SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Je tu trailer k prvému filmu na svete úplne vygenerovanému umelou inteligenciou

Technológie
1

TCLtv+ Studios, nový produkčný tím spoločnosti TCL, oznámil prvý film na svete s názvom Next Stop Paris, ktorý je plne vygenerovaný umelou inteligenciou. V tejto romantickej komédii bude použitý originálny scenár, zatiaľ čo na generovanie obrazu sa použijú nástroje umelej inteligencie. Film sleduje romantický príbeh Claire, ktorá vo vlaku do Paríža stretne muža. Jeho uvedenie je naplánované na leto tohto roka.

Spoločnosť TCL verí, že zapojenie technológie AI môže obohatiť ľudský zážitok a podporiť inovácie v rozprávaní príbehov. Animovaný film vytvorili umelci z USA, Kanady, Spojeného kráľovstva a Poľska s použitím vlastných modelov AI vytvorených pomocou technológie Stable Diffusion.

TCL považuje tento podnik za spôsob, ako získať výhodu na trhu a preskúmať rôzne možnosti vývoja obsahu. Existujú však pochybnosti o úspechu filmu, pričom niektorí kritici vyjadrili nad trailerom sklamanie. Je to však len začiatok filmov generovaných umelou inteligenciou, ktorý naznačuje nové smerovanie tohto odvetvia.

Zdroj: petapixel.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniusfilm reakcia na: Je tu trailer k prvému filmu na svete úplne vygenerovanému umelou inteligenciou

22.4.2024 22:04
Kolegyňa mi (podotykam chemická inžinierka), vysvetlovala,ze umelou int. boli uz salove pocitace v 80tych rokoch,hoc na urovni dnesneho mobilu. Ale iste,ved klonovali uz nasi davni pedkovja,ci Mičurin pred 100rokmi. Keď tak...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať