SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Huawei Watch Fit – osobný tréner v štýlových hodinkách

0

Nové fitness hodinky od Huawei s dotykovým AMOLED displejom v tvare pretiahnutého obdĺžnika s uhlopriečkou 1,64“ vás motivujú k vami zaužívaným, ale aj novým formám cvičenia prostredníctvom rôznych animovaných fitness kurzov, režimov cvičenia a funkcií sledovania zdravia. Hodinky v aktuálnej verzii majú implementovaných 12 animovaných tréningových kurzov a 44 ukážok držania tela, a to bez potreby prepojenia so smartfónom či iným zariadením. Silový tréning, brušné tréningy a ďalšie cviky pomôžu používateľom cvičiť doma, aj keď nemajú na takéto aktivity dostatok času. Pri  písaní článkov počas testovania som ocenil upozornenia po dlhšej dobe nečinnosti, že by bolo načase trochu sa prejsť, prípadne si zacvičiť. Funkcia na nezaplatenie pre vaše zdravie, hlavne v súčasnej situácii, keď veľa ľudí pracuje z domu. Mňa osobne tieto hodinky motivovali, aby som si do pracovne priniesol dve 5 kg činky a vždy po výzve hodiniek k aktivite si s nimi zacvičím.

Hodinky majú plastové puzdro, pričom displej je navyše mierne zakrivený a má aj zaoblené hrany v štýle 2.5 G. Výrobca deklaruje, že hodinky odolajú tlaku 5 atmosfér, takže pri statickom ponorení by teoreticky mali zniesť hĺbku až 50 metrov. V praxi to znamená, že s nimi môžete plávať, pretože pri pohybe rúk pri plávaní vznikajú pomerne veľké hydrodynamické rázy. Oceňujem obdĺžnikový formát displeja „na výšku“, pretože v porovnaní s okrúhlym displejom naraz zobraziť viac úplných informácií, bez toho, aby v hornej a spodnej strane museli byť riadky textu skracované. Aj rolovanie je prirodzenejšie, pretože šírka rolovaného obsahu, čiže textu a obrázkov sa nemení.

Implicitne nastavený jas a aj automatická regulácia je dostatočná. Maximálna úroveň, ktorá sa dá dosiahnuť pri ručnom nastavení bude viac než dostatočná aj pri priamom slnečnom svetle. Remienok sa dá vymeniť, na tento účel slúžia dva plastové zaisťovacie prvky na zadnej strane, ktoré je potrebné vysunúť. Na ovládanie slúži dotykový displej a tlačidlo na pravej strane, pomocou ktorého sa aktivuje displej, zobrazí sa menu, prípadne sa vrátite na hlavnú obrazovku. Operačný systém a princíp používateľského rozhrania vychádza z hodiniek série Huawei Watch GT.   

Výrobca deklaruje výdrž batérie 10 dní. Pri mojom režime používania so zapnutými upozorneniami a každodennými prechádzkami a cvičeniu s ručnými činkami bola reálna výdrž 7 a pol dňa.  Hodinky za nabijú približne za 40 minút. Nabíjanie je vyriešené pomocou káblika, ktorý má na jednom konci klasický USB-A konektor a na druhom konci konektor s dvojicou pozlátených kontaktov, ktorý sa k hodinkám polohuje a drží magneticky.

Hodinky podporujú sledovanie výkonu v 96 tréningových režimoch. Z toho jedenásť tréningových režimov vrátane behu, chôdze, bicyklovania, plávania obsahuje komplexné inštruovanie a sledovanie údajov. Ďalších 85 tréningových režimov, vrátane fitnes tréningu, tanca, loptových hier, vodných športov, zimných športov a extrémnych športov má základné monitorovanie. Inteligentné snímače snímajú srdcový rytmus, interval srdcového rytmu, kalórie, čas cvičenia a ďalšie údaje.

Príklady variantov číselníkov

Samozrejmosťou sú funkcie sledovania zdravia - prostredníctvom monitorovania srdcovej frekvencie, spánku a saturácie krvi kyslíkom (SpO2). Technológia Huawei TruSeen 4.0 umožňuje inteligentné sledovanie srdcového rytmu na pozadí, pričom okrem 24-hodinovej infografiky ukazuje aj aktuálny pokojový srdcový rytmus. Funkcia abnormálny srdcový rytmus  vás upozorní, keď je váš nepretržitý pokojový srdcový rytmus príliš vysoký alebo príliš nízky.

Technológia TruSleep  2.0 sa stará o monitorovanie fáz spánku , monitorovanie srdcovej frekvencie v reálnom čase, kvality dýchania v spánku a komplexnú analýzu dát. Hodinky dokážu presne identifikovať šesť typických problémov so spánkom vrátane ťažkostí so zaspávaním, ľahkého spánku, nepokoja, skorého prebudenia, príliš veľa snov a nepravidelného harmonogramu práce a odpočinku. Pomocou týchto údajov a analýz Huawei Watch Fit poskytujú návrhy na zlepšenie spánku. 

Prívlastok „virtuálny osobný tréner“ si tieto hodinky zaslúžia oprávnene. Majú implementovaných 96 tréningových režimov vrátane vonkajšieho a vnútorného behu, prechádzky či cyklistiky, plávania v bazéne alebo na otvorenej vode, bezplatného tréningu, eliptického behu, veslovania, či jogy. K dispozícii je aj 12 animovaných simulácií komplexných tréningových kurzov a 44 animovaných pohybových cvičení. Animácie vám presne naznačujú, ako a v akom tempe správne cvičiť. Počas tréningu máte k dispozícii údaje nielen o tepovej frekvencii, ale aj o okysličení krvi (SpO2). 

Funkcie hodiniek oceníte nielen pri tréningu, ale aj v osobnom a pracovnom živote. Veľmi užitočné sú notifikácie na správy, či prichádzajúce hovory, alebo možnosť diaľkového ovládania fotoaparátu v smartfónoch Honor a Huawei. K pohode doma aj v práci prispeje aj monitorovanie stresu, teda aby som bol presný nie samotné monitorovanie, ale možnosť využitia funkcie TruRelax na jeho odbúranie. Keď spíte, hodinky sledujú rôzne fázy spánku vrátane plytkého a hlbokého REM spánku. Testoval som to počas siedmich nocí a hodinky vždy spoľahlivo rozpoznali, kedy som zaspal a kedy som sa prebudil.  Dievčatá a ženy určite ocenia monitorovanie menštruačného cyklu a možnosť predikcie plodných dní. 

Technické údaje: displej obdĺžnikový AMOLED, 1,64", 280 x 456 px (326 PPI);  Interná pamäť 4 GB; Bluetooth 5.0 LE, GPS, výdrž batérie: 10 dní; rozmery 46 x 30 x 10.7 mm; hmotnosť: 21 g (bez remienka). Cena 119 eur.

Verdikt: Atraktívne inteligentné štýlové a ľahké športové hodinky.

+ dizajn, výdrž na batériu, podpora veľa druhov cvičení,  vodotesnosť

- nedajú sa doinštalovať aplikácie, 

Hodnotenie: 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Watch Fit

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať