SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Našli fintu ako bezdotykovo ovládať dotykové zariadenia „neviditeľným prstom“

0

Výskumníci z univerzít na Floride a v New Hampshire na podujatí Black Hat USA 2022 v Las Vegas prezentovali svoju prácu na „neviditeľnom prste“. Komplikovaným spojením robotického ramena a viacerých anténnych polí mohli na diaľku simulovať prst dotýkajúci sa kapacitných dotykových obrazoviek niekoľkých zariadení.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Skryté anténne pole sa používa na presné určenie polohy cieľového zariadenia a ďalšie na generovanie elektromagnetického poľa s presnými frekvenciami na odosielanie napäťových signálov do senzorov na displeji. Procesor potom tieto signály interpretuje ako určité typy dotykov.

Tím mohol simulovať ťuknutia, dlhé stlačenia a potiahnutia v ľubovoľnom smere na viacerých zariadeniach vrátane iPadu, OnePlus, Google Pixel, Nexus a Surface. Hackeri by teoreticky mohli použiť útok neviditeľným prstom na vzdialené vykonanie ľubovoľných úkonov, ktoré by vyžadovali, aby sa používateľ dotkol obrazovky. Počas testov použili techniku ​​na inštaláciu malvéru do telefónu s Androidom.

Možné je však podľa vyjadrenia výskumníkov aj posielanie peňazí cez PayPal. No niektoré úkony, napríklad čokoľvek, čo vyžaduje odpoveď prostredníctvom dialógového okna Áno/Nie systému Android, nebudú fungovať, pretože malé tlačidlá áno a nie sú príliš blízko pri sebe. Nemusíte sa však hneď obávať neviditeľných prstov, ktoré manipulujú s vašimi zariadeniami. Záškodníci sú zrejme ďaleko od použitia tohto typu útoku. Vyžaduje totiž niekoľko kusov drahého hardvéru. Robotické rameno používané na presné umiestnenie elektromagnetickej antény môže stáť tisíce dolárov.

Nevyhnutná je aj dôverná znalosť fungovania dotykových obrazoviek a presného napätia potrebného na registrovanie požadovaných gest. Navyše dosah je na praktické použitie príliš krátky. Výskumníci uviedli, že metóda je účinná iba v rozmedzí troch až štyroch centimetrov, čo je zložité až nemožné dosiahnuť v reálnom svete. Zatiaľ teda ide skôr o dôkaz koncepcie. Výrobcovia kapacitných dotykových displejov by však mali zvážiť implementáciu detekcie sily, aby zabránili tomuto typu budúceho útoku.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať