ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Prvý elektrický surf na svete s autostabilizáciou

Technológie
1

Hoci elektrické surfy nie sú ani zďaleka najlacnejší spôsob, ako si užiť chvíle na vode, nadobúdajú čoraz väčšiu obľúbenosť a na trh prichádza stále viac modelov. Novo predstavený model Level Board je určený pre začiatočníkov a používa letecké senzory a letový počítač na udržanie stability na vode. Level Board, produkt startupu Level Hydrofoils, je jednokrídlový hydrofoil s podpovrchovým krídlom, ktoré pri naberaní rýchlosti dvíha dosku z vody, ale využíva zabudované senzory, ktoré neustále zbierajú údaje o orientácii dosky a zisťujú akékoľvek odchýlky od vyrovnaného letu.

Tieto údaje analyzuje letový počítač a prenáša ich do pohonného ústrojenstva a kormidla, aby sa vykonali potrebné korekcie na udržanie rovnomerného pohybu dosky. Ak má jazdec pocit, že surfovanie už zvláda, môže túto stabilizačnú asistenciu upraviť alebo úplne vypnúť prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie. Podľa spoločnosti Level Hydrofoils ide o prvú dosku s jedným strmeňom na svete, ktorá ponúka tento druh funkcií.

SWAN_122021

Medzi ďalšie funkcie dosky Level Board patrí hands-free navigácia, pri ktorej sa používateľ nakláňa do rôznych smerov, aby zrýchlil, spomalil alebo odbočil doľava a doprava, a „virtuálny bezpečnostný remeň“, pozostávajúci zo senzorov, ktoré zistia, keď jazdec spadne, a bezpečne dosku zastavia. K dispozícii je aj voliteľná súprava pripojiteľných riadidiel pre tých, ktorí sa chcú niečoho držať.

Level Board sa bude dodávať v dvoch variantoch – kratší dvojmetrový Level Plane poskytne 1,5 hodiny jazdy na jedno nabitie a dlhší 2,1-metrový Level Extend ponúkne vyššiu nosnosť až 120 kg a o niečo dlhší čas jazdy (2 hodiny). Cena ešte nebola definitívne určená, ale podľa vyjadrenia spoločnosti by sa spotrebiteľská verzia mala dostať na trh v roku 2022 približne za 12 000 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

naco? reakcia na: Prvý elektrický surf na svete s autostabilizáciou

14.9.2021 11:09
Len ma zaujíma načo je to dobré?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať