SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Start-up z košického Silicon Valley ocenila porota aj široká verejnosť Projekt z Košíc získal dve ocenenia Via Bona Slovakia

Tlačové správy
0

Projekt Sám v múzeu, za ktorým stojí trojica študentov, získal Cenu verejnosti súťaže Via Bona Slovakia. Celospoločenský rozmer aplikácie, ktorá slúži ako interaktívny sprievodca zrakovo postihnutých ľudí, získal aj ocenenie v kategórii Sociálne inovácie.

Ocenenie Via Bona Slovakia sa zameriava na malé, stredné aj veľké podniky, ktoré sú príkladom zodpovedného a férového podnikania a svojimi aktivitami pomáhajú zamestnancom aj okoliu či riešia spoločensky dôležité témy.

Víťaz kategórie Sociálne inovácie

V 19. ročníku Via Bona Slovakia o ocenenie bojovalo 23 firiem a projektov v 8 kategóriách. Kategóriu Sociálne inovácie vyhrala košická spoločnosť T-Systems Slovakia s aplikáciou Sám v múzeu. Ocenenie v tejto kategórii sa udeľuje firme za výnimočný projekt, ktorý má potenciál k celospoločenskej zmene či zlepšeniu kvality života, inovátorský prístup a prepája viacero sektorov.

Som veľmi hrdý na tím z T-Systems Slovakia, ktorý pomohol vytvoriť túto aplikáciu, a zároveň som rád, že práca našich zamestnancov získala uznanie aj za hranicami našej organizácie. Aplikácia Sám v múzeu, expertíza a zručnosti, ktoré boli potrebné k jej vytvoreniu, sú viditeľnými výsledkami zmien, ktoré v spoločnosti robíme. Prechod od dodávania zdrojov k vývoju produktov s pozitívnym potenciálom pre príjmy Deutsche Telekom,“ vyjadril sa Daniel Giebel, generálny riaditeľ T-Systems Slovakia.


Filip Hudzík, Veronika Matejová, Daniel Giebel a Marek Haluška

Potenciál sprievodcu zrakovo znevýhodnených ľudí

Projekt Sám v múzeu je dielom troch študentov - Veronika Matejová, Filip Hudzík a Marek Haluška. Aplikácia, ktorá slúži ako interaktívny sprievodca pre zrakovo postihnutých s cieľom zvýšiť ich samostatnosť pri pohybe a orientácii v priestoroch múzea, bola spustená začiatkom decembra 2018 v priestoroch Východoslovenského múzea v Košiciach.

Časom by sme chceli, aby naša aplikácia možno nahradila ľudského sprievodcu zrakovo postihnutých a poskytovala viac intuitívnych možností. Dodaním projektu sa naša misia nekončí, chceme pokračovať v jeho vývoji a štúdiu poznatkov, ktoré pri tomto projekte získavame,” vysvetľuje Filip Hudzík.

Na jej vývoji sa podieľala spoločnosť T-Systems Slovakia a projekt  Inovačné laboratórium (Innovlab), v ktorom sa spájajú technologické inovácie a túžba zlepšiť životné podmienky obyvateľov košického regiónu.

Innovlab je start-up centrum spoločnosti T-Systems Slovakia, ktoré sa zameriava na kvalitné nápady s potenciálom a ich podporu. Ako firma chceme naďalej pomáhať realizovať nápady, ktoré vedia pomôcť. Sme radi, že potenciál projektu Sám v múzeu si všimla aj Nadácia Pontis,” hovorí Peter Breyl, projektový manažér T-Systems Slovakia.

Cena verejnosti

Samostatnou kategóriou bola Cena verejnosti, ktorá sa konala prostredníctvom ankety denníka SME. Spomedzi 6 nominovaných projektov si Cenu verejnosti získal projekt Sám v múzeu aj vďaka jeho aplikácii v ďalších priestoroch.

Zobrazit Galériu

T-Systems Slovakia

Všetky autorove články
startup projekt

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať