SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Najmenšia 4K bezzrkadkovka na svete je malá ako GoPro a má aj výmenné objektívy

Technológie
1

Spoločnosť Yashica sa spojila so Samuelom Mellom Medeirosom, aby vytvorili prvý miniatúrny bezzrkadlový fotoaparát na svete s názvom Yashica – I'm Back. Fotoaparát je malý ako kôpka hracích kariet, no prichádza s pôsobivými funkciami. Je vybavený snímačom Sony CMOS, ktorý zachytáva 4K video a 12 Mpx snímky. Disponuje takisto vymeniteľnými objektívmi, možnosťou väčšej batérie, sánkami na príslušenstvo a pripojením Wi-Fi na jednoduché zdieľanie fotografií.

Medeiros založil projekt I'm Back v roku 2018, aby vytvoril nekonvenčné fotoaparáty. Yashica - I'm Back kombinuje možnosti fotografovania smartfónom a fotografovania profesionálnym fotoaparátom a ponúka to najlepšie z oboch svetov. Má iba štvrtinu veľkosti štandardnej bezzrkadlovky, vďaka čomu ho možno vložiť do vrecka. Je síce malý, ale výkonný a nachádza rovnováhu medzi pohodlím a pokročilou fotografiou.

Fotoaparát navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Yashica je vybavený 12 Mpx snímačom Sony IMX 117, ktorý dokáže zachytiť videá v rozlíšení 4K@24 fps, 2K@30 fps a 1080p@60 fps. Má aj digitálny hľadáčik, dvojpalcový dotykový displej a schopnosť fungovať aj ako webová kamera. Snímky sa ukladajú na microSD kartu a na jednoduché zdieľanie je zabudované Wi-Fi. Yashica – I'm Back sa dodáva s tromi vymeniteľnými objektívmi – širokouhlým, štandardným a teleobjektívom. No možno ho prispôsobiť aj objektívom tretích strán, čím otvára viac možností na fotografovanie.

Hlavnou prednosťou tohto fotoaparátu sú jeho malé rozmery bez kompromisov vo funkciách. Je prenosný a umožňuje používateľom zachytávať kvalitné fotografie a videá bez potreby drahého vybavenia alebo spoliehania sa len na smartfóny. Fotoaparát sa dodáva s príslušenstvom, ako je diaľkový ovládač, nabíjací kábel USB-C a remienok na zápästie.

K dispozícii je aj možnosť rozšírenia o balík s ďalšími objektívmi, statívom/selfie palicou a prídavným batériovým gripom. Na fotoaparát sa vzťahuje dvojročná záruka a je dostupný na celom svete. Na financovanie projektu sa uskutočňuje kampaň na portáli Kickstarter. Prispievatelia môžu získať fotoaparát za 239 USD, dodávky sa majú začať v novembri 2024.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Mizerná kvalita reakcia na: Najmenšia 4K bezzrkadkovka na svete je malá ako GoPro a má aj výmenné objektívy

20.4.2024 07:04
Tie fotky majú vysokú kompresiu. GoPro fotí v rawku kvalitnejšie.
Takisto žiadne info či sa dá tým točiť video a ak áno, aký bitrate tam je alebo koľko MPx má foťák.. proste o ničom.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať