SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

FIFA plánuje využiť umelú inteligenciu na pískanie ofsajdov

Technológie
1

Medzinárodná futbalová federácia chce použiť umelú inteligenciu v nádeji, že bude môcť lepšie identifikovať postavenie mimo hry pomocou systému videorozhodcu (VAR - Video Assistant Referee). V súčasnosti rozhodcovia používajú systém VAR na kontrolu toho, či hráč, ktorý sa podieľal na góle, nebol v postavení mimo hry. Niekedy však systém videorozhodcu vyžaduje manuálne označenie čiary ofsajdu, aby skontroloval, či hráčova noha bola už za ňou.

Tento postup sa však ukázal ako veľmi  kontroverzný. Nová technológia použije umelú inteligenciu na určenie čiary ofsajdu vo chvíli, keď bola lopta odkopnutá, a bude takisto sledovať končatiny hráčov zapojených do akcie. Systém sledovania končatín bude brať do úvahy 15 až 20 bodov u každého hráča. Pomocou týchto dátových bodov bude AI schopná zistiť, či bol hráč mimo hry.

FIFA testovala nový systém počas minuloročného MS klubov a uviedla, že výsledky boli uspokojivé. Treba ho však ešte otestovať v profesionálnych zápasoch pred tým, ako sa nasadí v širokom rozsahu, napríklad na majstrovstvách sveta. Jeden z dôvodov, prečo boli systémy videorozhodcu nepopulárne, bol ten, že na rozhodnutie bolo treba čakať niekoľko minút. Možno predpokladať, že s využitím AI bude rozhodnutie oveľa rýchlejšie.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI video hra zabava Gaming

1 komentár

A co teda bude umelo inteligentne? reakcia na: FIFA plánuje využiť umelú inteligenciu na pískanie ofsajdov

15.2.2020 08:02
Rozpoznavanie bielej ciary?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať