Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Aktualizácia Zoner Photo Studio X – efektívnejšie úpravy fotiek a zaujímavejšie videá

1

Jarná aktualizácia v našich končinách obľúbenej aplikácie na správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio X je zameraná na zjednodušenie a zefektívnenie úprav fotiek v module Vyvolať a tiež na úpravu videí s cieľom dosiahnuť lepšie videoklipy.

Videá

Okrem strihu je v novej verzii možné upravovať aj samotné klipy. Pribudol panel Editácia obrazu s možnosťou úprav parametrov expozície a vyváženia bielej. Výhodou je, že užívateľ bude pracovať v používateľskom rozhraní, ktoré dôverne pozná z modulu Vyvolať. Jarná aktualizácia umožňuje kopírovať úpravy medzi klipmi, jednoducho porovnávať verzie pred a po, alebo hromadne aplikovať úpravy na väčší počet klipov. Vďaka novým klávesovým skratkám, presnejšiemu strihu klipov a intuitívnejšie časovej osi bude tvorba videí nielen rýchlejšía ale aj pohodlnejšia.

Používateľské rozhranie na úpravy klipu

Pridanie obrazovej stopy

Fotografie

Často upraviť veľké množstvo snímok, napríklad ak ich idete pridávať na j web. Ak sú exponované za rovnakých podmienok, napríklad v rovnakú dennú dobu, prípadne v miestnosti, kde sa nemení osvetlenie, stačí vám upraviť a vylepšiť jednu snímku a na ďalšie snímky v priečinku už úpravy preniesť zo schránky pomocou nového tlačidla alebo klávesových skratiek.

Kopírovanie úprav na ďalší snímok

Hromadný filter

S jarnou aktualizáciou bude hračkou aj porovnanie  detailov na fotkách, aby ste z viacerých záberov mohli vybrať skutočne najlepšiu a najostrejšiu.  Pri výbere viacerých snímok si fotograf okrem automatického rozloženia môže zvoliť tiež rozloženie vedľa seba alebo nad sebou, podľa toho, čo mu na jeho zariadení lepšie vyhovuje.

V novej verzii môžete i porovnávaní viacerých fotiek lepšie pracovať s výrezmi - program si posunutie výrezu pamätá aj pri zoomovaní.

Vpravo sú posunuté výrezy aby ste mohli porovnať zábery

Katalóg si teraz každú zmenu starostlivo uloží a zmeny spracováva oveľa rýchlejšie než v predchádzajúcej verzii. Užívateľ si navyše môže prispôsobiť režim tejto kontroly a zlepšila sa aj podpora cloudového úložného priestoru Microsoft OneDrive. V jarnej aktualizácii pribudla aj podpora úložného priestoru Apple iCloud. K snímkam sa fotograf dostane priamo z navigátora Zoner Photo Studia a upravené fotky nahrá späť na cloud bez nutnosti opustiť program.

Už nie je potrebné robiť kompromisy v podobe odrezkov pri zdieľaní fotiek na Instagram, ani inštalovať pochybné aplikácie na tvorbu rámčekov. Jarná aktualizácia prináša možnosť vytvoriť štvorcový formát s rozmazaným pozadím na pár kliknutí, navyše ho môžete aplikovať hromadne.

Zonerama priamo na vašom webe

Novinkou, ktorá ušetrí čas a nervy nejednému fotografovi, je zobrazenie fotiek zo Zonerama priamo na vlastnom blogu či webu. Stačí vybrať, ktoré fotky chce fotograf na svojich webovkách zobraziť a vložiť vygenerovaný kód. Behom chvíľky má užívateľ ZPS X k dispozícii elegantný portfólio s radou možností nastavenia.

Pripomíname, že Zoner Photo Studio X si môže každý bezplatne vyskúšať po dobu jedného mesiaca. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná lehota, majú možnosť vyskúšať novinky po dobu 15 dní.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Zoner Photo Studio X jarná aktualizácia

1 komentár

načo, keď mi stačí obdoba v Linuxe zvaná Dark Table pre Windwos reakcia na: Aktualizácia Zoner Photo Studio X – efektívnejšie úpravy fotiek a zaujímavejšie videá

9.3.2021 17:03
https://www.darktable.org/install/#windows :Stačí aj verzia zdarma
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať