Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Dizajnový notebook Lenovo Ducati 5

0

Náš magazín je zameraný viac na technológie, než na biznis, takže nebudeme riešiť marketingové aspekty partnerstva výrobcu notebookov a špičkových motoriek, vrátane pretekárskych. Z technologického hľadiska je situácia zrejmá, žiadny tím v motoristickom športe sa nezaobíde bez špičkových technológií, či už sú to servery, alebo notebooky na sledovanie diagnostických parametrov prenášaných online. No a logo úspešného pretekárskeho tímu na notebooku na druhej strane zas môže zavážiť pri rozhodovaní zákazníka.

Príjemné prekvapenie na vás čaká už pri vybaľovaní. Súčasťou balenia je aj praktický kožený, alebo kožu. Dizajn klávesnice a touchpadu bol prevzatý z produktovej rodiny IdeaPad. Už prvé uchopenie a pocit že držíte kovový notebook navodí dojem serióznosti, robustnosti a spoľahlivosti. Telo z hliníkovej zliatiny je pevné a prispieva aj k dobrému odvodu tepla. Atraktívnu červenú potlač s nápisom Ducati Corse nebudem popisovať, vidíte ju na fotografiách. Spodnej časti dominuje dierovaná tenká, ale pevná mriežka z brúseného kovu, kadiaľ chladiaci systém nasáva studený vzduch. Kĺb displeja zaberá približne tri štvrtiny šírky notebooku a spoľahlivo drží v akejkoľvek polohe. Opatrnejší používatelia ocenia mechanický posuvný kryt webovej kamery. 

Mriežky reproduktorov sú po stranách klávesnice nasmerované nahor, takže zvuk smeruje priamo na poslucháča. Je to príjemné vylepšenie v porovnaní s produktovou rodinou IdeaPad, z ktorej Ducati 5 koncepčne vychádza. Technológia Dolby Audio umožňuje nastaviť viac profilov priebehu ekvalizéra. Používateľ má k dispozícii aj slot na pamäťovú kartu 4v1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)

1. Napájací konektor; 2. USB-C (USB 3.2 Gen 1, s PD + DisplayPort); 3. HDMI; 4. Port na slúchadlá/mikrofón; 5. Čítačka SD kariet; 6, 7. USB 3.2 (Gen 1)

Displej má matnú a pomerne účinnú antireflexnú úpravu. V kombinácii s jasom podsvietenia 300 nitov sa s notebookom dobre pracuje aj vonku na terase. Notebook je pomerne kompaktný, takže sa s ním dá aj komfortne cestovať. Oválne tlačidlo na zapnutie plní zároveň aj funkciu snímača odtlačkov prstov. Keď je snímač aktívny, LED dióda vedľa snímača bliká oranžovou farbou. Klávesy sú podsvietené s možnosťou nastavenia dvoch úrovní jasu a majú príjemný zdvih a pri stláčaní v určitom bode dráhy odpor klávesu zrazu povolí, takže na svoje si prídu aj tí, čo absolvovali kurz strojopisu. 

Štvorjadrový procesor Intel Core i5 desiatej generácie „Ice Lake“ je schopný dodať výkon dostatočný aj pre stredne náročné grafické aplikácie na editovanie fotografií, či videa vo FullHD, krátkodobo sa vie TurboBoostom pretaktovať až na 3.6 GHz. Alebo ak prejdeme z gigahertzov na watty, pri nominálnej frekvencii vyžaruje procesor podľa katalógu Intelu 15 W a v režime TurboBoost až 25 W stratového tepla, takže v takomto režime môže bežať len krátko.  Bez problémov si zahráte aj menej náročné hry v intenciách možností integrovanej grafiky. Batéria vydrží 7 – 10 hodín „kancelárskej“ práce podľa toho aké aplikácie používate a ako nastavíte podsvietenie displeja. 

Lenovo Ducati 5 je napájaný cez USB-C konektor, ktorý podporuje aj prenos obrazu, takže ak máte monitor s USB-C dokovacou stanicou s podporou napájania, bude stačiť pripojenie cez jeden kábel.   

Verdikt: Lenovo ThinkBook 14 poskytuje vysoký výkon a dlhú výdrž batérie za relatívne nízku cenu.

Technické parametre: 

Procesor: Intel Core i5-1035G1 Ice Lake 10 nm; taktovacia frekvencia 1.0 – 3.6 GHz, 8 GB DDR4 2666MHz, SSD 1 TB M.2 PCIe, grafika Intel UHD, displej 14"  FHD (1920 × 1080 px); konektivita: 802.11ax (WiFi 6), Bluetooth 5.0; operačný systém: Windows 10 Home; konektory: 1 x USB-C (USB 3.2 Gen 1 s PD + DisplayPort), 2× USB 3.2. HDMI, 3,5 mm jack, slot na SD karty batéria 57Wh; rozmery  321,7 x 211,8 x 16,9 mm, hmotnosť 1,58 kg 

Cena: 889 EUR

+ dizajn a robustnosť, primeraný výkon, výborný zvuk, výdrž na batériu 

  • Nič podstatné

Hodnotenie: 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať