SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Domáce nabíjanie elektromobilov bude oveľa pohodlnejšie

Technológie
1

Nemecký výrobca autosúčiastok Continental usilovne pracuje na vývoji robota, ktorý výrazne uľahčí dobíjanie batérií elektromobilov. Jednoducho zaparkujete auto a ten sa o zvyšok postará rýchlo a efektívne. Robot, ktorý zatiaľ nemá meno, je výsledkom partnerstva medzi spoločnosťami Continental Engineering Services (CES) a Volterio. Zariadenie pozostáva len z dvoch hlavných častí – pozemnej jednotky, ktorá je inštalovaná na podlahe garáže, a prijímača, ktorý sa pripája k spodnej časti vášho vozidla. 

Pozemná jednotka vyzerá ako bezdrôtová nabíjacia podložka pre smartfón.  Obe časti robota musia vytvoriť pevné spojenie. Keď teda auto prejde ponad pozemnú jednotku, tak obe časti sa navzájom detegujú a potom automaticky vytvoria fyzické spojenie.  Hoci v súčasnosti je v móde bezdrôtové nabíjanie, pevné spojenie medzi nabíjacou jednotkou a prijímačom znižuje elektrické straty a zvyšuje účinnosť.

SAP_052022

Aby systém fungoval, budete musieť iba presne zaparkovať. Tieto dve časti totiž musia byť od seba vzdialené do 11,8 palca (30 cm), aby sa vytvorilo prepojenie a spustilo nabíjanie. Nabíjací robot Continental je síce stále vo fáze prototypu, ale očakáva sa, že verzia určená do sériovej výroby bude k dispozícii koncom tohto roka.. A pracuje sa aj na rýchlonabíjacej verzii pre verejné priestory.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

hm reakcia na: Domáce nabíjanie elektromobilov bude oveľa pohodlnejšie

8.2.2022 18:02
A co je tazke a nepohodlne proste pripojit kabel do zasuvky na nabijanie? Pohodlnost ludi uz nepozna hranic...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať