Microsoft Surface Duo: Tablet alebo smartfón? Prichádza nová generácia zariadení

0

V júli 2015 po finančnej strate vo výške 7,6 miliardy dolárov z dôvodu neúspešnej akvizície telefónneho gigantu Nokia oznámil Microsoft, že opúšťa trh so smartfónmi. No neskôr sa ukázalo, že to neznamenalo koniec ambícií spoločnosti v oblasti telefónov. Naznačoval to jej plán vytvoriť nové zariadenie, ktoré by mohlo byť telefónom aj tabletom zároveň.

Výsledkom je Surface Duo, 1399-dolárové zariadenie podobné smartfónu, ktoré má hmotnosť 250 g a obsahuje dve obrazovky s uhlopriečkou 5,6 palca, spojené pántom v strede, ktoré po roztvorení vytvoria väčší displej. Dizajn umožňuje položiť otvorené zariadenie na plochý stôl, ale dá sa aj postaviť ako stan s obrazovkami na vonkajšej strane. Takisto ho môžete otvoriť ako knihu, pričom oba displeje smerujú dovnútra. A napokon ho môžete aj zavrieť ako véčko.

Prístup Microsoftu je odlišný od všetkých ostatných skladacích zariadení uvedených v tomto roku vrátane Galaxy Z Fold 2, ktorý Samsung zatiaľ neodhalil. Juhokórejská spoločnosť používa jedinú 7,6-palcovú vnútornú obrazovku, ktorá sa pri zatvorení ohýba. Microsoft teda chce vytvoriť novú kategóriu zariadení, pričom vychádza z toho, že ľudia sú produktívnejší, ak pracujú s dvoma obrazovkami.

Ďalšia zvláštnosť je, že Surface Duo na rozdiel od ďalších jeho zariadení nepracuje s operačným systémom Windows, ale používa upravenú verziu systému Android od Googlu. Navyše Microsoft sa rozhodol vynechať podporu bezdrôtovej technológie 5G. Šetrí sa tým výdrž batérie a zariadenie je po otvorení hrubé iba 4,8 milimetra (napr. iPad Pro má hrúbku 5,9 mm). Po zatvorení, keď sa oba displeje uložia na seba, je hrúbka Surface Duo 9,9 mm. Surface Duo bude v predaji od 10. septembra a Microsoft netrpezlivo očakáva, ako ho trh prijme.  

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
tablet smartfon Microsoft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať