ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Tak ako?

0

S touto otázkou sa stretávam tento rok dosť často. A ako večný optimista odpovedám: „Super!" Hoci máme za sebou náročné obdobie, vždy sa snažím hľadať ten lepší zmysel aj vo veciach, ktoré vyzerajú na prvý pohľad problémovo. V takýchto situáciách sa plne potvrdzujú životné pravdy typu „čo ťa nezabije, to ťa posilní" alebo „všetko zlé je na niečo dobré", hoci v tomto prípade sa učím prestať hodnotiť a triediť veci na „dobré" a „zlé", pretože všetko má svoj skrytý význam. Na tento životný postoj existuje jeden krátky príbeh. Starý muž a jeho syn sa starali o malé hospodárstvo. Mali len koňa, ktorý ťahal pluh. Jedného dňa však kôň utiekol. „To je hrozné," hovorili si susedia. „Ktovie," odpovedal starý roľník. O týždeň sa kôň vrátil z hôr a do stajne doviedol ďalších päť divokých koní. „Aký zázrak, aké šťastie!" hovorili susedia. „Šťastie či nešťastie? Ktovie?" povedal starec. Nasledujúce ráno chcel syn jedného z koní skrotiť. Spadol a zlomil si nohu. „To je strašné! Také nešťastie!" hovorili susedia. „Ktovie," dumal starec. Do dediny prišli vojaci a odviedli všetkých mladých mužov do vojny. Roľníkovho syna so zlomenou nohou však nemohli zobrať . Ako jediný sa zachránil.

Ak mám teda na otázku v úvode odpovedať trošku obšírnejšie, zhrniem, že sme veľmi veľa toho urobili a dosť nás toho ešte čaká. Doplnili sme stav redaktorov o nové silné posily (ich zoznam nájdete o pár strán ďalej), sprehľadnili sme štruktúru magazínu, zjednodušili grafiku, doplnili nové rubriky, rozšírili počet strán. Popritom sme vydali veľmi užitočnú 150-stranovú príručku pre startupy Startup4Dummies, vydali sme ako každý rok IT ročenku, zorganizovali veľmi úspešné IT GALA (pozri video na https://youtu.be/nr5LP4ROj5c), odovzdali výročných „počítačových Oskarov", konečne (!) spustili nový web itnews.sk a čoskoro pribudne aj nový web pcrevue.sk atď. Samozrejme, nestihli sme úplne všetko podľa našich predstáv.

Nepodarilo sa nám celkom stiahnuť oneskorenie zadávania do výroby či doplniť technickú výbavu redakcie. Čaká nás komplexné prebudovanie interných informačných systémov a ešte masívnejší presun do cloudu, zjednodušenie procesu objednávania predplatného, prekopanie DVD Revue, tabletových verzií a množstvo viac či menej viditeľných procesov. Všetko z toho je podmienené finančnými, technickými aj ľudskými možnosťami a kapacitami, ale veríme, že sa nám to podarí čím skôr zvládnuť, aby sme sa mohli venovať obsahu a kreatívnym projektom. Vzhľadom na sezónne výkyvy sme sa rozhodli vydať na začiatku roka a počas leta spojené dvojčísla, čo nám umožnilo znížiť cenu predplatného. Ročné predplatné za 10 vydaní tak môžete získať už od 12 eur, čo je naozaj veľmi dostupná suma a malá, ale dôležitá investícia do vlastného vzdelania a prehľadu.

Máme kopec nápadov a plánov, ktoré by sme chceli zrealizovať. Nie všetky sú komerčne zaujímavé, ale radi budeme do nich investovať svoju energiu a čas, pretože sú zmysluplné a užitočné pre spoločnosť.

Snažíme sa pre vás získavať a pripravovať prémiový obsah s čo najväčšou pridanou hodnotou, ktorý je zaujímavý, užitočný, ale aj inšpiratívny. Samozrejme, radi si vypočujeme pripomienky či návrhy a snažíme sa ich spracúvať do ďalších vydaní. Ak teda máte konštruktívne postrehy a nápady, pošlite ich priamo mne alebo príslušnému kolegovi, kontakty nájdete v tiráži na poslednej strane.

Žijeme v úžasnej dobe, veľa veci okolo nás sa dramaticky mení, technológie čoraz viac zasahujú do našich životov. To, čo len prednedávnom znelo ako sci-fi, sa zrazu stáva bežnou realitou. Budeme veľmi radi, ak sa PC REVUE stane vaším sprievodcom svetom technológií a pomôže vám zorientovať sa v ňom, bude vaším poradcom aj inšpiráciou.
 

Blíži sa koniec roka, preto vám za celú redakciu želám pekné a pokojné Vianoce a čo najmenej stresu so zháňaním darčekov. Prajem nám všetkým aj úspešný budúci rok, najmä aby sa niesol v znamení mieru, spolupráce a porozumenia.

Všetko dobré vám želá

 

Martin Drobný

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať