vrátane mnohých možností používateľského prispôsobenia - napríklad svetelné efekty DPI a RGB. Spoločne s podložkou HP Pavilion Gaming Mousepad 400, ktorá má jemne štruktúrovaný povrch z textílie odolný proti štiepeniu a optimalizovaný pre rýchlosť i presnosť ovládania s gumovým podkladom, je to víťazná kombinácia.

Ceny a dostupnosť HP a OMEN18

 • OMEN X 2S Laptop bude na Slovensku dostupný od polovice júna za cenu 2899 eur
 • OMEN 17 Laptop bude na Slovensku k dostaniu od konca júna za cenu od 1479 eur
 • OMEN 15 Laptop bude na Slovensku v predaji od konca júna za cenu od 1749
 • OMEN X 25 Display bude na Slovensku dostupný od júla za cenu od 549 eur
 • OMEN X 25f Display bude na Slovensku k dostaniu od júla za cenu od 369 eur
 • OMEN Photon Wireless Mouse bude na Slovensku dostupná od augusta od 149 eur
 • OMEN Outpost Mousepad bude na Slovensku v predaji od augusta od 89 eur
 • OMEN Citadel Gaming Chair bude na Slovensku k dostaniu od septembra od 349 eur
 • HP Pavilion Gaming 17 Laptop bude na Slovensku dostupný od polovice júna za ceny začínajúce na 969 eur
 • HP Pavilion Gaming 15 Laptop bude na Slovensku v predaji od polovice júna za ceny začínajúce na 859 eur
 • HP Pavilion Gaming Mouse 200 je na Slovensku dostupná od 24,99 eura
 • HP Pavilion Gaming Mousepad 400 je na Slovensku dostupná od 24,99 eura
 1. Na základe herných notebookov dodávaných od 15.4.2019 s integrovanými duálnymi obrazovkami. Herné notebooky definované ako notebooky určené najmä hráčom. Herné notebooky sú definované ako notebooky s NVIDIA® GeForce® GTX 1060 alebo NVIDIA® GeForce RTX ™ alebo AMD Radeon ™ R9 alebo AMD Radeon ™ RX 470 a vyššie.
 2. Lightspeed - Gaming Mobile Screen Stacking Report, 31. októbra 2018.
 3. Na základe špecifikácií tepelnej vodivosti Grizzly Conductonaut vs. tepelná vodivosť štandardnej silikónovej teplovodivej pasty. Konfigurácia OMEN X s Intel i7-9750H, 16GB DDR4-2666, RTX2070 Max-Q.
 4. Na základe interného testovania HP s použitím snímkovej frekvencie v hre Apex Legends porovnaním štandardného tepelného riešenia s produktom Thermal Grizzly Conductonaut 4/19. Konfigurácia OMEN X s Intel i7-9750H, 16GB DDR4-2666, RTX2070 Max-Q
 5. Standard Blender Benchmark porovnáva štandardné kremíkové tepelné riešenie versus Thermal Grizzly Conductonaut 4/19. Konfigurácia OMEN X s Intel i7-9750H, 16GB DDR4-2666, RTX2070 Max-Q.
 6. Design NVIDIA® Max-Q môže prispieť k zníženiu tepla a hluku systému v tenších počítačoch. Konštrukcie a rozmery (form factor) systému sa budú líšiť. Celkový grafický výkon môže byť nižší ako u alternatívnych grafických riešení, ktoré nevyužívajú dizajn Max-Q. NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA sú ochranné známky a / alebo registrované ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation v USA a ďalších krajinách. MAXQ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Maxim Integrated Products, Inc.
 7. Multi-core je navrhnutý tak, aby zlepšil výkon niektorých softvérových produktov. Zlepšenie výkonu nemusí byť viditeľné u všetkých klientov a aplikácií softvéru. Výkon a frekvencie CPU sa budú líšiť v závislosti od pracovného zaťaženia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, branding a / alebo pomenovania produktov Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.
 8. GHz označuje vnútornú hodinovú rýchlosť procesora. Iné faktory okrem rýchlosti CPU môžu ovplyvniť výkon systému a aplikácie.
 9. Zrýchlenie pamäťového systému Intel® Optane ™ nenahrádza ani nezvyšuje DRAM vo vašom systéme.
 10. Pre pevné disky, GB = 1 miliarda bytov. TB = 1 bilión bajtov. Skutočná formátovaná kapacita je menšia. Až 35 GB systémového disku je vyhradených pre softvér pre obnovu systému.
 11. Na základe minimálnych požiadaviek Wi-Fi5 80MHz a Wi-Fi6 160MHz pri prenose súborov medzi dvoma zariadeniami pripojenými k rovnakému routeru. Vyžaduje bezdrôtový router, ktorý nie je súčasťou produktu. Router musí podporovať protokol 802.11ax (Wi-Fi6). K dispozícii je iba v krajinách, kde je podporovaný protokol 802.11ax.
 12. Všetky výkonové špecifikácie predstavujú typizované špecifikácie poskytované výrobcovi komponentov HP; skutočný výkon môže byť vyšší alebo nižší.
 13. OMEN X 25f je kompatibilný s grafikou NVIDIA® G-SYNC® a AMD Radeon ™ FreeSync ™ Certified, takže variabilná obnovovacia frekvencia displeja bude fungovať s grafikou NVIDIA alebo AMD.
 14. FreeSync je technológia AMD, ktorá je povolená na displejoch FHD a je navrhnutá tak, aby eliminovala zadrhávanie prehrávania hier a videí tým, že zamkne obnovovaciu frekvenciu zobrazenia na obnovovací kmitočet grafickej karty. Je vyžadovaný monitor, grafická karta AMD Radeon ™ a / alebo modul APD radu AMD kompatibilný so štandardom DisplayPort ™ Adaptive-Sync. Vyžaduje sa AMD Catalyst ™ 15.2 Beta (alebo novší). Adaptívne obnovovacia frekvencia sa líši podľa typu displeja.
 15. Customer Insights from Consumer Accessories Gaming Study, február 2018
 16. Skutočná životnosť batérie sa prirodzene znižuje s časom a používaním.
 17. Osvetlenie RGBLED vyžaduje pripojenie USB-C. Bezdrôtové nabíjanie Qi bude napájané pripojením USB-C alebo dvoma portami USB 3.0. Súčasťou dodávky je dongle pre prepojenie dvoch portov USB 3.0.
 18. Odhad maloobchodných cien. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

HP Inc.

Všetky autorove články
technológie notebook display inovácia herný notebook HP

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať