SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Neviete si spomenúť na názov filmu? Umelá inteligencia ho nájde iba podľa jeho opisu

Technológie
0

Pamätáte si na ten film, kde je najlepším priateľom Toma Hanksa volejbalová lopta? Možno máte názov filmu na jazyku, ale neviete si spomenúť. Pomôže vám stránka, ktorá dokáže využiť pár záchytných bodov, ktoré si o filme pamätáte, a použiť ich na nájdenie jeho názvu. Volá sa jednoducho What is my movie?. Stránka využíva niektoré technológie fuzzy vyhľadávania a hĺbkového vyhľadávania novej úrovne. Technológiu Deep Content vyvinul fínsky startup Valossa, ktorý založili výskumníci a inžinieri z oblasti počítačových vied z fínskej univerzity v Oulu.

Ukážky na stránke boli vyvinuté na výskumné účely a slúžia ako dôkaz konceptu pre priemysel. Technológia Deep Content analyzuje videoobsah spôsobom, ktorý typické vyhľadávače nezvládajú, a využíva tieto údaje na poskytovanie pôsobivých výsledkov, aj keď sú zadané vyhľadávacie výrazy veľmi vágne. Keďže technológia preniká hlboko do obsahu videa, môžete na nájdenie hľadaného filmu použiť aj citáty. Ak si pamätáte len hercov, môžete vyhľadávať „zhody na základe hercov“.

Pre tých, ktorí si pamätajú len niekoľko slov z názvu, sú skvelé „zhody založené na názve“. K dispozícii sú aj „zhody na základe režiséra“, „všeobecné zhody“ a „tradičné vyhľadávanie“, ktoré si môžete zvoliť na lepšie zúženie svojich tipov. „Máme ambíciu vytvoriť nový, opisný spôsob vyhľadávania videoobsahu,“ uvádza tím na svojej webovej stránke. „Naša technológia rozumie samotnému obsahu videa. Počnúc textom a končiac rozpoznávaním vzorov sa dostávame až k údajom, ktoré sa v minulosti nedali vyhľadávať.“

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať