Štúdia: Zábava na mobile by sa pre tínedžerov mala obmedziť na jednu hodinu denne

4

Hoci sa aplikácie rodičovskej kontroly pre rôzne zariadenia stávajú bežne prístupnými, kontroverzná zostáva otázka času stráveného deťmi a tínedžermi v digitálnom svete. Nová štúdia z Rutgersovej univerzity ponúka odpoveď, aspoň pokiaľ ide o mladých dospievajúcich: nie viac ako hodinu denne počas pracovných dní, pokiaľ nechcete, aby to ovplyvnilo ich vzdelávacie schopnosti.

Zistilo sa, že ak mladí tínedžeri trávia viac ako hodinu denne online alebo hraním videohier na rekreačné účely, majú slabšie výsledky v testoch a horšie známky v porovnaní s rovesníkmi, ktorí trávia online menej než hodinu. Samozrejme, internet slúži aj ako skvelý portál na vzdelávanie a môže to byť dôležitý nástroj na prístup k materiálom a kontakt so spolužiakmi.

Predplatné NEXTECH 2021

Podľa štúdie však rekreačné využitie sociálnych sietí, videohier a iných internetových portálov v školských dňoch môže mať negatívny vplyv na výkonnosť v škole. Prieskum China Education Panel Survey zahŕňajúci asi 10 000 školákov zistil, že u mladých dospievajúcich, ktorí používali svoje zariadenia na zábavu štyri a viac hodín denne, bola aj štyrikrát vyššia pravdepodobnosť, že budú školu zaostávať. 

Zdroj: slashgear.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Ja som to robil takto: reakcia na: Štúdia: Zábava na mobile by sa pre tínedžerov mala obmedziť na jednu hodinu denne

28.5.2021 17:05
Počas strednej zdravotníckej školy som pravidelne navštevoval pornostránky aspoň na desať minút každý druhý deň, aby som sa urobil a uvoľnil nahromadený stres. Počítač som viac ako hodinu používal len v piatok a v sobotu do pol noci. Dnes som úspešný pekár s rodinou a reálnou ženou. Neuškodilo mi to, žijem si bežný život. Ale fakt by som zaostával v škole, keby som cez týždeň používal komp viac ako 20-40 minút toľko toho bolo treba v škole na štúdium po poobediach. Ja som to dával tak na dvojky cca v škole.
Reagovať

RE: Študáci si z Vás robia bobrí deň reakcia na: Ja som to robil takto:

29.5.2021 18:05
Študáci si z Vás robia bobrí deň
Reagovať

RE: A to kto vám to dovolil chlapci? Ja by som radšej chcela frajera :D reakcia na: Ja som to robil takto:

29.5.2021 16:05
Vy ste ale mali výsady s tými počítačmi teda. Stavím sa, že ste si riadne dávali pozor na takzvané dialery, ktoré presmerovávali vytáčaný internet. Ale je to tak: Je to treba chlapi. Potom máš krajší deň. Ale nevravte nikomu ;-D Tie Vaše ženy to majú teraz asi v posteli pestré :-) Držte sa chlapi.
Reagovať

RE: Ja som to robil takto: reakcia na: Ja som to robil takto:

29.5.2021 15:05
ja tiez na gymnaziu. tak asi dva razy do tyzdna som si vyhonil pri porne, aby som sa uvolnil. tie krasne vaginy, to bola parada a ten krasny orgazmus, koitus to bolo super. pocitac som tiez pouzival cez tyzden len tak tridsat minut, no vikendy to bola parba do jednej v noci. bolo sa treba vela pripravovat do skoly, tak viac ako tridsat minut denne cez skolsky tyzden sa nedalo. ja som to mal tak na jednotky dvojky v skole.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať