ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Zoom novými funkciami prekonáva konkurenciu

0

Zoom má za sebou pár náročných mesiacov, keď sa ho konkurenti ako Microsoft Teams a Google Meet pokúsili zosadiť z trónu vo svete videokonferencií. Teraz však Zoom prichádza s množstvom nových funkcií, pričom jedna z nich je pri videokonferenciách veľkého rozsahu zriedkavá. Ide o dostupnosť end-to-end šifrovania. Verzia s ním bude k dispozícii ako technická ukážka od budúceho týždňa.

Umožní neplatiacim aj platiacim používateľom uskutočniť komplexne šifrovaný videohovor až s 200 účastníkmi. Šifrovanie typu end-to-end znamená, že nikto nemá kľúče na prístup k vášmu hovoru, a to vrátane samotného Zoomu. Táto možnosť je k dispozícii v službách ako WhatsApp, Signal a FaceTime, ale ďalšie videokonferenčné služby ako Teams či Google Meet túto úroveň zabezpečenia nemajú (sú síce šifrované, ale nie end-to-end).

S_03_M Palette Base Advertisement

Ponuka end-to-end šifrovania Zoomu je voliteľná a možno ju povoliť na úrovni účtu, skupiny a používateľa. V závislosti od toho, ako správca účtu nastaví túto funkciu, môže ju hostiteľ videokonferencie zapínať a vypínať podľa citlivosti diskusie. Zoom pridal aj nástroj s názvom Zapps, ktorý umožňuje pripájať ďalšie aplikácie priamo k Zoomu. Niečo podobné má aj konkurenčný Teams, funkcia sa volá Advanced Communications a je úzko integrovaná s ostatnými službami Microsoftu.

Ďalšia nová funkcia s názvom Immersive Scenes umožňuje hostiteľovi nastaviť si vlastnú tému pozadia pre svoje stretnutia alebo vytvoriť layout, v ktorom sú videá účastníkov vložené do scény spoločnej pre všetkých, ako napríklad učebňa alebo súdna sieň.

 Zdroj: forbes.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať