Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Outdoorové hodinky Honor Watch GS Pro s trojtýždňovou výdržou batérie

0

Záujem o inteligentné športové hodinky rastie naprieč vekovými kategóriami a najväčší záujem je samozrejme medzi mladými ľuďmi s aktívnym dynamickým životným štýlom. A na nich sa práve orientuje značka Honor, ktorá po obľúbených hodinkách Magic Watch 2 prináša na slovenský trh ad odolné outdoorové hodinky Honor Watch GS Pro. 

Honor GS Pro vás už na prvý pohľad upútajú robustnou konštrukciou a atraktívnym a zároveň funkčným dizajnom. Telo hodiniek je z odolného plastu spevnené pevnou lunetou chrániacou krycie sklo displeja. Luneta vystupuje približne pol milimetra nad povrch skla, takže ak hodinkami nechtiac o niečo udriete, väčšinu nárazov zachytí práve obruč lunety. Hodinky svoju odolnosť dokázali absolvovaním 14-tich testov podľa skupiny vojenských štandardov MILSTD- 810G, ktoré definujú požiadavky na odolnosť voči mechanickému namáhaniu, vode, vlhkosti a dokonca aj voči soľnej hmle. Vodeodolnosť je deklarovaná do hĺbky 50 metrov. V praxi to znamená, že s nimi môžete plávať, pretože pri pohybe rúk vznikajú veľké hydrodynamické rázy. 

Hodinky som testoval 10 dní a nedával som ich z ruky dole ani pri ťažkej práci vrátane rezania betónových dlaždíc. Ani pri pozornom skúmaní pod lupou som neobjavil ani náznak poškriabania. Remienok je vymeniteľný.  Dodávaný remienok je z materiálu fluororubber, čo je pevný a na dotyk príjemný variant silikónovej gumy a o teleso hodiniek je uchytený napevno, čiže sa neotáča na upevňovacích pántoch. K dispozícii sú farby Charcoal Black,  Marl White alebo nylonový pletený remienok vo farbe Camo Blue.

V balení nájdete aj nabíjaciu základňu v tvare plochého valca s moderným USB-C konektorom a káblik USB-A/USB-C. Nabíjanie je kontaktné pomocou dvoch pozlátených kontaktov. Hodinky sú k prípravku uchytené a polohované voči kontaktom magneticky. Nabíjanie trvá približne dve hodiny.

Okrúhly dotykový AMOLED displej má 454 x 454 pixelov. Keďže je okrúhly, je to počet pixelov na priamkach prechádzajúcich stredom. Displej je kvalitný, čitateľný za akýchkoľvek svetelných podmienok a reakcia na dotykové ovládanie je presná. Obraz možno nie je až taký kontrastný ako na drahších hodinkách sesterskej značky, je to logické výrobca si modelom vyššej strednej triedy nekanibalizuje vlajkový produkt, ale ak nemáte možnosť porovnávať, tak to nezistíte. Môžete si  nakonfigurovať pohotovostný ciferník, analógový, alebo digitálny, ktorý je zobrazený stále. Táto funkcia zníži výdrž batérie na  polovicu, ale aj 10-12 dňová výdrž je lepšia, než u konkurencie. Veľmi praktická je funkcia baterky, pri ktorej je displej biely a intenzita jasu podsvietenia je nastavená na maximum. 

Hodinky môžete spárovať s akýmkoľvek smartfónom platformy Android aj iOS, samozrejme najlepšie sú zohrané so smartfónmi značiek Honor a Huawei. U týchto smartfónov môžete pomocou hodiniek aktivovať spúšť fotoaparátu pripojeného smartfónu. Stačí len stiahnuť aplikáciu Huawei Health a pri párovaní postupovať podľa pokynov v aplikácii. Cez túto aplikáciu sa v prípade potreby aktualizuje aj firmvér hodiniek. Pomocou aplikácie si môžete nastaviť aké parametre chcete monitorovať a vybrať si dizajn ciferníka. V ponuke je veľa analógových, digitálnych aj kombinovaných variantov, a aj niekoľko dizajnových výstrelkov. Ako ciferník si môžete nastaviť obrázok z vašej galérie v smartfóne alebo si vybrať niektorý z animovaných dizajnov, ktoré zároveň zobrazujú užitočné informácie. Dve pomerne veľké hardvérové ​​tlačidlá sú na pravej strane hodiniek. Horné je na pohyb v štruktúrovanej ponuke menu a spodné vás v implicitnom nastavení prepne na obrazovku s ponukou cvičení a tréningových programov. Funkciu tohoto tlačidla môžete zmeniť.  

Hodinky vám zobrazia správy, notifikácie statusov a pomocou nich môžete prijať telefonický hovor. Do pamäti hodiniek si môžete uložiť približne 500 skladieb a počúvať ich na pripojených bluetooth slúchadlách, bez toho aby ste potrebovali smartfón. Pri bežnom používaní pri vypnutom GPS hodinky vydržia na jedno nabitie fungovať 25 dní. Po desiatich dňoch, som mal ešte 55% kapacity, takže údaj výrobcu môžem potvrdiť. Pri vonkajších aktivitách keď máte pri tréningu zapnutú GPS lokalizáciu v úspornom režime sa výdrž skráti približne na 100 hodín. Pri trvalo zapnutej funkcii GPS vydržia hodinky 48 hodín. 

Hodinky ocenia hlavne športovci a ľudia s aktívnym životným štýlom. Podporujú 101 režimov cvičení a tréningov vrátane lyžovania a turistiky. Pri turistike, hlavne v zalesnenom teréne oceníte funkciu navigácie pre spiatočnú cestu. Hodinky zaznamenávajú vašu cestu k vytýčenému cieľu a budú vás navigovať pri ceste späť. Túto funkciu som otestoval pri hľadaní húb. Navigácia na spiatočnej ceste bola nielen presná, ale v tomto prípade aj užitočná. Nakoľko som mal len tretinu košíka, na spiatočnej ceste som zobral aj niektoré huby, ktoré sa mi na začiatku hubárčenia zdali malé. Záznam trasy sa pri Pri outdorových aktivitách ako sú chôdza, beh, turistika, horolezectvo, kondičný beh, jazda na bicykli, plávanie, triatlon a mnohé ďalšie sa zaznamenávajú nielen údaje o priebehu príslušnej aktivity, ale aj vaša trasa, ktorú si potom môžete zobraziť v aplikácii Huawei Health. Pri náročnejšej turistike, o horolezectve ani nehovoriac sú veľmi dôležité údaje o počasí. Hodinky Honor Watch GS Pro sú schopné predpovedať zmeny lokálneho počasia a upozornia vás, ak má byť nepriaznivé. Taktiež počítajú čas východu a západu slnka, fázy mesiaca a v blízkosti pobrežia aj časy lokálneho prílivu a odlivu. Pri spomínaných aktivitách určite oceníte aj výškomer na princípe merania barometrického tlaku a kompas. Pri lyžovaní, či už zjazdovom, alebo behu na lyžiach a taktiež jazdách na snowboarde hodinky monitorujú priebeh príslušnej aktivity a tiež vzdialenosť, ktorú ste na lyžiach prejazdili.

Hodinky vám budú asistovať aj pri športovaní vo vnútri, podporujú plávanie v bazéne, bežecký trenažér, viacfázový tréning, eliptický, či veslovací stroj. Pri cvičeniach pozostávajúcich z opakovania viacerých fáz vám hodinky dávajú pokyny cez vstavaný reproduktor. Upozornia vás aj na to, ako robiť aktuálne cvičenie efektívnejšie. Tréning, napríklad bežecký, je motivačne rozdelený na viac úsekov, počas ktorých sa strieda typ pohybu, napríklad rýchla chôdza, beh a šprint. Typická doba tréningu je 30 minút.  

Pomerne veľký displej sa využíva za zobrazovanie podrobnejších informácií o prebiehajúco, alebo práve ukončenom cvičení. Hodinky majú aj barometer, takže pri behu, turistike či lezení monitorujú a prehľadne zobrazujú aj prekonané prevýšenie vypočítané podľa zmien atmosférického tlaku. Pri plávaní hodinky rozlišujú medzi krytým a otvoreným bazénom, prípadne vodnou plochou. Na otvorenej vodnej ploche hodinky pomocou GPS merajú nielen tempá, ale aj preplávanú vzdialenosť.

Hodinky merajú nielen tepovú frekvenciu, ale aj SpO2, čiže hladinu kyslíka v krvi. Zjednodušene povedané hodinky monitorujú, ako vaše telo počas cvičenia absorbuje kyslík. Pokiaľ je vaša hladina kyslíka v krvi pod 89, musíte znížiť intenzitu cvičenia. Pre každý vek je dôležité nielen cvičenie, ale aj zdravý spánok. Hodinky dokážu identifikovať 6 najčastejšie sa vyskytujúce poruchy spánku a poskytujú návrhy na jeho zlepšenie. Cena je 249 EUR a v predpredaji k nim ako darček dostanete bezdrôtové slúchadlá HONOR Magic Earbuds.

Technické údaje: Úložný priestor 4 GB; displej kruhový AMOLED, 1,39" (454 × 454 px) 326 PPI; batéria 455 mAh; rozmery: 45,9 × 45,9 × 10,7 mm; hmotnosť: 45.5 g (bez remienka). 

Verdikt: Elegantné inteligentné hodinky pre aktívnych ľudí.

+ Výdrž na batériu, podpora veľa druhov cvičení, dobrý displej, elegantný dizajn, vodotesnosť, štandardný remienok

- Nedajú sa doinštalovať aplikácie, 

Hodnotenie: 9


                                         

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
HONOR Watch GS Pro športové hodinky

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať