Inovatívny materiál do batérií poskytne elektromobilom 10x väčší dojazd

Technológie
0

Nový výskum v oblasti lítiovo-iónových batérií by mohol až desaťnásobne zvýšiť dojazd elektromobilov. Dve z najlepších juhokórejských výskumných univerzít – Pohang University of Science and Technology (POSTECH) a Sogang University – spojili svoje sily, aby vytvorili nový materiál, ktorý by mohol radikálne zvýšiť kapacitu batérií elektrických vozidiel (EV).

Materiál, ktorý výskumníci vyvinuli, využíva vodíkovú väzbu aj coulombovské sily (príťažlivosť medzi zápornými a kladnými nábojmi). Tým, že bojujú proti nedostatkom vysokokapacitných anódových materiálov, tieto kombinované sily umožňujú výskumníkom používať kremík a iné vysokokapacitné materiály, ktoré boli predtým príliš nespoľahlivé na široké použitie v batériách EV.

Kremík a iné vysokokapacitné anódové materiály majú minimálne 10-násobnú kapacitu oproti materiálom používaným v súčasnosti, ako je napríklad grafit. Podľa správy uverejnenej v novinách Business Korea výskumníci zistili, že odstránením kobaltu a zvýšením množstva lítia v batériách EV sa podstatne zvýši ich energetická hustota, pričom väčšina kapacity sa zachová aj po stovkách nabití.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať