PANASONIC PANASONIC PANASONIC

OneMix 1S+: PC s Windows 10 do vrecka

0

Čínsky výrobca vreckových počítačov One-Netbook v tichosti uviedol na trh notebook OneMix 1S+ s Windows 10 a procesorom Intel, ktorý zmazáva hranicu medzi tabletom s pripojenou klávesnicou, skladacím telefónom a bežným konvertibilným laptopom. Zariadenie je určené fanúšikom ultramobilných počítačov, ktoré prichádzajú s mnohými lákadlami väčších konvertibilných notebookov, aké ponúka napríklad Lenovo vo svojom rade Yoga.

Minilaptop je vybavený 7-palcovým dotykovým displejom s rozlíšením 1920 × 1200 pixelov a 360° pántmi, aby sa dal displej sklopiť do tabletového režimu s podporou pera alebo použiť v polohe notebooku s klávesnicou QWERTY. OneMix 1s+ nie je väčší ako smartfón Huawei Mate 20 X so 7,2-palcovým displejom, ale na rozdiel od telefónov a niektorých nových konvertibilných zariadení mu chýba podpora 4G.

Kľúčovými parametrami sa zhoduje so špičkovými smartfónmi, ibaže namiesto čipu ARM obsahuje dvojjadrový procesor Intel Core m3-8100Y. Disponuje 8 GB pamäte RAM, 256 GB úložiskom SSD PCI-E a 6500 mAh batériou. Hmotnosť je  iba 518 g. Nechýba ani 3,5 mm konektor na slúchadlá, port USB typu C na nabíjanie pomocou powerbanku, port USB 3.0, slot na micro HDMI a slot microSD, ktorý podporuje až 256 GB karty.

Pri cene 600 dolárov je One Mix 1S​​+ oveľa drahší ako niektoré z najlacnejších, ale stále slušných modelov notebookov od spoločností ASUS, Dell či Lenovo. Web Liliputing naznačuje, že One Mix 1S+ má približne dvojnásobný výkon ako jeho predchodca One Mix 1S Yoga za 480 dolárov, poháňaný procesorom Intel Celeron 3965Y. Medzi ďalšie pozoruhodné vlastnosti patria podsvietená klávesnica, webová kamera a touchpad.

Zdroj: zdnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články
pocitac notebook smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať