SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Vypočujte si AI verziu Yesterday od Beatles ako by ju naspieval Freddie Mercury

Technológie
0

V posledných mesiacoch nás umelá inteligencia nadchýna zdanlivo neobmedzenými tvorivými schopnosťami a zároveň nás núti obávať sa budúcnosti, v ktorej sa tento fenomén stane pre nás skôr hrozbou než užitočným nástrojom. Obavy spojené s umelou inteligenciou sa v poslednom čase čoraz viac prejavujú v hudobnom priemysle, keď sa dozvedáme o jej prekvapivom talente kopírovať hlasy rockových hviezd a písať vlastnú hudbu v rôznych už existujúcich štýloch.

Začiatkom tohto mesiaca napríklad niekto vytvoril pomocou umelej inteligencie cover verziu skladby Hurt od Nine Inch Nails, spievanú v štýle Johnnyho Casha. A teraz zasa youtuber Hassiel Casañas vytvoril umelou inteligenciou generovanú cover verziu skladby Yesterday od The Beatles z roku 1965, akoby ju spieval Freddie Mercury. Demonštroval tak prekvapivú schopnosť softvéru napodobniť nielen hlas niekoho živého, ale aj hlas umelcov, ktorí už dávno nie sú medzi nami.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Hoci replikovanie hlasu živého či mŕtveho speváka prináša potenciálne hrozby v súvislosti s autorskými právami, poslucháči v komentároch vyjadrujú nadšenie, pričom jeden z nich uvažuje, že „každý umelec teraz môže vďaka novej technológii žiť večne a naďalej tvoriť skvelú hudbu“. Nech už sú vaše názory na umelú inteligenciu a jej potenciálnu budúcu úlohu vo svete hudby akékoľvek, je ťažké ignorovať krásu tohto coveru Freddieho Mercuryho, ktorý síce na niektorých miestach znie roztrasene, ale naozaj akoby tu zosnulý frontman skupiny Queen bol aj dnes.

Zdroj: loudersound.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať