S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr Advertisement

Huawei rokuje o predaji Honoru

1

Huawei Technologies rokuje so spoločnosťou Digital China Group a ďalšími uchádzačmi o predaji časti svojej smartfónovej divízie Honor, za ktorú by mohol získať až 25 miliárd jüanov (3,7 miliardy dolárov). Huawei mení svoje priority pre sankcie USA a chce sa zamerať skôr na svoje telefóny vyššej triedy Huawei ako na nízkorozpočtovú značku Honor, určenú pre mladých ľudí.

O aktívach, ktoré sa majú predať, ešte nie je celkom rozhodnuté, ale môžu zahŕňať značku Honor, kapacity v oblasti výskumu a vývoja a súvisiace obchodné aktivity v oblasti riadenia dodávateľského reťazca. Najhorúcejší kandidát na kúpu je Digital China, hlavný distribútor telefónov Honor, záujem však prejavili aj čínsky výrobca elektroniky TCL a konkurenčný výrobca smartfónov Xiaomi. Kuo Ming-či, analytik spoločnosti TF International Securities, uviedol, že predaj značky Honor môže byť pre obe strany (predávajúceho aj kupujúceho) prospešný.

Ak bude totiž Honor nezávislý od Huawei, americký zákaz na nákup komponentov sa už naň nebude vzťahovať. Podľa odhadov výskumnej spoločnosti Canalys predstavovali smartfóny značky Honor 26 % (14,6 milióna) z 55,8 milióna smartfónov, ktoré Huawei dodal na trh v druhom štvrťroku tohto roka. No marže na telefóny nižšej triedy sú zrejme malé. Čistý zisk zo značky Honor bol v minulom roku necelých 5 miliárd jüanov pri tržbách okolo 70 – 80 miliárd jüanov.

Zdroj: reuters.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Huawei rokuje o predaji Honoru

17.10.2020 10:10
Tie cisla nesedia. Kto by predaval firmu za 5 rocny zisk, ked ine firmy predavaju za 30 rocny?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať