SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Nová definícia konektivity: Xiaomi na MWC 2024 predstaví „Človek x auto x domov“.

Tlačové správy
0

Spoločnosť Xiaomi dnes na veľtrhu MWC v Barcelone 2024 predstavuje na svetových trhoch svoj novo oznámený inteligentný ekosystém „Človek x auto x domácnosť“, ktorý nanovo definuje hranice integrácie technológií. Xiaomi SU7, ktorý slúži ako neoddeliteľný prvok inteligentného ekosystému „Človek x auto x domácnosť“, debutoval na medzinárodnej scéne a ponúka pohľad na priekopnícku víziu spoločnosti Xiaomi pre inteligentnú budúcnosť, v ktorej sú všetky potreby používateľov bez problémov splnené v rámci jedného inteligentného ekosystému.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

„V spoločnosti Xiaomi bude technológia vždy zameraná na ľudskosť. Naše inovácie sú navrhnuté predovšetkým na základe potrieb našich používateľov. „Človek x auto x domov“ stelesňuje tento náš záväzok poskytovať komplexné, lepšie prepojené zážitky. Integráciou ľudí, áut a domácností chceme vytvoriť komplexné prepojenie, ktoré presahuje všetko, čo je dnes k dispozícii,“ uviedol Daniel Desjarlais, riaditeľ komunikácie Xiaomi International, „Pozývame účastníkov MWC, aby na vlastnej koži zistili, ako vízia spoločnosti Xiaomi mení futuristické koncepty na skutočnosť tým, že mení spôsob, akým sa prepájame.“

 

Vystavené boli aj novo uvedené zariadenia Xiaomi 14 Series a Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, spolu s rôznymi pokročilými AIoT zariadeniami pripravenými pozdvihnúť zážitok z inteligentného bývania. Oblasť Xiaomi Imagery Technology ponúka pohľad zblízka na integráciu najmodernejšej technológie objektívov Leica do smartfónov Xiaomi, zatiaľ čo CyberDog 2, demonštruje návštevníkom široké portfólio Xiaomi.

Pokrok v komplexnej prepojiteľnosti

Prechod spoločnosti Xiaomi od „smartfónu x AIoT“ k inteligentnému ekosystému „človek x auto x domácnosť“ plynulo spája osobné zariadenia, inteligentné domáce produkty a autá. To uľahčuje bezproblémové prepojenie hardvérových zariadení, koordináciu v reálnom čase a riadenie progresu, ako aj spoluprácu s priemyselnými partnermi. Tento proaktívny ekosystém, navrhnutý s víziou prispôsobiť sa vašim požiadavkám, je navrhnutý tak, aby sa bezproblémovo prispôsobil vašim súčasným aj budúcim potrebám.

Viac ako len technologický pokrok s otvoreným zdrojovým kódom, Xiaomi HyperOS obsahuje inovácie na úrovni systému, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporovali neobmedzenú spoluprácu medzi zariadeniami a zabezpečili konzistentnú prevádzku vo všetkých oblastiach integrovanej platformy Xiaomi Smart Life. Ako základ inteligentného ekosystému „človek x auto x domácnosť“ integruje viac ako 200 kategórií produktov, ktoré zahŕňajú 600 miliónov globálnych zariadení a pokrývajú viac ako 95 % používateľských scenárov.¹ Spoluprácou s globálnymi partnermi, vývojármi a výrobcami umožní Xiaomi HyperOS ekosystému odomknúť a využiť širokú škálu možností.

Prvý produkt spoločnosti Xiaomi EV - očakávaný Xiaomi SU7, je označovaný ako „plnohodnotný vysokovýkonný ekologický sedan“, ktorý posúva hranice v oblasti výkonu, integrácie ekosystémov a mobilného inteligentného priestoru. Popri dizajne Xiaomi SU7 vyvinula spoločnosť Xiaomi päť základných technológií EV: E-Motor, CTB integrovanú batériu, Xiaomi Die-Casting, Xiaomi Pilot Autonomous Driving a Smart Cabin. S podporou mohutných investícií do výskumu a vývoja vo výške viac ako 10 miliárd CNY RMB a globálneho tímu viac ako 3 400 inžinierov a 1 000 technických expertov v kľúčových oblastiach vytvorila spoločnosť Xiaomi vynikajúce vozidlo.

Skúmanie majstrovstva v oblasti mobilného zobrazovania

Spoločnosť Xiaomi verí v inovácie zamerané na človeka a usiluje sa poskytovať používateľom lepšie a intuitívnejšie zážitky z mobilného fotografovania, pričom neustále podporuje vývoj v oblasti mobilného zobrazovania. Prostredníctvom strategického partnerstva so spoločnosťou Leica spoločnosť Xiaomi preskúmala podstatu zobrazovania a posunula ďalej oblasť profesionálnej humanistickej fotografie. V oblasti zobrazovacích technológií Xiaomi sa popri ďalších vlajkových smartfónoch predstavuje aj Xiaomi 12S Ultra, prvý smartfón spoločne vyvinutý oboma spoločnosťami.

Partnerstvo medzi spoločnosťami Xiaomi a Leica dosiahlo významný míľnik založením optického inštitútu Xiaomi-Leica, ktorý je hnacím motorom výrazného pokroku v oblasti zobrazovacích technológií a stanovuje nové štandardy pre používateľský zážitok z fotografovania. Novo uvedený rad Xiaomi 14 s optickými objektívmi Leica Summilux je starostlivo vytvorený s riešením pre optický systém novej generácie, ktorý poskytuje bezkonkurenčné fotografické možnosti, ktoré vynikajú vo všetkých podmienkach a scenároch.

Rozširovanie robotiky a excelentnej výroby

Na veľtrhu MWC spoločnosť Xiaomi predstavuje špičkového štvornohého robota CyberDog 2 inšpirovaného biotechnikou. Tento robot s fúznym systémom snímania a rozhodovania využívajúcim 19 senzorov pre videnie, dotyk a sluch je navrhnutý tak, aby kopíroval pohyby, vzhľad a interakcie skutočného psa, čo je príkladom priekopníckeho ducha spoločnosti Xiaomi a jej odhodlania posúvať hranice robotiky. Otvorený zdrojový kód jeho technológie je základom ekosystému pripraveného na prispôsobenie a programovanie, čo vývojárom otvára neobmedzené kreatívne možnosti.

Okrem priekopníckych technologických produktov spoločnosť Xiaomi naďalej redefinuje výrobu a stavia svoju inteligentnú továreň na čelo priemyselných inovácií. V týchto centrách technologickej transformácie sa ako základné princípy objavujú agilita, prevádzková efektívnosť a presnosť. Zriadenie druhej fázy inteligentnej továrne v pekinskej štvrti Changping zdôrazňuje neochvejný záväzok spoločnosti Xiaomi poskytovať bezkonkurenčnú kvalitu a priekopnícke inovácie priamo spotrebiteľom.

Budovanie udržateľnej budúcnosti

Spoločnosť Xiaomi sa zaviazala nielen poskytovať vysokokvalitné a udržateľné produkty a služby používateľom na celom svete, ale do centra svojej obchodnej stratégie kladie aj ochranu životného prostredia a udržateľný rozvoj. Spoločnosť Xiaomi prisľúbila, že do roku 2040 dosiahne uhlíkovú neutralitu, a transparentnosť svojho environmentálneho úsilia preukázala vydaním svojej prvej bielej knihy o opatreniach v oblasti klímy počas konferencie COP28.

Tieto významné míľniky sú v súlade s aktívnym zapojením spoločnosti Xiaomi do dôležitých iniciatív v oblasti udržateľnosti, ako je iniciatíva GE100%, presadzovanie širokého využívania obnoviteľných zdrojov energie a rozsiahly program recyklácie elektronického odpadu. V rámci podpory svojho poslania fungovať udržateľne spoločnosť Xiaomi prijala model obehového hospodárstva s cieľom recyklovať 38 000 ton elektronického odpadu v rokoch 2022 až 2026. Toto spoločné úsilie je príkladom holistického prístupu spoločnosti Xiaomi k preklenutiu medzery medzi high-tech riešeniami a environmentálnou udržateľnosťou, čím sa mení úloha technologického priemyslu pri podpore udržateľnej budúcnosti.

¹ Údaje z oznámenia výsledkov spoločnosti Xiaomi Corporation za tretí štvrťrok 2023.

O spoločnosti Xiaomi Corporation

Spoločnosť Xiaomi Corporation bola založená v apríli 2010 a 9. júla 2018 bola kótovaná na hlavnej burze Hongkongskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a inteligentnou výrobou, ktorej jadrom sú smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí.

Prijímajúc svoju víziu „Spriateliť sa s používateľmi a byť najpohodovejšou spoločnosťou v srdciach používateľov“, spoločnosť Xiaomi sa neustále usiluje o inovácie, vysokokvalitný používateľský zážitok a prevádzkovú efektívnosť. Spoločnosť neúnavne vytvára výnimočné produkty s poctivými cenami, aby umožnila všetkým na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov. V júni 2023 dosiahol počet užívateľov používateľov používajúcich MIUI celosvetovo približne 623 miliónov. Spoločnosť tiež vytvorila poprednú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI+IoT), k 30. júnu 2023 dosiahla 699 milióna inteligentných zariadení pripojených k jej platforme (okrem smartfónov, notebookov a tabletov). Produkty Xiaomi sú prítomné vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. V auguste 2023 bola spoločnosť Xiaomi piaty rok po sebe zaradená do zoznamu Fortune Global 500, kde sa umiestnila na 360. mieste.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať