Nová bezpečnejšia verzia USB-C ponúkne ochranu v prípade pripojenia k škodlivým zariadeniam

Bezpečnosť
0

Nabíjačky a zariadenia USB sú široko dostupné a ľahko použiteľné, ibaže prinášajú množstvo potenciálnych bezpečnostných rizík, ako je šírenie malvéru z infikovaných zariadení a únik údajov, keby sa zariadenie dostalo do nesprávnych rúk. Teraz však organizácia USB Implementers Forum (USB-IF), ktorá má na starosti pokrok v oblasti technológie USB, spustila USB Type-C Authentication Program, ktorý má zmierniť tieto problémy.

Program definuje pre zariadenia a nabíjačky USB optimálnu autentifikáciu založenú na kryptografii. Každý hostiteľský systém používajúci tento protokol dokáže potvrdiť autentickosť zariadenia alebo nabíjačky ihneď po pripojení. Ak napríklad máte obavy z nabíjania telefónu na verejnom termináli, môžete implementovať postup, ktorý umožňuje iba nabíjanie z autorizovaných nabíjačiek. Alebo firma by mohla nastaviť svoje počítače tak, aby mali prístup iba k overeným úložným zariadeniam USB.

V tomto štádiu je program len odporúčaním, nevyžaduje sa povinná implementácia protokolu, ale odzrkadľuje budúce bezpečnostné požiadavky na USB-C. Podľa Jeffa Ravencrafta, prezidenta USB-IF, je USB-C „jediný kábel budúcnosti“.

Keďže ho bude adoptovať čoraz viac výrobcov zariadení, možno očakávať, že záškodníci budú hľadať spôsoby, ako využiť jeho zraniteľnosti. Usmernenie teda môže významne prispieť k vytvoreniu bezpečného systému kompatibilných interoperabilných produktov.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
USB ochrana pocitac bezpečnosť notebook Hacker Digital dáta siet nabijanie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať