SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Huawei P Smart Pro / S veľkým displejom a unikátnym dizajnom

0

Tento mobilný telefón na prvý pohľad zaujme asi každého svojím jedinečným výzorom. Skutočne veľký 6,59-palcový displej s úzkym rámikom po obvode prináša jedinečný zážitok. Tento displej je rozšírený aj o priestor, kde sme zvyknutí vidieť predný fotoaparát, ktorý je však v tomto zariadení ukrytý. Mobil zaujme nielen prednou stranou, ale aj zadnou, ktorá má zaujímavý modrastý „rainbow efekt“. Tento moderný a unikátny vzhľad ho predurčuje do rúk mladých ľudí, ktorých zaujme svojimi technologickými vymoženosťami a obrovským displejom.  Už spomínaný displej sa okrem veľkosti môže pýšiť full HD rozlíšením a celkom šikovným automatickým ovládaním jasu. Po bokoch zariadenia sa nachádza čítačka otlačkov prstov, ktorá reaguje perfektne a rýchlo, dokonca aj pri veľmi krátkom položení prsta na snímač.

Pri možnostiach odomykania telefónu mi chýbalo rozoznávanie tváre, na ktoré si človek celkom rýchlo zvykne. No, pochopiteľne, v tomto modeli sa takýto typ autentifikácie nenachádza, keďže by sa zakaždým musela vysunúť predná kamera. Pri voľbe tohto modelu teda prídete o možnosť odomykať mobil pomocou rozoznávania tváre, ale na oplátku získate obrovský displej bez obmedzení.

Myslím, že cieľovou skupinou tohto modelu sú hlavne mladí, dynamickí ľudia, ktorých okrem iného určite zaujíma kvalita fotoaparátu. Zadný fotoaparát obsahuje trojitý snímač, a to konkrétne 48 Mpx snímač spolu s 8 Mpx širokouhlým objektívom a 2 Mpx hĺbkovým snímačom. Táto kombinácia dokáže urobiť z vašich fotiek umelecké diela. Za­ujímavá funkcionalita fotoaparátu sú určite jeho AI módy, pomocou ktorých dokážete využívať foto­aparát na rozoznávanie objektov, prekladanie textu či dokonca rátanie kalórií. No po vyskúšaní týchto režimov si môžeme povedať, že v Huawei ešte majú na čom pracovať, každopádne myšlienka je veľmi zaujímavá. Predný 16 Mpx fotoaparát sa po zapnutí nenápadne vysunie a je pripravený zhotovovať selfie fotky, dokonca aj s rôznymi zábavnými módmi na automatickú úpravu fotografií.

Mobilný telefón zvládol počas testovania výkonnosti aj náročnejšie aplikácie využívajúce AR, graficky náročnejšie hry či dokonca streamovanie obsahu na iné zariadenie. Za týmto výkonom stojí 8-jadrový procesor Kirin 710F, ktorý ťahá smartfón dopredu. Počas používania mi však jednoznačne chýbala notifikačná dióda, hoci miesto na ňu by sa tam určite našlo. Okrem toho absentuje aj čítačka NFC, preto nemožno platiť použitím služby Google Pay, čo môže veľa zákazníkov odradiť od kúpy tohto zariadenia.  Veľká výhoda tohto modelu je určite veľkokapacitná 4000 mAh batéria. Pri aktívnom používaní nebolo treba mobil každý deň nabíjať, takže pri kratších výletoch môžete pokojne nechať náhradný powerbank doma. Na druhej strane nevýhodná je absencia bezdrôtového nabíjania, ktorá je pravdepodobne spôsobená relatívne nízkou cenou smartfónu.

Keďže mobil je pomerne veľký, potešila ma ochranná fólia a obal priamo v balení. Pri odolnosti tohto zariadenia by som ešte spomenula chýbajúcu vodovzdornosť, ktorá v dnešnej dobe už v podstate patrí k štandardu. Huawei P Smart Pro by som zaradila v danej cenovej kategórii medzi tie lepšie modely. Zaujme svojím dizajnom, kvalitným fotoaparátom a veľkou výdržou batérie.

„Zaujímavý dizajn s veľkým displejom.“

Parametre:

• Procesor: Hisilicon Kirin 710F, osemjadrový (4 × 2,2 GHz + 4 × 1,7 GHz) grafický procesor: Mali-G51; RAM: 6 GB, úložisko: 128 GB + microSD do 512 GB; displej: 6,59'' (167 mm), IPS, 2340 × 1080 zadný fotoaparát: 48 Mpx, f/1,8, video FHD (30 fps), širokouhlý fotoaparát: 8 Mpx, f/2,4, hĺbkový fotoaparát: 2 Mpx, f/2,4, predný fotoaparát: 16 Mpx, f/2,2, FF, video FHD (30 fps); komunikácia: 4G/LTE, Wi-Fi, bluetooth 5.0, operačný systém: Android 9; batéria: 4000 mAh, rozmery: 163,1 × 77,2 × 8,8 mm, hmotnosť: 206 g 

• Cena: 321 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Unikátny dizajn, fotoaparát, výdrž batérie, displej
- Absencia bezdrôtového napájania, chýbajúca vodovzdornosť, absencia NFC

HODNOTENIE:

Dizajn: 95 %
Výkon: 87 %
Funkcionalita: 85 %
Fotoaparát: 80 %
Celkovo: 87 %

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články
Huawei

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať