SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Vegánske mäso vyrobené zo vzduchu

1

Vývoj náhrad mäsa sa začal vesmírnym programom v 70. rokoch. Vtedy vedci začali študovať premenu prvkov nachádzajúcich sa vo vzduchu na proteínové roztoky pre astronautov na dlhých letoch. Na tomto výskume stavali Dr. Lisa Dysonová a Dr. John Reed, ktorí ​​spolu s tímom Air Protein zdokonalili techniku. Hoci je tento proces inovatívny, nie je úplne nový. Už dávnejšie je známe, že zložky vo vzduchu sa dajú premeniť na jedlo.

Použitie metódy vyvinutej tímom Air Protein znamená, že „mäso“ možno vyrobiť oveľa rýchlejšie ako pri štandardnej produkcii mäsa. Tento proces sa ponúka ako riešenie potravinovej neistoty a alternatíva pre tých, ktorí chcú znížiť alebo úplne vylúčiť konzumovanie mäsa. Okrem toho je proces Air Protein prirodzene uhlíkovo negatívny, neprodukuje takmer žiadne emisie. Celé sa to začína vzduchom, vodou a obnoviteľnou energiou.

Kultúry a prvky vo vzduchu sa potom v priebehu niekoľkých hodín spoja do bielkovín. Proteín sa zozbiera, prečistí a vysuší na hmotu podobnú múke. Bielkovinová múka zo vzduchu sa následne používa ako zložka v receptoch na vytvorenie štruktúry a chuti mäsa. Air Protein neobsahuje žiadne živočíšne zložky, sóju, hormóny, pesticídy, herbicídy ani GMO. Podľa webovej stránky spoločnosti je ich proteín bohatý na vitamíny, minerály a živiny, obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín a dvakrát viac aminokyselín ako sója. 

Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Som robot reakcia na: Vegánske mäso vyrobené zo vzduchu

1.8.2022 09:08
Ja som si v nedeľu rovno vypražil filter z vysávača a poviem vám, že rezeň je rezeň.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať