SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Windows 11 dostane “osobného asistenta” Copilot vybaveného umelou inteligenciou

Technológie
0

Microsoft pridáva do systému Windows 11 asistenta s umelou inteligenciou Copilot. Podobne ako bočné panely Copilot, ktoré sme videli v prehliadači Edge, aplikáciách Office a dokonca aj v GitHube, bude Windows Copilot integrovaný priamo do systému Windows 11 a bude ho možné otvoriť a používať z panela úloh vo všetkých aplikáciách a programoch.

„Po otvorení zostane bočný panel Windows Copilot konzistentný vo všetkých aplikáciách, programoch a oknách a bude vždy k dispozícii ako váš osobný asistent,“ vysvetlil Panos Panay, vedúci oddelenia Windows a zariadení spoločnosti Microsoft. Windows Copilot dokáže zhrnúť obsah, ktorý si prezeráte v aplikáciách, prepísať ho alebo dokonca vysvetliť. Vyzerá veľmi podobne ako dialógové okno, ktoré sa nachádza v aplikácii Bing Chat, takže mu môžete klásť všeobecné otázky, ktoré by ste zvyčajne mohli položiť vyhľadávaču.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Nenahradí priamo vyhľadávací panel na paneli úloh systému Windows 11, bude vedľa neho samostatné tlačidlo Copilot, podobne ako mala Cortana svoj vlastný vyhradený priestor na paneli úloh v systéme Windows 10. Windows Copilot je podľa Microsoftu „osobný asistent“, čo znie podobne, ako keď spoločnosť opísala Cortanu ako „osobného asistenta pre produktivitu“. Keďže je Copilot integrovaný do systému Windows, môžete ho napríklad požiadať, aby upravil vaše nastavenia alebo aby vykonal iné činnosti na počítači.

Pretože Windows Copilot je postavený na rovnakých základoch ako Bing Chat, Microsoft dokonca umožňuje vývojárom rozšíriť pluginy napísané pre Bing alebo ChatGPT na tohto asistenta s umelou inteligenciou. Tým sa Windows Copilot otvára mnohým novým funkciám, ktoré vývojári vytvárajú pre ChatGPT a Bing, a budúce zlepšenia sa automaticky prenesú do Windows Copilot. Microsoft začne v júni verejne testovať Windows Copilot a potom ho rozšíri medzi existujúcich používateľov Windows 11.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať