ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Adaptívne semafory by mohli znížiť spotrebu paliva o 20 %

1

Prieskum z roku 2012 zistil, že neúčinnej dopravnej signalizácii možno pripísať 5 - 10 percent všetkých zdržaní súvisiacich s dopravou. Centrum pre mestskú informatiku a pokrok pri University of Tennessee-Chattanooga teraz získalo grant amerického ministerstva energetiky vo výške 1,89 milióna dolárov na výskumný projekt zameraný na vytvorenie nového modelu dopravných križovatiek, ktorý znižuje spotrebu energie.

Cieľom projektu je vývoj dynamického adaptívneho systému riadenia dopravy (dynamic adaptive traffic control system – ATCS), ktorý zníži spotrebu paliva v koridore o 20 percent pri zachovaní bezpečnej a efektívnej premávky. Prvý rok projektu bude zameraný na vývoj algoritmov, po ktorom bude nasledovať simulácia v Národnom laboratóriu Oak Ridge. V poslednom roku sa všetko otestuje v reálnom svete v Chattanooge s využitím existujúceho dvojkilometrového inteligentného koridoru. Koridor bol vyvinutý pred dvoma rokmi a slúži ako testovacie zariadenie pre výskum v oblasti inteligentných miest a pripojených vozidiel.

Sieť senzorov v kombinácii s analýzou dát poskytuje prostriedky na monitorovanie a kontrolu mestských zdrojov a infraštruktúry v reálnom čase. Na projekt bola vybraná oblasť, ktorá je veľmi frekventovaná, a začlenené boli rôzne režimy, ako napríklad chôdza, bicykel a hromadná doprava. Oblasťou prechádza jedna z najrušnejších autobusových liniek a sú tu aj nabíjacie stanice pre elektromobily. Ponúka teda vzorku všetkého, čo sa v meste deje.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Adaptívne semafory by mohli znížiť spotrebu paliva o 20 %

19.10.2020 00:10
V BA spotreba paliva nikoho v uradoch nezaujima. Narocky nastavuju semafory, aby auta nemali zelenu vlnu a brzdili neprirodzene.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať