SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

TV program si už môže vytvoriť každý

Tlačové správy
2

Služba Verejná kamera umožňuje komukoľvek automaticky prenášať živý obraz s atraktívnym obsahom na televízory, smartfóny či kdekoľvek na internet. Systém je vhodný napríklad pre turistické lokality, organizátorov kultúrnych či športových podujatí alebo podnikateľov či samosprávy. Súčasťou je kamera s vysokým rozlíšením a jednoduchý návod na spustenie.

Líder inovácií v technológiách spracovania obrazu ANTIK Telecom práve spustil unikátnu službu Verejná kamera. Slúži pre jednoduché automatické vytvorenie živých TV prenosov z ľubovoľných interiérov a exteriérov a ich vysielanie na set-top boxy Antik, mobilné aplikácie, smartTV  ale aj zaradenie do vlastných webových stránok a na službu Youtube. Pre aktiváciu si stačí objednať vybranú kameru z produkcie Antiku, prípadne aktivovať kameru vlastnú a zaplatiť mesačný poplatok 20 eur. Organizátori masových podujatí, prevádzkovatelia showroomov, športové kluby či organizácie cestovného ruchu alebo samosprávy tak získajú prístup k stotisícom divákov pre zaujímave pohľady do prírody, okolia svojich hotelov, či na zaujímavé kultúrne akcie alebo napínavé športové podujatia.

„Verejná kamera dáva každému, kto má čo zaujímavého ukázať vo svojom okolí možnosť si jednoducho spustiť vlastný ‚TV program‘, ktorý potom naša spoločnosť zaradí do všetkých vysielacích platforiem. Rovnako získa odkaz, ktorý môže použiť vo vlastných web stránkach alebo cez službu Youtube,“ vysvetľuje Igor Kolla generálny riaditeľ ANTIK Telecom. „Vďaka rozšírenosti TV služieb Antiku a otvorenosti voči použitiu na internete tak umožňujeme za veľmi nízkych nákladov streamovanie udalostí dôležitých pre mnohé komunity, ako sú miestne športové zápasy, kultúrne, či náboženské podujatia stotisícom divákov. Tešíme sa aj na množstvo pohľadov na nádhernú slovenskú prírodu.“ Priamo v obraze je zároveň vložený QR kód, ktorý diváka po načítaní nasmeruje na stránku, zvolenú tvorcom programu a môže tak slúžiť pre ďalšiu propagáciu alebo viac informácií o téme.

Službu Verejná kamera je možné si objednať prostredníctvom jednoduchého formulára na stránke www.verejnakamera.sk. Použiť možno otočnú či smerovú FullHD kameru Antiku alebo vlastnú kompatibilnú IP kameru. Cena služby je 20 eur mesačne alebo 200 eur za ročné využívanie. Po aktivácii Antik pridá obraz z kamery v menu Verejná kamera vo svojich set-top boxoch pre internetové, satelitné, terestriálne vysielanie vo vlastných sieťach aj cez internet, ako aj v do mobilných aplikácií AntikTV a SmartTV platforiem Samsung a LG. Zákazník zároveň získa link, ktorý si môže vložiť do svojej webovej stránky alebo ďalej zdieľať, pričom jeho diváci si môžu program nájsť aj v službe Youtube. Verejná kamera je otvorená občanom, verejným organizáciám, mestám aj podnikateľským subjektom.

ANTIK Telecom je najväčším poskytovateľom gigabitového internetu a služieb zdieľanej ekonomiky na Slovensku. V troch desiatkach miest a viac ako 150 obciach po celom Slovensku prevádzkuje vlastnú sieť, prostredníctvom ktorej poskytuje telekomunikačné služby - optické a bezdrôtové pripojenie k internetu, telefonovanie, satelitnú aj IP televíziu.. V 14 mestách poskytuje zároveň služby bikesharingu, v Košiciach a Poprade aj zdieľanie e-motoriek, kolobežiek a elektrických bicyklov. Počet klientov Antiku dnes presahuje 100 tisíc. Laboratórium spoločnosti ANTIK Telecom sa zaoberá výskumom a vývojom technológií pre digitálne spracovanie obrazu a zariadení Internetu vecí. Sesterská spoločnosť ANTIK Technology so svojou produkčnou základňou v Ázii sa venuje vývoju, výrobe či distribúcii hi-tech zariadení pre digitálnu televíziu, smarthomes, smartmobility a smartcities, ktoré využívajú operátori, hotely a mestá na piatich kontinentoch.

 

ANTIK Telecom

Všetky autorove články

2 komentáre

A načo by som platila 20€ za službu, keď pripojím obyčajnú kamerku k počítaču a vysielam na facebook zadara pre všetkých ;-) reakcia na: TV program si už môže vytvoriť každý

15.9.2021 18:09
A načo by som platila 20€ za službu, keď pripojím obyčajnú kamerku k počítaču a vysielam na facebook zadara pre všetkých, ktorí sa pripoja k môjmu vysielaniu? ;-) Ste sa zbláznili v antiku pýtať za to toľkoto peňazí? Ste riadne nenažraní oproti Američanom. Detto môžem vysielať priamo na youtube zadara a každý môže kuknúť.
Reagovať

RE: Aspoň vidíč, čo je to slovenský prepadák, ktorý nikto nekúpi :-D reakcia na: A načo by som platila 20€ za službu, keď pripojím obyčajnú kamerku k počítaču a vysielam na facebook zadara pre všetkých ;-)

15.9.2021 18:09
Aspoň vidíč, čo je to slovenský prepadák, ktorý nikto nekúpi :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať