ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Jednoduché zariadenie premieňa slanú vodu na pitnú. Má pomôcť miliarde ľudí bez prístupu k čistej vode

1

Vreckové zariadenie QuenchSea, schopné premeniť morskú vodu na čerstvú pitnú, bolo predstavené na portáli Indiegogo. „Ručné zariadenie na odsoľovanie morskej vody“ môže produkovať viac ako dva litre pitnej vody z morskej vody za hodinu pomocou systému osmózových membrán.

Používateľ ručne poháňa čerpadlo tlačiace vodu cez viacero filtrov, ktoré odstraňujú soľ a ďalšie nečistoty, aby bolo vhodná na pitie. Kým treba membránu vymeniť, zariadenie dokáže vyrobiť viac ako 20 000 litrov čerstvej vody. Vývojári chcú prostriedky získané na Indiegogo využiť na zvýšenie efektívnosti QuenchSea (vyzbieralo sa už viac ako 112 000 eur) a umožnenie jeho darovania po celom svete.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Dúfajú, že do roku 2027 budú môcť rozdať 100 miliónov zariadení, čo by mohlo pomôcť viac ako miliarde ľudí bez prístupu k čistej vode. Prví prispievatelia si môžu zariadenie objednať na Indiegogo do 15. júla za 53 eur. Očakávaný termín dodania je február 2021.

Zdroj: travelandleisure.com.

Redakcia

Všetky autorove články
veda vyskum startup zdravie

1 komentár

Citam dobre ? reakcia na: Jednoduché zariadenie premieňa slanú vodu na pitnú. Má pomôcť miliarde ľudí bez prístupu k čistej vode

9.7.2020 07:07
Na oficialnej stranke vyrobcu pisu 18 000 litrov, tu vyse 20 000.
Uvadzacia cena na stranke 70 usd, tu 53 euro.
To je fakty problem si to pred uverejnenim za 30 sekund overit ??
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať