SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

ITčkar zautomatizoval svoju prácu a teraz pracuje z domu iba 10 minút denne

Technológie
5

Keď používateľ Redditu Throwaway59724 začal kvôli covidu pracovať z domu, naučil sa, ako zautomatizovať svoje úlohy tak, aby nemusel pracovať viac ako 10 minút denne a stále zarábal „tesne pod 90-tisíc“. Podľa vlastného vyjadrenia pracuje pre stredne veľkú právnickú kanceláriu ako IT špecialista a jeho úlohou je spracovať všetky digitálne dôkazy pre súdne procesy.

Keď nastúpil do práce, advokátska kancelária práve menila svoj systém správy dôkazov na cloudový. Stal sa jedinou osobou s administrátorským prístupom do cloudu, všetci ostatní boli obmedzení len na prezeranie a prácu na lokálnom sieťovom disku. Počas pandémie začal pracovať z domu a zriadil si vzdialenú pracovnú stanicu. Asi v priebehu jedného týždňa dokázal napísať, odladiť a zdokonaliť jednoduchý skript, ktorý vykonával celú jeho prácu. Spoločnosť denne dostáva tisíce digitálnych dokumentov, fotografií atď. To všetko ide na lokálny disk.

SAP_052022

Úlohou pracovníka je preniesť všetky tieto súbory do cloudu a potom overiť ich vernosť. Základný kód je pomerne jednoduchý ako Throwaway59724 tvrdí, nejde o špičkový program, len o niekoľko riadkov kódu napísaných v Poznámkovom bloku. Na otázku, či používa vlastné zariadenie, uviedol: „Lokálny disk je ich, cloudový disk je ich, VPN je ich. Na počítači, ktorý som si kúpil za vlastné peniaze špeciálne na túto úlohu, beží len skript. V mojom počítači sa neukladajú žiadne pracovné súbory ani dôkazy.  

Zdroj: boingboing.net.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

kde na tieto sprostosti chodite reakcia na: ITčkar zautomatizoval svoju prácu a teraz pracuje z domu iba 10 minút denne

25.1.2022 17:01
do Lidla?
Reagovať

Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo: reakcia na: ITčkar zautomatizoval svoju prácu a teraz pracuje z domu iba 10 minút denne

24.1.2022 10:01
Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo tu som sa popýtal kolegu, že ako ideme riešiť úlohu, dali sme hlavy do kopy a menežérka mi za to, že som si dovolil poradiť sa s kolegom stiahla tristo eur z vianočného bonusu a dostal som prd-lajs :-) Okamžite som dal vo firme výpoveď a išiel pracovať inde. Keď to vedú hlupáci, nebudem pod nimi pracovať...
Reagovať

RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo: reakcia na: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo:

24.1.2022 11:01
Za iba riesenie ulohy s kolegom, by ti nikto nestrhol peniaze. Dovod je inde. Napis pravdu, alebo nepis ;)
Reagovať

RE: RE: Ja im to poviem: Kolegovia boli nenažratí. Tebe vzali a dali sebe :-D Dobre, že si dal výpoveď ;-D reakcia na: RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo:

24.1.2022 16:01
Dobre, že si u tých nenažrancov dal výpoveď. Ja im to poviem. Boli nenažratí a dali sebe a na teba sa vysrali. To je pravý dôvod. Nenažratosť. A dobre, že im dal týpek výpoveď, hádam nemal na nich ako blbec robiť a oni žrať za jeho odrobené prachy. :-D Si zober, že mal ženu, deti a hypotéku a ešte chceli aby bol lacnejší? ;-D Takých by bolo, čo by sa prilepili na skutočných ítéčkárov a žrali za ich odrobené prachy. :-D Hlavne na Slovensku ako vravíš.
Reagovať

RE: RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo: reakcia na: RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo:

24.1.2022 13:01
:)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať