SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Rusi vybavia svojich vojakov „plášťom neviditeľnosti“

2

Rusko vyvinulo a nasadilo novú maskovaciu technológiu pre svojich vojakov, ktorú mnohí prezývajú „plášť neviditeľnosti“. Nový „plášť-nevidimka“ je súčasťou ruskej  doktríny „maskirovka“ (maskovanie). Ruská agentúra TASS 19. januára zverejnila rozhovor s predstaviteľom spoločnosti HiderX, ktorý opísal mnohé aspekty novej vojenskej technológie vrátane toho, že váži 350 gramov, dá sa zložiť a zmestiť do vrecka a funguje prostredníctvom zakrývania tepelnej stopy.

„Navrhujeme úplne nový výrobok – maskovacie oblečenie, ktoré znejasňuje siluetu. Je to čisto ruská technológia, ktorá pokrýva tkaninu špecifickou zmesou,“ uviedla ruská firma HiderX pre TASS. „Oblek tieni okolitú teplotu objektov. Účinne maskuje ruských vojakov pred nepriateľskými vyhľadávačmi tepelnej stopy.“  Kofflerová na základe informácií pochádzajúcich z ruských zdrojov spresnila, že „skúšky“ zahŕňajú testovanie na bojisku na Ukrajine.

Kompletný oblek pozostáva z kukly, čiapky a „špeciálnych okuliarov“ a poskytuje účinné krytie až do vzdialenosti dvoch metrov. Materiál má tri vrstvy: prvú vnútornú vrstvu, ktorá odráža infračervené (IR) žiarenie z tela používateľa, druhú strednú vrstvu, ktorá pohlcuje IR žiarenie, a vonkajšiu vrstvu, ktorá odráža IR žiarenie z vonkajšieho prostredia. „Plášť-nevidimka“ bol vytvorený na Akadémii pre rádiologickú, chemickú a biologickú obranu.

Zdroj: nypost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Geniusplast reakcia na: Rusi vybavia svojich vojakov „plášťom neviditeľnosti“

6.2.2024 07:02
Do kazdej plusti treba plast. To plati aj o prezervative. Druha vec je vsak,ako sa v tom clovek(aj ten ,,malyclovek,,) bude citit. A ci bude mladych ludi aj v buducnosti bavit zabijanie a obliekanie sa do brnenia. Alebo ,ked sa za par desatroci roztopia azijske ladovce , a desiatky milionov smadnych klikyhakopisancov sa pohnu na Sever,budeme ich kosit lejzrami?
Reagovať

Chladenie reakcia na: Rusi vybavia svojich vojakov „plášťom neviditeľnosti“

5.2.2024 10:02
Počas leta to môže mať zaujímavé vedľajšie účinky. Organizmus sa v tej termoske nebude ochladzovať, a maskovaý objekt po čase jednoducho skolabuje.

Viva la globálne otepľovanie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať