SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Prenosná domáca klimatizácia Electrolux Well P7

1

V letných horúčavách, keď vonkajšia teplota často presahuje 30 – 35 °C a ani v noci neklesá pod 25 °C, vám klimatizácia pomôže udržať príjemnú teplotu. Prenosná klimatizácia sa hodí, ak potrebujete pomocou jedného zariadenia vychladiť viac miestností. Typický príklad je klimatizovanie obývačky cez deň a spálne v noci.

Mobilná klimatizácia Electrolux Well P7 má moderný dizajn, ktorý sa stane doplnkom akéhokoľvek bytového interiéru. Má tvar vyššieho valca, teplý vzduch z miestnosti nasáva po celom obvode a studený vzduch systémom AirSurround vyfukuje špirálovito nahor. Je na štyroch kolieskach, takže aj napriek pomerne vysokej hmotnosti sa dá ľahko presúvať medzi miestnosťami. Tak sa v miestnosti vytvorí prirodzené prúdenie, keď studený vzduch z hornej časti miestnosti klesá nadol a rovnomerne chladí celú miestnosť.

Zdroj: Electrolux

Z fyziky vieme, že keď potrebujeme z nejakého priestoru, v našom prípade z miestnosti, odobrať teplo, musíme ho niekam odviesť. Na tento účel slúži hadica, pomocou ktorej sa horúci vzduch z chladiacej jednotky vyfukuje preč z miestnosti. V balení nájdete súpravu na montáž s oválnym otvorom, ktorý môžete vložiť do pootvoreného okna. Umožňuje vyfukovať cez oválny otvor ohriaty vzduch z klimatizácie a zároveň zabraňuje tomu, aby teplý vzduch zvonku prúdil do miestnosti. Inštalácia klimatizácie, prípadne jej sfunkčnenie po prenesení do inej miestnosti je tak otázkou niekoľkých

Upevnenie výfukovej hadice do okna. Zdroj: Electrolux

sekúnd. Priemer vyfukovacej hadice korešponduje s priemerom plastových inštalačných rúr pre klimatizáciu, takže v miestnosti, kde bude mobilná klimatizácia najčastejšie, môžete urobiť v stene otvor s príslušným priemerom, pomocou nízko expanznej PUR peny doň upevniť rúru a z vonkajšej strany pripevniť mriežku. Otvor bude, samozrejme, na mieste, kde bude klimatizácia umiestnená, takže hadicu vyvedenú zo zadnej časti klimatizácie nebude vôbec vidno. Urobiť takýto otvor v stene je pre šikovného remeselníka otázka pol hodiny. Keďže klimatizácia v horúcom lete je extrémne návyková záležitosť, a to aj na severe Slovenska, rovno som urobil dieru do steny, čo mi príklepovou vŕtačkou trvalo 20 minút, a po vrátení testovacej vzorky som si klimatizáciu kúpil. Hadica sa dá predĺžiť z pôvodnej dĺžky 38 cm až na 150 cm, ale najlepšie je ponechať minimálnu potrebnú dĺžku.

Na ovládanie slúži štýlový kruhový diaľkový ovládač s intuitívnymi ovládacími prvkami, preto ovládanie nebude robiť problém ani seniorom. Ovládač je magnetický, takže ho môžete upevniť napríklad navrch klimatizačnej jednotky, aby bol na očiach a vždy poruke. Klimatizáciu môžete ovládať aj na diaľku pomocou mobilnej aplikácie Electrolux Home Comfort. Hlučnosť závisí od otáčok ventilátora, ktoré sa dajú nastaviť na tri úrovne. Deklarovaná hodnota 65 dB je pomerne nízka a aj v spálni si ľahko na mierny hluk zvyknete.

Ovládanie mobilnou aplikáaciou, vpravo diaľkové ovládanie magneticky prichytené ku klimatizácii. Zdroj: Electrolux

Klimatizácia funguje ako tepelné čerpadlo. Pomocou elektrického príkonu 1050 W dokáže pri chladení odviesť tepelný výkon až 2600 W. Electrolux Well P7 vám poslúži aj v prechodnom období na jar alebo jeseň na prikurovanie miestnosti, aj tu je veľmi priaznivá bilancia medzi príkonom 950 W pri vykurovaní, pomocou ktorého klimatizácia v reverznom režime poskytne výkon 2100 W. Zariadenie funguje aj ako odvlhčovač. V tomto režime nemusíte používať adaptér výpustnej hadice, zozbieraná voda sa musí vylievať. Údržba spočíva v pravidelnom čistení štyroch vyberateľných filtrov. Tie môžete po vybraní povysávať alebo poumývať v čistiacom prostriedku a teplej vode a dôkladne vysušiť.

Namiesto záveru niekoľko užitočných odporúčaní. Rozdiel medzi teplotou klimatizovaných priestorov a vonkajšou teplotou by nemal byť viac ako 5 °C. Ak vonkajšie teploty prekročia 35 °C, chlaďte na maximálne 28 až 30 stupňov Celzia. K vyššej účinnosti klimatizácie môžu dopomôcť aj žalúzie či rolety.

Verdikt: Perfektná tichá a energeticky úsporná mobilná klimatizácia na účinné vychladenie viacerých miestností podľa aktuálnej potreby.

Technické údaje (model WP71-265WT): Príkon: 1050 W/950 W (chladenie/vykurovanie); kapacita príkon: 2600 W/2100 W (chladenie/vykurovanie); hlučnosť: 65 dB; rozmery: 955 × 388 × 388, hmotnosť: 35,1 kg

Cena: 619 EUR

+ Štýlový dizajn, ľahký presun medzi miestnosťami, praktické riešenie súpravy na vyfukovanie teplého vzduchu do okna

- Nič podstatné

Hodnotenie: 9

Tip redakcie: Dizajn

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Electrolux Well P7 klimatizacia mobilná klimatizácia

1 komentár

Klimatizácie reakcia na: Prenosná domáca klimatizácia Electrolux Well P7

10.9.2021 16:09
Treba kupovať overené značky: https://www.najeshop.sk/kategoria/chladenie/klimatizacie-chladenie/
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať