TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Pláž kultúry a oddychu je live-motívom 11.ročníka Magio pláže

0

Deň pred oficiálnym otvorením Magio pláže sme sa mohli so zástupcami Telekomu a primátorom Bratislavy pozrieť na novinky ktoré budú v tomto roku už po 11-ty krát čakať na návštevníkov.

Pod skratkou PKO - pláž kultúry a oddychu prinesie počas 80 dní celkovo 20 koncertov na úplne novom koncertnom pódiu. Odznejú tu rôzne hudobné žánre v rámci 12 Samsung koncertov a tiež mixy od slovenských dídžejov počas 4 koncertov s Deezerom. Z najznámejších interpretov sa na Magio pláži predstavia Korben Dallas, skupina Ocean, DJ Vec, Hafner, Puding pani Elvisovej, Chris Ellys a ďalší.

Tradične veľmi široké Možnosti sú na Magio pláži pre aktívnych športovcov, k dispozícii sú dve ihriská na plážový volejbal a jedno na plážový futbal. Novinkou je špeciálny kremičitý piesok bielej farby, ktorý bol privezený až z Českej republiky. Piesok sa používa aj na ihriskách Svetovej beachvolejbalovej série a teraz si ho môžu užívať aj návštevníci Magio pláže. K dispozícii budú aj ďalšie športy, napríklad stolný tenis, bedminton, petang. Ihriská sú pre návštevníkov dostupné bezplatne po rezervácii. Súčasťou pláže je aj požičovňa športového náradia.

Vo vynovenom Tech Lounge si teraz naživo môžete vyskúšať SmartHome – inteligentnú domácnosť od Telekomu. Je tu zaujímavá inštalácia na porovnanie historickej a modernej domácnosti vybavenej technológiami. Okrem toho tu uvidíte aj najnovšie smartfóny Samsung S8 a S8 plus vrátane dokovacej stanice DEX a virtuálnej reality.

Pre všetkých športovcov je pripravený Fresh bar, v ktorom nájdete  zdravé jedlá a osviežujúce nápoje. Nadmerný príjem kalórií môžete vybehať s komunitou Adidas Runner Bratislava. Každú stredu si spolu s ich špičkovými bežeckými trénermi môžete zlepšovať svoju kondíciu. Ak máte radšej skupinové cvičenia, je možné vyskúšať to s novým partnerom Golem club.

Počas 11. ročníka  letnej sezóny Magio pláže budú v rámci kultúrnych aktivít pripravené besedy so slovenskými autormi. Pláž kultúry a oddychu myslí tradične aj na najmenších návštevníkov, a preto im prináša niekoľko interaktívnych čítaní s bábkohercami. Napríklad Čarodejník Čaroslov a Zlatá priadka.

Pre návštevníkov letného kina je pripravený päťtýždňový maratón skvelých filmových večerov  v Bažant Kinematografe. Pestrá filmová ponuka vrátane premiér čaká návštevníkov od 17. júla do 20. augusta.  

A keďže kultúra to je nie je iba hudba, film a divadlo, záujemcovia o umenie si budú môcť pozrieť unikátnu výstavu Luboša Fellnera, zakladateľa cestovnej kancelárie BUBO, s názvom 100 krajín 100 zážitkov pozostávajúcu z veľkoformátových fotografií exotických miest.

Okrem kultúrneho vyžitia realizuje partner DM Drogerie tri dni plné cvičenia, zdravej stravy, skrášľovania a detských zábavných aktivít. Obsahom týchto akcií bude ŠPORT zóna, FOOD zóna, KIDS zóna a BEUATY zóna.

Pláž bude otvorená od 16. júna do 3. septembra 2017, presne 80 dní. Všetky aktivity vrátane športovísk, koncertov a letného kina sú ako po minulé roky pre všetkých bezplatné.

PLÁNOVANÉ KONCERTY - MAGIO PLÁŽ 2017

18.6. Deezer - Koncert DJ VEC, Hafner a Beyuz
22.6. Samsung hudba bez hranic - koncert Genius Locci, ZOO&Aquarium
24.6. Urban Art Fest – DJ Hajtkovic, DJ Kinet, Funkadelic brothers – DJ Koki, Matthew Sax
29.6. Samsung - koncert - Talkshow + Funkadelic Brothers + Tolstoys
6.7. Samsung koncert - Inotaj + Matej Vavra Band
13.7. Samsung - koncert, kapely BULP + Fallgrapp
14.7. Deezer - koncert Puding Pani Elvisovej
20.7. Samsung koncert -  From Our Hands + Lavagance
27.7. Samsung koncert - the Ills + King Shaolin
28.7. Koncert - Korben Dallas  
3.8. Samsung - koncert Stroon + Autumnist
10.8. Samsung - koncert La3no Cubano + Medial Banana
17.8. Samsung - Fresh Out Of The Bus + Purist
23.8. Deezer - koncert Tomáš Sloboda (unplugged) a Talkshow
24.8. Samsung - koncert Dornkappel + Marek Rakovický
30.8. Deezer - koncert: Chris Ellys + Walter Schnitzelson
31.8. Samsung - Koncert PETER MUK BAND + OCEAN

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
PKO Magio pláž Telekom

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať