SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Samsung na veľtrhu CES 2020 predstavil nový rad herných monitorov Odyssey

Tlačové správy
0

Spoločnosť Samsung Electronics, globálny líder na trhu herných monitorov*, na veľtrhu CES 2020 predstavila nový rad špičkových zakrivených herných monitorov Odyssey. Monitory sa dočkali celého radu dôležitých zmien, ktoré hráčov nepochybne potešia – patria medzi ne napríklad podstatne výraznejšie zakrivenie a vynikajúci výkon pri zobrazovaní najrôznejších herných situácií. Na slovenský trh budú nové monitory uvedené v priebehu prvého polroka tohto roka. Lokálna cena ešte nebola stanovená.

Nový rad tvoria dva modely, G9 s mimoriadne veľkou uhlopriečkou 49 palcov (124 cm) a G7 vo verziách s 32“ a 27” (81 a 69 cm). Oba sa od svojich predchodcov výrazne líšia a hráči si s nimi môžu vychutnať ešte intenzívnejšie zážitky než pred tým. Základom je neobvykle výrazné zakrivenie – hodnota 1000R sa ešte u žiadnych monitorov nevyskytla – a vynikajúci obraz vďaka technológii QLED.

O vynikajúcom výkone nových monitorov svedčí aj verdikt poprednej medzinárodnej organizácie TÜV Rheinland, ktorá ocenila jedinečný zakrivený displej 1000R certifikátom Eye Comfort. Hráčom nepochybne príde vhod krátka odozva 1 ms a technológia RapidCurve™ s obnovovacou frekvenciou 240 Hz – vďaka tomu sa ocitnú priamo v centre akcie. Nové herné monitory Samsung sú kompatibilné so systémami NVIDIA G-SYNC** a Adaptive Sync na DP1.4. Oba taktiež na prvý pohľad zaujmú prepracovaným dizajnom.

„Nové modely Odyssey sú dôkazom, že to Samsung myslí s inováciami skutočne vážne, čo sa týka špičkovej technológie i originálneho dizajnu. Hráči tak môžu dosahovať výrazne lepšie výsledky,“ vyhlásil Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení v spoločnosti Samsung Electronics. „Aktuálny rad zakrivených herných monitorov dostal úplne novú tvár a užívatelia sa vďaka nej môžu tešiť, že ich akcia úplne pohltí.“

To je pri hraní na vyššej úrovni veľmi dôležité, rovnako ako rýchlosť. Nové monitory v tomto ohľade splnia aj náročné požiadavky vďaka výbornému prekresleniu pohybu a okamžitej odozve, ale aj vďaka tomu, že výrazne obmedzujú vplyv rušivého okolia na hráčov. Tí sa tak môžu sústrediť len na svoje herné výkony.

G9, 49“ (124 cm): Hranie, ktoré vás pohltí

Samsung G9 je prvý herný monitor na svete s rozlíšením Dual Quad High-Definition (DQHD; 5120 x 1440 bodov), obnovovacou frekvenciou 240 Hz, odozvou 1 ms, pomerom strán 32:9, hlbokým a pohlcujúcim zakrivením 1000R a jasom 1000 cd/m2. Vďaka technológii Quantum dot a panelu HDR1000 VA sú farby živé ako v reálnom svete. Rýchla odozva a obnovovacia frekvencia spoločne s neobvykle výrazným zakrivením eliminuje oneskorenie a rušivé vplyvy, obraz je výborný a pohyb plynulý aj v najdôležitejších okamihoch, kedy zlomok sekundy znamená rozdiel medzi výhrou a prehrou.

G9 zaujme aj úplne novým dizajnom s lesklým bielym povrchom a futuristickým svetielkovaním v 52 farbách s piatimi svetelnými efektami. Vďaka nim a celému dizajnu vyniká v akejkoľvek konkurencii a vynikajúco sa hodí ku každému počítaču.

G7, 32” a 27” (81 a 69 cm): Nový herný zážitok

Hráči určite ocenia, že menší typ G7 s uhlopriečkou 32 a 27 palcov ponúka rovnakú obnovovaciu frekvenciu a odozvu, totožné zakrivenie displeja a celkovo rovnaký výkon. Má rozlíšenie 2560 x 1440 bodov alebo Quad-High Definition (QHD), pomer strán 16:9 a panel HDR600 VA s jasom 600 cd/m2. Okrem toho sa hráči môžu tešiť na displej typu QLED s technológiou Quantum dot, čo znamená bohatú paletu presne zobrazených farieb a jasný obraz aj za slnečného dňa.

Aj G7 sa pýši úplne novým dizajnom s elegantným matným čiernym povrchom a zadným svetlom, ktoré môže pri hraní zostať stabilné, meniť farby podľa priania hráča alebo sa úplne stlmiť. Dynamickými tvarmi a podsvietením sa vyznačuje aj predný rámik monitora.

Ak si chcete pozrieť monitory G9 a G7 naživo, navštívte expozíciu Samsungu na veľtrhu CES v centrálnej hale (stánok #15006) v dňoch 7. – 10. januára. Ďalšie informácie o herných monitoroch Samsung nájdete na adrese https://displaysolutions.samsung.com/monitor/odyssey.

Samsung

Všetky autorove články
Samsung CES2020 monitor odyssey

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať