SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Panasonic RP HTX90N: Spoločník na cesty

0

Spoločnosť Panasonic má v portfóliu viacero typov slúchadiel, miniatúrnych do uší aj veľkých uzatvorených. Testovaná novinka patrí medzi druhé menované a nahrádza starší model HTX80B. Dizajn zostáva v klasickom retro štýle, pribudli však nové farby a hlavne aktívny systém na potlačenie hluku (ANC). Na pohľad tak novinku nerozoznáte, dizajn je ale medzi používateľmi obľúbený pretože pripomína obľúbený pretože pripomína univerzálne slúchadlá ktoré boli používané dlhé roky v štúdiách. Slúchadlá majú hlavový most z oceľových drôtov s oblúkom z koženky . Most je pevný a rozstup mušlí možno regulovať ich posúvaním. Na pripojenie k smartfónu alebo inému zariadeniu možno použiť Bluetooth vo verzii 4.2 a tiež kábel.

Ten dostanete aj v balení. S káblom možno počúvať slúchadlá v plne pasívnom móde, ale možno použiť aj aktívne potlačenie šumu. Pri pripojení cez Bluetooth je naviac k dispozícii zvýraznenie basov. Pomocou trojice tlačidiel môžete naviac preskakovať medzi skladbami aj spustiť či pozastaviť prehrávanie. Okrem toho slúchadlá obsahujú aj funkciu Hands-free, takže ich môžete použiť aj pri hovore. Vstavaná batéria sa nabíja pomocou micro USB konektora umiestneného na pravej mušli a výrobca udáva výdrž až 24 hodín. Batériu nabije za necelé 4 hodiny. Pri pripájaní k mobilu sa vám na displeji zobrazí jej úroveň nabitia. Stavové informácie naviac slúchadlá oznamujú aj hlasom. Konštrukcia je vhodná pre ľudí až do stredne veľkých uší, dizajn je univerzálny pre obe pohlavia. Prítlak je vyvážený, takže ani pri dlhšom nosení netlačia a na hlave sedia stabilne. Po zvukovej stránke poskytnú slúchadlá kvalitný zážitok pri každodennom počúvaní. Nejde o High-endový model, napriek tomu ale hrajú prekvapivo dobre. Majú to na svedomí kvalitné 40 mm meniče so špeciálnym aerodynamickým filtrom pre usmernenie prúdenia vzduchu. Zvuk je čistý, dostatočne hlasitý s priezračnými výškami a hlbokými basmi.  Filter potlačenia hluku je nastavený na špecifické situácie ako cestovanie a podobne, takže pracuje trochu inak ako niektoré konkurenčné ale jeho účinok je poznateľný. Môžete ho naviac využiť aj pri pripojení káblom, čo nebýva obvyklé. V spolupráci s kvalitným pasívnym odhlučnením si tak užijete nerušený posluch.

Verdikt: Kvalitné slúchadlá s odolnou konštrukciou a vysokou výdržou.

Technické špecifikácie: Panasonic RP HTX90N, Meniče 40 mm, frekvenčný rozsah 20Hz – 20 kHz (Bluetooth)  8hz – 25 kHz (kábel), citlivosť pri pripojení káblom 91 dB/mW vypnuté, impedancia 35 ohm vypnuté, výdrž batérie 24 h s potlačením hluku, nabíjanie 4 hod., hmotnosť 280 g, Bluetooth verzia 4.2, Podporované profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP

Cena: 155 eur

Hodnotenie:
+ výborný zvuk, potlačenie hluku, výdrž, kvalitná konštrukcia
- nič podstatné

Zvuk: 90
Ovládanie: 95
Výbava: 100
Vyhotovenie: 100
Celkom: 96

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Panasonic technológie sluchadla novinka kvalita

Pridať komentár