SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Na „Super DVD“ sa zmestí viac filmov, ako si môžete pozrieť za celý život

0

Médiá DVD by sa mohli vrátiť vo veľkom štýle. Výskumníci v Číne prišli na to, ako dosiahnuť, aby sa na disk podobný DVD dokázalo uložiť obrovské množstvo obsahu. Podľa novej štúdie zverejnenej v časopise Nature dokázal výskumný tím vytvoriť disk s viac ako 100 vrstvami, čo umožňuje uložiť naň približne 220 000 celovečerných filmov.

V súčasnej podobe sa na jednovrstvové disky DVD zmestia približne dve hodiny obsahu a na dvojvrstvové disky štyri hodiny. „Kapacitu optického ukladania údajov sme zvýšili na petabitovú úroveň rozšírením planárnej architektúry záznamu na tri rozmery so stovkami vrstiev, pričom sme prelomili bariéru optickej difrakčnej hranice zaznamenaných miest,“ píše tím vo svojom článku.

Technologický pokrok prichádza v čase, keď predajcovia obmedzujú ponuku fyzických médií. Napríklad spoločnosť Best Buy začala začiatkom tohto roka úplne odstraňovať sekcie fyzických médií zo svojich predajní. Koncom minulého roka Netflix dokonca ukončil svoju zásielkovú službu DVD, pričom práve tento produkt sa postaral o popularitu služby pri jej spustení.

Zdroj: comicbook.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať