SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Inovatívny notebook, ktorý nemá vlastný displej

0

Technologický startup Sightful nedávno uviedol na trh Spacetop, notebook, ktorý pozostáva len z klávesnice pripojenej k prispôsobeným okuliarom NReal s rozšírenou realitou (augmented reality – AR). Nasadenie okuliarov umožňuje používateľovi zobraziť obrovský 100-palcový AR displej, ktorý vidí len on. Súčasne možno otvoriť viacero okien, pretože obrazovky sa zakrivujú okolo bodu pohľadu v každom smere. Ak chcete vidieť konkrétne okno, stačí otočiť hlavu tak, aby ste boli obrátení tvárou k aplikácii.

Projekcia je statická, nemusíte sa obávať, že by sa okná pohybovali. Ani úplne nezakrývajú skutočný priestor pred vami, stále môžete vidieť svet okolo seba. Notebook používa proprietárny operačný systém Spacetop OS, funguje však na ňom aj softvér iných spoločností, ako napríklad Microsoft Word a Spotify. Pokiaľ ide o špecifikácie, Spacetop nie je najvýkonnejší notebook. Poháňa ho kombinácia čipovej súpravy Qualcomm Snapdragon 865, grafického procesora Adren 650 a 8 GB pamäte RAM. Klávesnica má rozmery 266 × 249 × 10,5 mm a hmotnosť 1,5 kg (bez okuliarov).

SAMSUNG 042024 Advertisement

Výdrž batérie na jedno nabitie je len päť hodín. Spacetop je navyše vybavený len dvoma portmi USB-C (hoci podporujú rýchle nabíjanie) a 256 GB úložiskom. Pokiaľ ide o výkon, nie je oslňujúci, hráči, ktorí hľadajú nový spôsob hrania najnovších titulov, si budú musieť nechať zájsť chuť. Sightful prezentuje Spacetop ako nový spôsob práce na diaľku. Správa z webu The Verge však tvrdí, že notebook nemá až také dobré výsledky. Posúvanie okien bolo pomalé, zmena veľkosti okien, tiež chvíľu trvala. Prehliadač dokonca spadol pri pokuse o prehrávanie videí z YouTube.

Napriek tomu je však používanie systému zjavne zábavné. Ak teda hľadáte jedinečný, ľahký notebook na prácu na cestách, Spacetop by vám mohol vyhovovať. Treba dodať, že zvuk vychádza z okuliarov NReal, čo znamená, že ho počujú aj ostatní ľudia, ale Spacetop podporuje Bluetooth, takže môžete použiť slúchadlá. Záujemcovia si môžu zakúpiť jeden z 1000 notebookov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii na webovej stránke spoločnosti Sightful. Cena nie je oficiálne známa, hoci niektoré zdroje uvádzajú cenovku 2000 USD.

Zdroj: techradar.com

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať