Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Štýlové fitness hodinky Honor Watch ES

1

Dominantným dizajnovým aj ovládacím prvkom hodiniek je dotykový AMOLED displej v tvare pretiahnutého obdĺžnika s uhlopriečkou 1,64“. V porovnaní s hodinkami s okrúhlym displejom preto dokážu naraz zobraziť viac informácií a aj rolovanie je prirodzenejšie, pretože šírka rolovaného obsahu, čiže textu a obrázkov sa nemení.

Displej je navyše mierne zakrivený a má aj zaoblené hrany v štýle 2.5 G, takže dotykové ovládanie je príjemné. Implicitne nastavený jas a aj automatická regulácia je dostatočná. Maximálna úroveň, ktorá sa dá dosiahnuť pri ručnom nastavení bude viac než dostatočná aj pri priamom slnečnom svetle v lete pri vode. Keď už spomínam vodu, hodinky odolajú tlaku 5 atmosfér, takže pri statickom ponorení my teoreticky mali zniesť hĺbku až 50 metrov. V praxi to znamená, že s nimi môžete plávať, pretože pri pohybe rúk pri plávaní vznikajú veľké hydrodynamické rázy.   

Po niekoľkých minútach nosenia hodinky vďaka hmotnosti 21 g prestanete na ruke vnímať. Prispieva k tomu aj obdĺžnikový tvar puzdra, ktorý sa na zápästí príjemnejšie nosí, než klasické hodinky kruhového tvaru a šírka len 30 mm. Remienok je mäkký a spona je konštruovaná tak, že nemá tendenciu sa rozopínať ani na hrubej chlapskej ruke. K dispozícii je veľa variant atraktívnych dizajnov ciferníkov a tie si môžete prispôsobiť aby sa vám podľa osobných preferencií zobrazovalo počítanie krokov, kalórií, monitorovania srdcovej frekvencie alebo výdrže batérie.  

Nabíjanie je vyriešené pomocou káblika, ktorý má na jednom konci klasický USB-A konektor a na druhom konci konektor s dvojicou pozlátených kontaktov, ktorý sa k hodinkám polohuje a drží magneticky. Výrobca deklaruje výdrž batérie 10 dní. Pri mojom režime používania so zapnutými upozorneniami a každodennými prechádzkami a cvičeniu s ručnými činkami každý deň klesla kapacita batérie o 12 %, takže reálna výdrž by bola 8 a pol dňa.  Hodinky za nabijú približne na 100 minút

Prívlastok „virtuálny osobný tréner“ si tieto hodinky zaslúžia oprávnene. Majú implementovaných 95 tréningových režimov vrátane vonkajšieho a vnútorného behu, prechádzky či cyklistiky, plávania v bazéne alebo na otvorenej vode, bezplatného tréningu, eliptického behu, veslovania, či jogy. K dispozícii je aj 12 animovaných simulácií komplexných tréningových kurzov a 44 animovaných pohybových cvičení. Animácie vám presne naznačujú, ako a v akom tempe správne cvičiť. Počas tréningu máte k dispozícii údaje nielen o tepovej frekvencii, ale aj o okysličení krvi (SpO2). 

Funkcie hodiniek oceníte nielen pritréningu, ale aj v osobnom a pracovnom živote. Veľmi užitočné sú notifikácie na správy, či prichádzajúce hovory, alebo možnosť diaľkového ovládania fotoaparátu v smartfónoch Honor a Huawei. K pohode doma aj v práci prispeje aj monitorovanie stresu, teda aby som bol presný nie samotné monitorovanie, ale možnosť využitia funkcie TruRelax na jeho odbúranie. Keď spíte, hodinky sledujú rôzne fázy spánku vrátane plytkého a hlbokého REM spánku. Testoval som to počas siedmich nocí a hodinky vždy spoľahlivo rozpoznali, kedy som zaspal a kedy som sa prebudil.  Dievčatá a ženy určite ocenia monitorovanie menštruačného cyklu a možnosť predikcie plodných dní.

Technické údaje: displej obdĺžnikový AMOLED, 1,64", 456 × 280 px (326 PPI); výdrž batérie: 10 dní; rozmery 46 x 30 mm; hmotnosť: 21 g (bez remienka). Cena 99 eur.

Verdikt: Atraktívne inteligentné hodinky nielen pre ľudí s aktívnym životným štýlom.

+ dizajn, výdrž na batériu, podpora veľa druhov cvičení,  vodotesnosť

- nedajú sa doinštalovať aplikácie, 

Hodnotenie: 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor Watch ES fitness hodinky

1 komentár

. reakcia na: Štýlové fitness hodinky Honor Watch ES

17.10.2020 16:10
Fotky honoru klamu. Vyrenderovali ich, ze vyzaraju kovovo, ale v skutocnosti su z gumy a vyzeraju ako pneumatika na aute. Chcelo by to realne fotky ukazat. Inak su to asi jedny z najlepsich smart hodin. Btw. vsetky smart hodiny su skaredsie ako normalne hodiny.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať