SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Xiaomi pridáva do svojej ponuky medzinárodných produktov AIoT vzrušujúcu zostavu produktov pre inteligentný životný štýl

Tlačové správy
0

Spoločnosť Xiaomi, výrobca spotrebnej elektroniky a inteligentných zariadení, uznávaná pre svoje smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí, dnes oznámila celosvetové uvedenie svojho najnovšieho radu nositeľných zariadení.

Spolu so sériou Xiaomi 14 uvádza na trh aj zaujímavý rad nositeľných zariadení, vrátane Xiaomi Smart Band 8 Pro, Xiaomi Watch S3 a Xiaomi Watch 2, ktoré sú nastavené na zlepšenie zážitkov pre každý aspekt športového, zdravotného a wellness životného štýlu používateľov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Fitness sa spája s módou: Xiaomi Smart Band 8 Pro

Xiaomi Smart Band 8 Pro ponúka vylepšené prispôsobenie, profesionálne sledovanie športových aktivít, komplexné monitorovanie zdravia a ďalšie inteligentné funkcie, čím poskytuje výnimočný používateľský zážitok, ktorý spája štýl s každodennou užitočnosťou.

Xiaomi Smart Band 8 Pro je vybavený novým veľkým obdĺžnikovým 1,74“ AMOLED displejom s vylepšenou obnovovacou frekvenciou 60 Hz a rozlíšením 336 × 480 pixelov. Inteligentný náramok je neuveriteľne tenký a ľahký, jeho hrúbka je len 9,99 mm a váži len 22,5 g.¹ Jeho telo má štýlový kovový rám a je chránené predným krycím sklom Corning® Gorilla® Glass Victus®.

Zariadenie je tiež vybavené svetelným snímačom, ktorý podporuje adaptívne automatické nastavenie jasu okolitého svetla, čím zabezpečuje, že displej zostane dobre viditeľný v rôznych svetelných podmienkach.

Xiaomi Smart Band 8 Pro sa ľahko nosí a je veľmi štýlový, keďže ponúka rýchloupínacie remienky na oboch stranách tela zariadenia, čo umožňuje ich jednoduchú výmenu. Je k dispozícii v čiernej alebo striebornej farbe so širokou škálou materiálov a farieb remienkov mimo balenia, aby si používatelia mohli plne prispôsobiť svoj vzhľad.² Na uspokojenie individuálnych preferencií poskytuje Xiaomi Smart Band 8 Pro výber z viac ako 200 ciferníkov hodiniek, vrátane možností s hernou tematikou, ktoré vám dodajú zábavný nádych.³

Xiaomi Smart Band 8 Pro ponúka aj sledovanie športových aktivít na profesionálnej úrovni, pričom na výber je rozsiahly výber z viac ako 150 športových režimov. Vyhovuje rôznym možnostiam cvičenia a individuálnym preferenciám. Pre nadšencov behu je tu funkcia inteligentného behu, ktorá používateľom umožňuje nastaviť si pred behom požadovanú rýchlosť behu, pričom pripomienkovače tempa im pomôžu udržať sa na správnej kondícii. Zariadenie poskytuje aj 10 bežeckých kurzov, ktoré ponúkajú vedecké a intuitívne vedenie behu počas tréningu. Okrem toho zabudovaná 3D animácia cvičenia poskytuje jasné vizuálne pokyny na rozcvičenie a strečing pred cvičením, čím zabezpečuje lepšiu prípravu na nadchádzajúci výkon.⁴

Inteligentný náramok je vybavený aj funkciami monitorovania zdravia. Modernizovaný 4-kanálový modul na monitorovanie srdcovej frekvencie využíva viacero snímačov na nepretržité monitorovanie srdcovej frekvencie počas celého dňa a zaznamenáva zdravotné údaje v reálnom čase.⁵

Xiaomi Smart Band 8 Pro obsahuje batériu s kapacitou 289 mAh, ktorá v porovnaní s predchodcom poskytuje o 23 % dlhšiu výdrž. Pri bežnom používaní vydrží až 14 dní, čím prekonáva svoju predchádzajúcu generáciu o ďalšie 2 dni a zabezpečuje dlhodobé používanie bez častého dobíjania.⁶ Inteligentný náramok obsahuje aj zabudované určovanie polohy pomocou GNSS, vďaka čomu majú používatelia prehľad o svojej polohe aj bez telefónu. Okrem toho je Xiaomi Smart Band 8 Pro s certifikáciou 5ATM vybavený širokou škálou užitočných nástrojov, ako je napríklad hlasový asistent Alexa a funkcia „nájsť mobilný telefón“, čo zvyšuje pohodlie každodenného života používateľov.

Vytočte štýl: Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 sú multifunkčné inteligentné hodinky s klasickým dizajnom, ktoré dokážu splniť módne aj praktické potreby používateľa.

Vďaka veľkému okrúhlemu 1,43“ displeju AMOLED, ľahkému rámu z hliníkovej zliatiny, hodinky Xiaomi Watch S3 evokujú klasický dizajn hodiniek. Hodinky Xiaomi Watch S3 ponúkajú používateľom novú úroveň prispôsobenia vďaka vymeniteľným rámčekom aj remienkom. Pootočením rámčeka ho používatelia môžu zacvaknúť na miesto a na domovskej obrazovke zobraziť jedinečný ciferník exkluzívny pre daný rámček.⁷ Hodinky tiež podporujú automatické kľúčovanie portrétov, čo používateľom umožňuje vložiť informačné údaje do svojich portrétových fotografií a vytvoriť si tak okrem viac ako 180 bezplatných ciferníkov aj jedinečný osobný ciferník.⁸

Xiaomi Watch S3 prinášajú mimoriadny výkon a vyšší používateľský zážitok vďaka novému výkonnému systému Xiaomi HyperOS, ktorý prináša rýchlejšie pripojenie a lepšiu synchronizáciu informácií. Hodinky sa môžu pochváliť ultra dlhou výdržou batérie, ktorá je schopná dosiahnuť až 15 dní, aby používateľ mohol byť neustále v pohybe. Zároveň sa rýchlo nabíjajú, pričom ponúkajú až dva dni používania len s 5-minútovým nabíjaním.⁹ Používatelia môžu na hodinkách Xiaomi Watch S3 ako prví odomknúť aj ďalšie funkcie spoločnosti Xiaomi, ktoré umožňujú používateľom vykonávať personalizované operácie len jednou rukou. Prostredníctvom rôznych pohybov zápästia môžu používatelia ovládať telefón, napríklad odmietnuť hovory, skontrolovať počasie alebo fotografovať.¹⁰

Pokiaľ ide o sledovanie športových aktivít, hodinky Xiaomi Watch S3 ponúkajú viac ako 150 športových režimov, z ktorých si používatelia môžu vybrať. Medzi nimi sú prvýkrát v globálnej verzii hodiniek Xiaomi Watch S3 k dispozícii nové režimy zimných športov. Používatelia si môžu najlepšie vyskúšať režim lyžovania so zvýšeným výkonom príjmu antény a zlepšenou presnosťou určovania polohy vďaka dvojpásmovému GNSS L1+L5, ktoré poskytuje presné určovanie polohy. Okrem toho ponúka 10 rôznych bežeckých kurzov, ktoré pomáhajú bežcom rôznych úrovní optimalizovať ich výkon, či už sa zameriavajú na zvýšenie vytrvalosti alebo spaľovanie tukov.

Inteligentné hodinky ponúkajú aj pokročilé možnosti monitorovania zdravia, sú vybavené 12-kanálovým modulom na monitorovanie srdcového tepu, ktorý meria srdcovú frekvenciu presnejšie ako predchádzajúce generácie zariadení.⁵ Zariadenie navyše obsahuje funkciu „spánkového zvieraťa“. Ako zábavný doplnok  hodinky vygenerujú „spánkové zvieratko“, ktoré najlepšie reprezentuje stav spánku používateľa na základe 7-dňového spánkového režimu.

Každé nosenie je inteligentnejšie: Xiaomi Watch 2

Hodinky Xiaomi Watch 2, ktoré sú súčasťou najnovšieho radu AIoT spoločnosti Xiaomi, ponúkajú používateľom mimoriadny zážitok vďaka komplexnej funkčnosti a štýlovému dizajnu.

Hodinky Xiaomi Watch 2, vybavené operačným systémom Google Wear OS, poskytujú používateľom plynulý a stabilný zážitok z používania inteligentných hodiniek. Obsahujú 5 najčastejšie používaných aplikácií a podporujú ďalších viac ako 200 aplikácií tretích strán, vďaka čomu majú používatelia na výber zo širokej škály aplikácií. Na zabezpečenie rýchleho a efektívneho výkonu sú hodinky Xiaomi Watch 2 poháňané platformou Snapdragon® W5+Gen 1 Wearable. Dvojjadrová architektúra umožňuje autonómne prepínanie s vysokým výkonom a nízkou spotrebou energie, čo vďaka 495mAh batérii prináša dlhú výdrž až 65 hodín pri bežnom používaní.⁶ Dostupné je aj veľké 32 GB interné úložisko pre dáta.

Hodinky Xiaomi Watch 2 s elegantným a sofistikovaným dizajnom majú 1,43“ AMOLED displej a stredový rám z hliníkovej zliatiny. S hmotnosťou približne 37 g sa tieto inteligentné hodinky pohodlne nosia počas športových aktivít alebo počas spánku. Inteligentné hodinky sú k dispozícii s možnosťou výberu čierneho alebo strieborného remienka a ponúkajú rôzne možnosti materiálov mimo balenia, ktoré doplnia váš vzhľad.

Hodinky Xiaomi Watch 2 sú po prvýkrát vybavené aj funkciou diaľkového ovládania fotoaparátu, ktorá umožňuje používateľom zobraziť náhľad mobilného fotoaparátu priamo na zápästí na účely fotografovania a nahrávania videa.¹¹ Táto praktická funkcia je užitočná najmä pre nadšencov fotografovania.

Okrem toho hodinky Xiaomi Watch 2 podporujú viac ako 160 športových režimov vrátane nových režimov zimných športov. Dokážu zaznamenávať vzdialenosť a priemernú rýchlosť každého zjazdu a dokonca mapovať lyžiarske stopy používateľa. Dvojpásmový GNSS L1+L5 pomáha používateľom presne určiť svoju polohu v snehu alebo v inom náročnom prostredí. Po spolupráci so spoločnosťou Strava rozšírila spoločnosť Xiaomi svoju spoluprácu so spoločnosťou Suunto, a to na hodinkách Xiaomi Watch 2. Používatelia tak môžu jednoducho synchronizovať svoje športové údaje a údaje o spánku medzi aplikáciou Mi Fitness a týmito aplikáciami, čím sa zabezpečí neprerušované zaznamenávanie údajov pri používaní hodiniek Xiaomi Watch 2.

Hodinky Xiaomi Watch 2 ponúkajú vylepšený a veľmi presný zážitok z monitorovania zdravia aj vďaka vylepšenému 12-kanálovému modulu na monitorovanie srdcovej frekvencie ⁵ Vylepšený algoritmus monitorovania spánku integruje údaje o kyslíku v krvi a dychu pre komplexnú analýzu a presnejšie údaje týkajúce sa zdravia. Okrem toho aplikácia Mi Fitness ponúka aj zaujímavú funkciu Spánkové zvieratá. Po siedmich po sebe nasledujúcich dňoch nosenia hodiniek vygeneruje „spánkové zvieratko“, ktoré najlepšie reprezentuje stav spánku používateľa na základe 7-dňového spánkového režimu.

Cena a dostupnosť

Xiaomi Smart Band 8 Pro, Xiaomi Watch S3 a Xiaomi Watch 2 sa budú predávať prostredníctvom oficiálnych kanálov Xiaomi od XX.XX.2024.

Xiaomi Smart Band 8 Pro sa bude predávať za cenu 74.90 EUR

Xiaomi Watch S3 sa budú predávať za cenu 139 EUR

Xiaomi Watch 2 sa budú predávať za cenu 189 EUR

 

Poznámky

1.  22,5 g je hmotnosť iba tela zariadenia bez remienka. Hrúbka 9,99 mm bez snímača srdcového tepu. Údaje získané z interných laboratórií spoločnosti Xiaomi.

2.Dostupnosť sa líši podľa trhu.

3.Ciferníky hodiniek sú dostupné na trhu s ciferníkmi hodiniek. Používatelia môžu aplikovať ciferník hodiniek prostredníctvom telefónu.

4.Riadené rozcvičky sú k dispozícii len pre konkrétne športové režimy.

5.Tento produkt a jeho funkcie nie sú určené na lekárske účely a nie sú určené na predpovedanie, diagnostikovanie, prevenciu alebo liečenie akýchkoľvek chorôb.

6.Údaje získané z interných laboratórií spoločnosti Xiaomi. Údaje o životnosti batérie vychádzajú z typického režimu používania, testovaného internými laboratóriami Xiaomi. Skutočné výsledky sa môžu líšiť. Hodnotenie odolnosti voči vode 5ATM je založené na norme ISO 22810:2010. Skutočné výsledky sa môžu líšiť.

7.Prispôsobené číselníky, efekty a zvukové efekty sa môžu spustiť len vtedy, keď sú správne zarovnané a nainštalované podľa polohy označovacích bodov podľa návodu na použitie a používateľskej príručky, a nebudú účinné v režime nerušenia.

8.Funkciu portrétového ciferníka podporujú len telefóny so systémom Xiaomi HyperOS.

9.V režime typického používania podporujú zariadenia so systémom Xiaomi HyperOS 15 dní. Údaje o výdrži batérie vychádzajú z režimu typického používania, ktorý testovali interné laboratóriá spoločnosti Xiaomi. Skutočné výsledky sa môžu líšiť.

10.Funkcia Gestá nebude fungovať v nasledujúcich režimoch: Režim spánku, režim DND, úsporný režim, režim AOD.

11.Funkcia náhľadu fotografií je podporovaná len v zariadeniach Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T; zatiaľ čo funkcia náhľadu videa je podporovaná len v zariadeniach Xiaomi 14 Ultra a Xiaomi 14.

O spoločnosti Xiaomi Corporation

Spoločnosť Xiaomi Corporation bola založená v apríli 2010 a 9. júla 2018 bola kótovaná na hlavnej burze Hongkongskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a inteligentnou výrobou, ktorej jadrom sú smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí.

Prijímajúc svoju víziu „Spriateliť sa s používateľmi a byť najpohodovejšou spoločnosťou v srdciach používateľov“, spoločnosť Xiaomi sa neustále usiluje o inovácie, vysokokvalitný používateľský zážitok a prevádzkovú efektívnosť. Spoločnosť neúnavne vytvára výnimočné produkty s poctivými cenami, aby umožnila všetkým na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov. V júni 2023 dosiahol počet užívateľov používateľov používajúcich MIUI celosvetovo približne 623 miliónov. Spoločnosť tiež vytvorila poprednú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI+IoT), k 30. júnu 2023 dosiahla 699 milióna inteligentných zariadení pripojených k jej platforme (okrem smartfónov, notebookov a tabletov). Produkty Xiaomi sú prítomné vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. V auguste 2023 bola spoločnosť Xiaomi piaty rok po sebe zaradená do zoznamu Fortune Global 500, kde sa umiestnila na 360. mieste.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

 

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať